Studia fizyczne Rzeszów

Studia fizyczne Rzeszów

Studia fizyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

fizycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

„To, co nazywamy fizyką, obejmuje całą grupę nauk przyrodniczych, które opierają swe teorie na pomiarach i których idee i twierdzenia dają się sformułować za pomocą matematyki.” Tak wyglądała fizyka według Alberta Einsteina. A jak wygląda dzisiaj? Każdy zainteresowany może się przekonać wybierając studia fizyczne.  A w którym mieście można je podjąć? W Rzeszowie, czyli stolicy województwa podkarpackiego.

Studia fizyczne w Rzeszowie realizowane są na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym. Ilość specjalności na kierunkach świadczy o tym, że fizyka to jedna z najważniejszych dziedzin nauki. Arkadiusz Piekara, słynny polski fizyk i wykładowca powiedział: „ Fizyka jest fundamentem wszystkich nauk przyrodniczych i technicznych. Przestańmy mówić o praktycznych zastosowaniach fizyki. Fizyka bowiem nie znajduje zastosowania w technice, fizyka stworzyła technikę, jest jej źródłem i istotą. I fizyka ciągle tworzy nowe techniki.”

Jakie cechy trzeba posiadać, aby starannie posiąść szeroką wiedzę fizyczną? Należy być skrupulatnym, uważnym cierpliwym i, oczywiście, ciekawym. Ciekawym całego świata. Warto także rozwijać zdolności manualne. Przydadzą się one przy niejednym eksperymencie naukowym.

Rzeszowska uczelnia czeka na wszystkich tych, którzy gotowi są odkrywać tajemnice, badać, sprawdzać, eksperymentować. Bo właśnie tym powinni charakteryzować się kandydaci na studia fizyczne w Rzeszowie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI Z FIZYKĄ W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Rzeszowie

Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw i wykazać się w nim bardzo dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych: fizyką, matematyką. Warto podkreślić, że niemal w każdym procesie rekrutacji liczy się także język obcy i o dobrą ocenę także lepiej się postarać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach fizycznych w Rzeszowie

Pierwszym krokiem do wyznaczenia sobie drogi kariery zawodowej jest decyzja, czy kontynuować naukę na studiach doktoranckich i starać się o pracę na uczelni, czyli wybrać karierę naukową, czy też poszukiwać podobnej formy zatrudnienia gdzie indziej.

Poza uczelnią możliwość pracy naukowej dają ośrodki badawcze, nie tylko w Polsce; na przykład CERN, czyli Europejska Organizacja Badań Jądrowych, z siedzibą w Szwajcarii, na przedmieściach Genewy. Warto wiedzieć, że  obecnie rośnie potrzeba popularyzowania nauki i przekazywania jej w ciekawy, nieszablonowy i przystępny sposób. Powstają interaktywne centra naukowe, wystawy, obserwatoria, domy nauki.

Istnieją czasopisma popularno-naukowe, w których jako wykwalifikowany specjalista możesz pisać artykuły zachęcające do zainteresowania się zagadnieniami fizyki. Zaszczepić naukowego bakcyla możesz także prowadząc program telewizyjny, co nie byłoby takim złym pomysłem, wiedząc jak dużo czasu Polacy spędzają przed telewizorem. Inną drogą na karierę zawodową jest znalezienie zatrudnienia w przemyśle różnych branż, na przykład medycznym, farmaceutycznym, farmakologicznym czy technologicznym.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Fizyka. Specjalności: Fizyka komputerowa w medycynie i przemyśle, Spektroskopowe metody badań nowoczesnych materiałów, Ochrona radiologiczna z dozymetrią i defektoskopią, Fizyka doświadczalna- Ekofizyka, Nauczanie fizyki;
  • Fizyka techniczna. Specjalności: Fizyka laserów i Optoelektronika, Modelowanie komputerowe procesów fizycznych dla przemysłu, Monitoring i inżynieria środowiska, Odnawialne źródła energii, Systemy diagnostyki i obrazowania w medycynie.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)