Studia fizyczne Bydgoszcz

Studia fizyczne Bydgoszcz

Studia fizyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

fizycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia fizyczne w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI Z FIZYKĄ W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Bydgoszczy

Jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby starać się o przyjęcie na studia fizyczne w Bydgoszczy. Pod uwagę brane są trzy przedmioty: matematyka, fizyka (fizyka z astronomią), lub informatyka. Wymienione przedmioty lepiej zdawać na poziomie rozszerzonym. Dopiero wtedy mamy realne szanse na uzyskanie wymarzonego indeksu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia fizyczne w Bydgoszczy?

Fizyka to wyjątkowe połączenie myślenia ścisłego i praktycznego. Pozwala zrozumieć prawa rządzące naszym światem i tłumaczy to, co wydaje się niemożliwe.

Studia fizyczne w Bydgoszczy to solidna porcja materiału do zgłębienia. W gronie zagadnień, z którymi należy się zmierzyć znajdują się, między innymi: Mechanika klasyczna i relatywistyczna, Analiza matematyczna, Termodynamika i fizyka statyczna, Programowanie obiektowe.

Nauka nie należy do najłatwiejszych, ale włożony w nią wysiłek na pewno się opłaci, a poza tym dostarczy ciekawych umiejętności, takich jak, na przykład: posługiwanie się technikami kryminalistycznymi wykorzystującymi osiągnięcia z zakresu nauk fizycznych, chemicznych i informatycznych.

Jakie cechy trzeba posiadać, by starannie zgłębić tak szeroką wiedzę? Należy być cierpliwym, bardzo dokładnym i … szalenie ciekawskim. Ponadto, warto rozwijać zdolności manualne, które przydadzą się przy niejednym eksperymencie naukowym.

Jeśli z fizyką czujesz się za pan brat i chcesz odkrywać kolejne jej tajemnice, to koniecznie sprawdź, jak wygląda jej nauka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Masz naturę odkrywcy i fascynujesz się zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj co oferują studia fizyczne w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach fizycznych w Bydgoszczy

Będąc absolwentem studiów fizycznych w Bydgoszczy będzie dobrze wiedzieli gdzie można zdobytą wiedze wykorzystać. Fizyka jest podstawą każdej części życia, a to sprawia, że możliwości pracy w tej dziedzinie jest naprawdę bardzo wiele. Na pewno część absolwentów znajdzie zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach analitycznych czy diagnostycznych.

Część osób zajmie się pracą na rzecz ochrony środowiska i opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych przyjaznych ekologii. Ktoś zapewne będzie pracował nad rozwiązaniami, które będzie można wykorzystać w przemyśle, na przykład motoryzacyjnym czy budowlanym. A pozostali będą prowadzić duże projekty, pracując w instytucjach badawczych.

Dzięki otwartym granicom i łatwemu przepływowi informacji absolwenci studiów fizycznych mogą wraz z fizykami z innych krajów pracować nad badaniami, o których usłyszy cały świat i zmienią zastany porządek nauki. Nierzadko, grupy młodych i pełnych energii fizyków opracowują innowacyjne technologie, które potem stają się istnym przebojem, co ma oczywiście także przełożenie na aspekt finansowy. Jak widać, warto brać się do nauki.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyki i Fizyki i Techniki: 

  • Fizyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Fizyczne podstawy kryminalistyki, Nowoczesne materiały dla elektroniki i energetyki.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)