Studia fizyczne Katowice

Studia fizyczne Katowice

Studia fizyczne Katowice

Największy wybór studiów

fizycznych w Katowicach

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Katowicach | woj. śląskie

Wybierasz się na studia fizyczne? Poznaj Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, na którym to prowadzone są studia fizyczne w nowoczesnym wydaniu. Instytut Fizyki tutejszego Uniwersytetu wyposażony jest w bardzo nowoczesną aparaturą badawczą, pozwalającą na wykonywanie ciekawych i ważnych badań fizycznych. Wyposażone laboratoria, pracownie, nowoczesny sprzęt to z pewnością atuty tutejszej placówki. Każdy student dostaje możliwość korzystania z wyposażenia Instytutu.

Studenci uczą się analizować problemy fizyczne, szukają dla nich rozwiązań, opracowują nowe technologiczne, jak i poznają techniki gromadzenia i przetwarzania danych - niezbędnych do rozwoju dziedziny. Czy i ty marzysz o tym, by zostać kolejnym Einsteinem? Pierwszy krok to poznanie dorobku naukowego dziedziny fizyki, później jego wykorzystanie do opracowywania nowych koncepcji. Jeśli chcesz poznać tajniki fizyki medycznej, technicznej czy materiałowej, zgłoś się na studia fizyczne w Katowicach. Spójrz, jakie kierunki studiów możesz wybrać na tutejszym Uniwersytecie i Politechnice.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI Z FIZYKĄ W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Katowicach i Gliwicach

Aby dostać się na studia fizyczne musisz podejść do konkursu świadectw organizowanego rokrocznie w ramach rekrutacji. Komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę tylko wyniki z egzaminów maturalnych, warto więc przyłożyć się do matury z fizyki, matematyki i języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach fizycznych

Studia fizyczne przygotowują przyszłych pracowników różnych działów gospodarki oraz zaplecza naukowego, niezbędnego w rozwoju technologii stosowanych w produkcji, obronności, czy w przemyśle. Innowacyjne przedsiębiorstwa, sektor ochrony środowiska, energetyczny czy finansowy - to dziedziny, w których fizycy znajdują zatrudnienie. Fizycy techniczni niezbędni są w branży IT, komputerowej, są wsparciem dla osób tworzących oprogramowanie.

Absolwenci studiów fizycznych w Katowicach mają możliwość podjęcia pracy w laboratoriach naukowych, jak i laboratoriach specjalizacyjnych, zajmujących się badaniem zagadek i tajemnic. Im bardziej wyspecjalizujecie się w obranej dziedzinie, tym ciekawszą pracę znajdziecie dla siebie. Po studiach fizycznych w Katowicach będziecie mieć solidne podstawy wiedzy i umiejętności do wykorzystania w życiu zawodowym. Efektywne wykorzystanie potencjału studiów fizycznych z pewnością przełoży się na Wasz sukces finansowy. Warto dbać o doświadczenie i aktualizować swoją wiedzę cały czas, nawet po ukończeniu studiów.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA FIZYCZNE

Studia fizyczne możecie podjąć na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii na kierunkach:

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

  • fizyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. nanofizyka i materiały mezoskopowe - modelowanie i zastosowanie (studia w języku angielskim)
  • biofizyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • fizyka medyczna - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • fizyka techniczna - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • geofizyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • ekonofizyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA FIZYCZNE

Centrum Naukowo-Dydaktyczne

  • fizyka techniczna, studia I stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)