Studia fizyczne Szczecin

Studia fizyczne Szczecin

Studia fizyczne Szczecin

Największy wybór studiów

fizycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia fizyczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia fizyczne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W SZCZECINIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są Studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI Z FIZYKĄ W SZCZECINIE

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Szczecinie

Aby dołączyć do grona studentów należy utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że udźwignie się solidny ciężar wiedzy. Przepustką na studia fizyczne jest oczywiście konkurs świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami nie tylko z fizyki, ale także z innych przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, biologii. Nie warto zapominać o języku obcym, który będzie wykorzystywany nie tylko podczas nauki, ale także w przyszłości, w pracy zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia fizyczne w Szczecinie?

Czy studia fizyczne należą do łatwych? Nie. Czy studia fizyczne należą do satysfakcjonujących? Tak. A w którym mieście możemy je rozpocząć? W Szczecinie, czyli stolicy województwa zachodnio- pomorskiego.

Studia fizyczne w Szczecinie nie należą do najbogatszych i najszerszych w naszym kraju, a realizowane są na Uniwersytecie Szczecińskim. Tutaj, na Wydziale Matematyczno- Fizycznym prowadzone są dwa kierunki studiów: fizyka oraz optyka okularowa. Jakie przedmioty prowadzone są na tych kierunkach? Między innymi: Fizyczne podstawy diagnostyki medycznej i terapii, wady i korekcja wad wzroku, mechanika klasyczna i relatywistyczna, astronomia, czy anatomia i fizjologia oka.

A gdzie można wykorzystać zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności? W zakładach produkujących sprzęt optyczny, w firmach innowacyjnych, laboratoriach, bądź szpitalach. A czym powinien charakteryzować się przyszły fizyk? Musi mieć naturę odkrywcy, być urodzonym badaczem.

Na studiach nauczy się dyscypliny myślenia oraz posiądzie umiejętności systematycznego rozwiązywania rozmaitych problemów. Z takimi zdolnościami na pewno odnajdzie się we współczesnym świecie, w którym fizyka odgrywa olbrzymią rolę.

Studia fizyczne w Szczecinie to świetna okazja do tego, by rozwiązywać zagadki z rozmaitych dziedzin; od monitoringu środowiska do inżynierii jądrowej. Jeśli propozycja ta wydaje się interesująca, to warto przeczytać na czym polegają studia fizyczne w Szczecinie.

 

Praca po studiach fizycznych w Szczecinie

Absolwenci studiów fizycznych w Szczecinie będą wiedzieli gdzie można wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę. Fizyka jest fundamentem każdej części życia, a to sprawia, że wybór dróg zawodowych jest niemały. Zapewne, część absolwentów studiów fizycznych otrzyma zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach analitycznych, bądź diagnostycznych.

Część absolwentów zajmie się pracą na rzecz ochrony środowiska i opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych przyjaznych ekologii. Z kolei inna część rozpocznie prace nad rozwiązaniami, które będą mogły być wykorzystane w przemyśle, na przykład budowlanym czy motoryzacyjnym. Inni będą prowadzić projekty, pracując w instytutach badawczych.

Jeśli wymienione propozycje dróg zawodowych nie budzą większego entuzjazmu, to zawsze można podjąć karierę naukową, a prowadzenie badań technologicznych wydaje się bardzo ciekawym zajęciem, a także dobrze płatnym. Dlaczego? Bo jest jeszcze bardzo wiele niewiadomych do odgadnięcia, a brakuje umysłów zdolnych do podjęcia takich prób.

A jeśli kariera naukowa również nie mieści się na waszej liście celów zawodowych, to zawsze można podjąć pracę w szkole i uczyć przyszłe pokolenia.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyczno- Fizyczny:

  • Fizyka. Specjalności: Fizyka i zastosowanie komputerów, Fizyka i monitoring środowiska, Fizyka medyczna, Fizyka i inżynieria jądrowa, Fizyka doświadczalna i teoretyczna, Nanotechnologia i fizyka materiałów;
  • Optyka okularowa.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)