Studia fizyczne Zielona Góra

Studia fizyczne Zielona Góra

Studia fizyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

fizycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia fizyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia fizyczne w Zielonej Górze to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjatalub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA Z FIZYKĄ W ZIELONEJ GÓRZE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Fizyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fizyka medyczna stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Zielonej Górze

Nie będzie niespodzianką stwierdzenie, iż najważniejszym przedmiotem w procesie rekrutacji na studia fizyczne jest fizyka. Warto zadbać także o wysoką ocenę z matematyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI Z FIZYKĄ W ZIELONEJ GÓRZE

Jak wyglądają studia fizyczne w Zielonej Górze?

„W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.” – słowa Ernesta Rutherforda to najlepsze wyjaśnienie jak ważna jest ta nauka. Studia fizyczne w Zielonej Górze to najlepsza opcja dla wszystkich zafascynowanych różnymi zjawiskami, które zachodzą w przyrodzie. Na pewno znajdą się malkontenci mówiący, że fizyka jest nieciekawa, a uczenie się przyprawia o dreszcze i ból głowy.

Wszelkie zdobycze techniki i technologii oparte są właśnie na zjawiskach fizycznych, które występują przy każdej okazji i jesteśmy ich częścią bez przerwy. Jaki powinien być przyszły fizyk? Musi mieć naturę odkrywcy, być urodzonym badaczem, lubić zagadki i matematyczne obliczenia. A czego dowie się na studiach?

Przede wszystkim nauczy się dyscypliny myślenia, umiejętności systematycznego rozwiązywania rozmaitych problemów, odróżnienia zbieżności zdarzeń od przyczyny i skutku. Z takimi umiejętnościami świetnie odnajdzie się w świecie globalizacji i technologii cyfrowych, gdy tempo zmian jest szybsze niż kiedykolwiek.

Studia fizyczne w Zielonej Górze prowadzone są na uczelni publicznej, Uniwersytecie Zielonogórskim, a niektóre z badań prowadzone są we współpracy z ośrodkami zagranicznymi, takimi jak: Londyn, Monachium, Ateny, Bonn, Ołomuniec, a nawet Pune. Zielonogórska uczelnia czeka na wszystkich zainteresowanych zagadkami do rozwikłania oraz projektami i ćwiczeniami do wykonania, czyli wszystkich tych, którzy wiedzą, że fizyka może być kosmiczna.

Zwłaszcza, że wśród dostępnych kierunków studiów widnieje Inżynieria kosmiczna, na której studenci poznają zagadnienia związane z rozwojem materiałów do budowy statków kosmicznych, mechaniki, symulacji i modelowania urządzeń. Studia fizyczne w Zielonej Górze to studia dla tych, dla których świat ma mieć jak najmniej tajemnic.

 

Praca po studiach fizycznych w Zielonej Górze

Praca po studiach fizycznych w Zielonej Górze uzależniona jest od kierunku, który ukończyliśmy. Będąc absolwentem kierunku Fizyka medyczna jesteśmy przygotowani do pracy w jednostkach służby zdrowia, takich jak szpitale, przychodnie, pracownie diagnostyczne i laboratoria, a do naszych obowiązków należeć będzie obsługiwanie urządzeń oraz planowanie terapii, na przykład obliczenie dawki promieniowania, obsługa komputerów podczas zabiegów ablacji, czy wybór i zastosowanie sprzętu w radioterapii onkologicznej.

Absolwenci kierunku inżynieria kosmiczna będą mogli znaleźć zatrudnienie w różnych działach gospodarki i nauki, oczywiście z przemysłem kosmicznym na czele. Innym pomysłem na karierę zawodową jest aktywność badawcza w dziedzinie astronomicznych obserwacji naziemnych i w dziedzinie fizyki eksperymentalnej, na przykład fizyki wysokich energii.  Natomiast, absolwent kierunku Fizyka przygotowany jest do pracy w laboratoriach badawczych, badawczo- rozwojowych i diagnostycznych, czy też do pracy w szkolnictwie.

POPULARNE KIERUNKI W ZIELONEJ GÓRZE POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki i Astronomii zaprasza:

  • Fizyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Astrofizyka komputerowa, Fizyka komputerowa, Fizyka medyczna, Fizyka teoretyczna;
  • Inżynieria kosmiczna: studia I- stopnia;
  • Fizyka medyczna: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)