Zdrowie publiczne - Katowice i woj. śląskie

Zdrowie publiczne - Katowice i woj. śląskie

Zdrowie publiczne - Katowice i woj. śląskie

Studia na Śląsku

zdrowie publiczne

Odkryj kierunek zdrowie publiczne w Katowicach i woj śląskim sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zdrowie publiczne studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Zdrowie publiczne - Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek zdrowie publiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zdrowie publiczne?

Kierunki studiów takie jak zdrowie publiczne uchodzą za jedne z najbardziej obleganych. Studia medyczne nieustannie spotykają się z tym samym problemem, to znaczy kandydatów jest więcej niż liczba przewidywanych miejsc. Właśnie dlatego warto zadbać o wysokie wyniki z egzaminów maturalnych i nie wystarczą w tym przypadku wyniki z obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • dowolny przedmiot na maturze,
 • język polski,
 • język obcy

 

Musisz zdawać również przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje odnoszące się do procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni śląskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zdrowie publiczne w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Swoją postawą i codziennymi wyborami promujesz aktywnie zdrowy tryb życia? Interesuje Cię to, co dzieje się w środowisku i w jaki sposób wpływa na człowieka? Higiena jest dla Ciebie bardzo ważna, a wszelkie epidemie budzą postrach, ale pragniesz je zwalczać i chronić przed nimi ludzi?

Studia medyczne są wielowymiarowe, a pomagać drugiemu człowiekowi możesz na wiele sposobów i w różnym zakresie. By lepiej radzić sobie na tego typu kierunkach, musisz zaprzyjaźnić się z naukami ścisłymi, ponieważ na bazie biologii i chemii oparto znaczną część przedmiotów realizowanych na kierunku zdrowie publiczne.

Kandydatów powinny interesować treści społeczne i psychologiczne, które odnoszą się przede wszystkim do zagrożeń zdrowia zbiorowości ludzi. Masz predyspozycje kierownicze? Pragniesz zajmować się oświatą zdrowotną i promocją zdrowia? Jesteś osobą otwartą i komunikatywną? Kierunek zdrowie publiczne jest właśnie dla Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek zdrowie publiczne w Katowicach możesz realizować na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, który podlega pod Śląski Uniwersyte Medyczny w Katowicach. Uczelnie starają się zapewnić najwyższy poziom kształcenia w zakresie najmodniejszych kierunków studiów, a także w zakresie kierunków, które kształcą najpotrzebniejszych na rynku pracy specjalistów.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, a także na naukach z zakresu zarządzania. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • podstawy przedsiębiorczości i innowacyjności
 • orzecznictwo medyczne
 • propedeutyka medycyny
 • podstawy finansów publicznych
 • farmakologia
 • podstawy nadzoru sanitarno-epidemiologicznego
 • podstawy polityki zdrowotnej i społecznej
 • analiza potrzeb zdrowotnych
 • podstawy seksuologii

 

Zajęcia realizowane są w formie ćwiczeń, wykładów i seminariów, a wiedzę teoretyczną studenci weryfikują w trakcie praktyk zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach?

Studia na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE?

Studia na kierunku zdrowie publiczne przygotowują studentów do pracy w charakterze asystenta osób starszych, opiekuna medycznego, statystyka medycznego. Absolwenci zajmują się higieną dentystyczną, ochroną zdrowia pracujących, epidemiologią i biostatystyką, organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia, promocją zdrowia i edukacją zdrowotną z elementami pedagogiki, zdrowiem środowiskowym.

Studia medyczne zapewniają wiele możliwości zatrudnienia przede wszystkim w placówkach medycznych. Absolwenci pracują, chociażby w:

 • szpitalach publicznych i niepublicznych
 • centrach medycznych
 • jednostkach wszystkich szczebli nadzoru sanitarnego
 • publicznych i niepublicznych jednostkach pomocy i rehabilitacji psychospołecznej
 • jednostkach ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego
 • instytutach badawczych
 • aptekach

Gdzie studiować na kierunku zdrowie publiczne w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zdrowie publiczne w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zdrowie publiczne w Katowicach i woj. śląskim?

 

STUDIA W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

studia w Katowicach i woj. śląskim

 

ZDROWIE PUBLICZNE - ważne informacje

zdrowie publiczne studia

studia medyczne w Katowicach i woj. śląskim

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskime

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZDROWIE PUBLICZNE

Komentarze (0)