Studia fizyczne Wrocław

Studia fizyczne Wrocław

Studia fizyczne Wrocław

Największy wybór studiów

fizycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Fizyka razem z matematyką królują w nauce ścisłej, jak i w życiu. Bez fizyki tak naprawdę nic nie istnieje, nic się nie rozwija. Dlatego fizyka to podstawa życia. Decydując się na studia fizyczne, nie łudź się, że spędzisz parę lat z nosem w książkach! Studia fizyczne we Wrocławiu wypełnione są licznymi ćwiczeniami w nowoczesnych laboratoriach, zagadkami do rozwikłania, projektami do wykonania. Studia fizyczne to wspaniała propozycja dla osób lubiących rozwiązywać najtrudniejsze problemy, zafascynowane tajemnicami świata i lubiące odpowiadać na pytania: jak to działa? jak to jest zrobione? Fizyka wykorzystywana jest w najróżniejszych dziedzinach życia, świadczyć o tym mogą choćby specjalizacje kierunki fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jednym z najbardziej obleganych kierunków jest fizyka komputerowa, ukierunkowana na badanie i tworzenie nowych technologii i rozwiązań IT.

To szerokie umiejętności praktyczne, które będziecie mogli wykorzystać w pracy dla największych graczy na rynku - Apple, Samsung, Microsoft itp. Wrocław to miast informatyków i inżynierów. Bill Gates przylatując do Polski, wybrał właśnie Wrocław jako miejsce spotkań, a nie inne duże miasta, w których także znajdują się oddziały Microsoftu! Fizyka komputerowa to wspaniałe połączenie wiedzy technicznej z kreatywnym myśleniem i wizjonerskimi marzeniami, które krok po kroku będziecie mogli spełniać.

Studia fizyczne we Wrocławiu oferują Wam zdobywanie wiedzy teoretycznej i sprawdzanie jej zastosowań w laboratoriach, jak i w życiu. Praktyki i staże, jakie możecie realizować w ramach studiów, to wspaniałe możliwość trenowania swoich umiejętności i budowania przyszłej kariery zawodowej. Spójrzcie, jakie kierunki studiów fizycznych możecie wybrać na wrocławskich uczelniach.

POPULARNE KIERUNKI Z FIZYKĄ W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI Z FIZYKĄ W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymaganiana studia fizyczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia fizyczne we Wrocławiu będziecie musieli podejść do konkursu świadectw organizowanego w ramach procesu rekrutacji. Każdego roku absolwenci szkół średnich są zobligowani do dostarczenia komisji wyników egzaminu dojrzałości. Na podstawie wyliczeń punktów, wynikających z osiągnięć kandydata, zostajecie wpisani na listę studentów, bądź nie. Punkty zbieracie za zdanie matury z określonego przedmiotu, jak i dodatkowe osiągnięcia z dziedziny.

Najlepiej oczywiście zdać maturę z fizyki na poziomie rozszerzonym, zadbać o matematykę oraz język obcy. Każde wytyczne dostępne są na stronach instytutów prowadzących rekrutację. Warto znacznie wcześniej sprawdzić, jakie wytyczne stawiają przed Wami rekruterzy, zanim podejmiecie decyzję, jakie przedmioty zdawać na maturze.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach fizycznych

Praca po studiach fizycznych zależna jest od specjalizacji, jaką wybierzecie na studiach. Głównym źródłem zatrudnienia jest przemysł ciężki i nowe technologie. W zależności od zainteresowań możecie również podbić branżę informatyczną, medyczną czy farmakologiczną. Fizyka jest wszędzie - tak więc i w branży żywieniowej nie może zabraknąć fizyków, opracowujących kolejne technologie preparowania żywności, sprawdzających poprawność procesu produkcji, czy dbających o stan maszyn i rozwiązania usprawniające pracę.

Laboratoria różnego rodzaju - czy to związane z medycyną, czy ochroną środowiska, także potrzebują wiedzy fizyków, by przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia i móc badać nowe zjawiska, wirusy, bakterie, grzyby. Instytucje badawcze cenią fizyków za ich umiejętności przewidywania zdarzeń i wykonywania skomplikowanych obliczeń. Dzięki międzynarodowym programom badawczym, nasi fizycy wyjeżdżają za granicę, dołączając do znamienitych instytucji badawczych, zajmując ważne miejsce w nauce fizyki na świecie. Dzięki nowoczesnym systemom kształcenia, absolwenci fizyki z Polski są świetnie przygotowani do wykonywania różnego rodzaju pracy, związanej pośrednio z fizyką i różnego rodzaju zjawiskami fizycznymi.

Niezależnie od branży, możecie rozwijać swoją karierę zawodową wedle upodobania. Jeśli ścieżka naukowo-praktyczna Wam nie odpowiada, a za to czujecie powołanie do nauczania kolejnego pokolenia, wspierania młodzieży w zrozumieniu co tak właściwie dzieje się ze światem liczb - zrealizujcie w trakcie studiów specjalizację nauczycielską i uczcie dzieci fizyki. Wciąż potrzebujemy mądrych i umiejących przekazać tę skomplikowaną wiedzę fizyków, którzy przygotują przyszłe pokolenie do życia w świecie.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki i Astronomii

  • fizyka, spec. fizyka doświadczalna, fizyka teoretyczna, fizyka komputerowa, fizyka medyczna, fizyka techniczna, stosowana fizyka ciała stałego, fizyka materiałów wielofunkcyjnych, fizyka nauczycielska - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne
  • astronomia - studia I i II stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • ekonofizyka - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • informatyka stosowana i systemy pomiarowe - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • dozymetria i ochrona radiologiczna - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • fizyka medyczna - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • fizyka techniczna - studia I stopnia, inżynierskie, stacjonarne

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA - STUDIA FIZYCZNE

Wydział Podstawowych Problemów Techniki

  • fizyka techniczna, spec. nanoinżynieria - studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, stacjonarne
  • inżynieria kwantowa - studia I i II stopnia, inżynierskie, stacjonarne
  • optyka - studia I i II stopnia, inżynierskie, stacjonarne

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)