Studia fizyczne Białystok

Studia fizyczne Białystok

Studia fizyczne Białystok

Największy wybór studiów

fizycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia fizyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia fizyczne w Polsce to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia fizyczne Białystok
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA Z FIZYKĄ W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Fizyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Medical physics stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Kierunki z fizyką:

FIZYKA
MEDICAL PHYSICS

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Białymstoku

Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw i wykazać się w nim bardzo dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych: fizyką, matematyką. Warto podkreślić, że niemal w każdym procesie rekrutacji liczy się także język obcy i o dobrą ocenę także lepiej się postarać.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI Z FIZYKĄ W BIAŁYMSTOKU

fizyka

Jak wyglądają studia fizyczne w Białymstoku?

Jeśli chcesz rozpocząć studia fizyczne, a jeszcze nie wiesz, w którym mieście mogą być one interesujące, to spieszymy podpowiedzieć – w Białymstoku.

Studia fizyczne w Białymstoku prowadzone są na Uniwersytecie Białostockim, a wśród specjalności, które można zaliczyć do grona fundamentalnych, bądź standardowych, znajdziemy na przykład Fizykę gier komputerowych i robotów. Co to takiego? To połączenie praktycznych zajęć komputerowych z nauką fizyki.

Spotkanie z programowaniem, klastrami obliczeniowymi, grafiką, modelowaniem 3D i animacją. Na Wydziale Fizyki działają koła naukowe, takie jak: Koło Naukowe Fizyków, Koło Robotyków Fi- BOT, Koło Programowania gier FiGie(r)L. A jakie przedmioty trzeba zaliczyć w trakcie nauki? Między innymi: Budowę materii, Programowanie strukturalne, Elementy histopatologii, Algorytmy i struktury danych. Z głową wypełnioną taką wiedzą żaden rynek pracy nie straszny.

Fizyka obecna jest wszędzie. To podstawa informatyki, energetyki, ochrony środowiska, czy robotyki. To sprawia, że każdy absolwent studiów fizycznych może pójść w inną stronę i pracować nad czymś, co zmieni nasze życie. Kto wie, czy właśnie teraz nad wyborem studiów fizycznych nie rozmyśla nowy Einstein, Faraday, Newton, czy Rubinowicz.

Studia fizyczne w Białymstoku dalekie są od nużącego wkuwania i zasypiania na wykładach. Nauka, a przede wszystkim nauka fizyki może być ciekawą zabawą, wciągającym hobby i sposobem na życie. Świadczy o tym „Zadaj pytanie fizykowi”, czyli specjalna zakładka na stronie internetowej wydziału, na której każdy może zadać pytania związane z tą dziedziną, na przykład: Czy rozbijając atomy nie budzimy czarnej dziury? Jakie napięcia występują w bakteriach? Czy zegary atomowe, rozmieszczone w różnych punktach na ziemi, chodzą względem siebie jednakowo? I wiele, wiele innych…

Jeśli zawsze lubiłeś fizykę, a teraz chciałbyś ją zgłębić na wyższym poziomie, to przeczytaj co oferują studia fizyczne w Białymstoku.

 

Praca po studiach fizycznych w Białymstoku

Absolwenci studiów fizycznych w Białymstoku mogą wybierać spośród dróg zawodowych, a ta konkretna zależy od wykształconej specjalności. Celem kształcenia na Fizyce o profilu ogólnym jest przygotowanie kadry fizyków do pracy w laboratoriach badawczych i przemysłowych. Absolwenci mogą spełniać rolę kompetentnych partnerów kadry badawczej lub technicznej oraz pełnić rolę doradców w zakresie rozwiązań wykorzystujących osiągnięcia nauki.

Naturalnie, mogą również znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie i podjąć się pracy nauczyciela fizyki. Absolwenci Inżynierii nowoczesnych materiałów mogą podjąć pracę w jednostkach przemysłowych usługowych, których działalność oparta jest na wykorzystywaniu osiągnięć fizyki.

Natomiast absolwenci Fizyki medycznej stanowią przygotowaną kadrę fizyków do pracy w jednostkach służby zdrowia oraz odpowiednich laboratoriach badawczych. Mogą spełniać rolę kompetentnych partnerów kadry lekarskiej, badawczej, bądź technicznej czy też pełnić funkcję doradców w zakresie terapii medycznej.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki:

  • Fizyka gier komputerowych i robotów;
  • Fizyka o profilu ogólnym;
  • Fizyka medyczna;
  • Inżynieria nowoczesnych materiałów.

Wydział Fizyki prowadzi także studia podyplomowe.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)