Studia fizyczne Toruń

Studia fizyczne Toruń

Studia fizyczne Toruń

Największy wybór studiów

fizycznych w Toruniu

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia fizyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia fizyczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w ToruniuSą to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: fizyki medycznej i technicznej, informatyki, nanotechnologii, optoelektronikiAbsolwenci studiów fizycznych odnajdują się w pracy w laboratoriach przemysłowych i  badawczych, branży IT, przemyśle optoelektronicznym i telekomunikacyjnym.

Studia fizyczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia z fizyką w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Astronomia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fizyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fizyka techniczna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Optyka okularowa z elementami optometrii stacjonarne I stopnia
Physics and astronomy stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki z fizyką w Toruniu

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Toruniu

Aby dołączyć do grona studentów i zająć się zgłębianiem nauki, należy utwierdzić wszystkich, że udźwignie się tak potężny ciężar wiedzy. Przepustką na studia fizyczne jest oczywiście konkurs świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami nie tylko z fizyki, ale także z innych przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, biologii. Nie warto zapominać o języku obcym, który będzie wykorzystywany nie tylko podczas nauki, ale także w przyszłości, w pracy zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia fizyczne w Toruniu?

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do studiowania fizyki niż Toruń? To właśnie tutaj urodził się Mikołaj Kopernik, autor dzieła „O obrotach sfer niebieskich”, przedstawiającego szczegółowo i w naukowo użytecznej formie heliocentryczną wizję wszechświata. Na dodatek studenci zgłębiają wiedzę na uczelni jego imienia. Studia fizyczne w Toruniu to nie lada gratka dla tych, których interesuje badanie i wyjaśnianie najbardziej fundamentalnych procesów zachodzących w przyrodzie.

Kształcenie nakierowane jest przede wszystkim na fotonikę i fizykę kwantową, zatem jeśli jesteście zastanawiacie się nad tym, jak nanocząstka złota wpływa na świecenie pojedynczych cząsteczek, czy też zastanawiacie się czy można mierzyć skład atmosfery planet w układach pozasłonecznych, o co chodzi z komputerem kwantowym i czy da się podejrzeć pojedyncze receptory w oku człowieka, to warto zainteresować się także tym, jak dostać się na studia i odkryć niesamowity świat nauki.

Studia fizyczne w Toruniu to także fizyczna techniczna. Jedyna w Polsce akredytowana przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych oraz European Network for Accreditation of Engineering Education. Dodatkowo, na mocy europejskiej akredytacji EUR-ACE Label wraz z dyplomem ukończenia nauki absolwenci otrzymują odpowiedni certyfikat w języku angielskim, informujący o spełnieniu standardów europejskich ENAEE.

Co jeszcze warto dodać? Studenci astronomii uczestniczą w wielu międzynarodowych programach badawczych i odkryciach naukowych oraz współpracują z wieloma zagranicznymi ośrodkami. Czyż to nie brzmi interesująco? Ty także możesz dołączyć do tego grona! Koniecznie sprawdź jak wyglądają studia fizyczne w Toruniu!

 

Praca po studiach fizycznych w Toruniu

Fizyka i jej zasady otaczają nas wszędzie, w każdej sekundzie życia. To najlepszy znak, że absolwenci studiów fizycznych w Toruniu nie powinni martwić się o pracę po zakończeniu nauki i uzyskaniu dyplomów. W zależności od ukończonego kierunku, na absolwentów czekają wielorakie zadania. Absolwenci kierunku Astronomia mogą zostać zatrudnieni jako: specjaliści w ośrodkach badawczych, jako popularyzatorzy nauki, nauczyciele fizyki i astronomii, specjaliści od zaawansowanej obsługi systemów komputerowych.

Absolwenci kierunku Fizyka mogą znaleźć pracę jako programiści, specjaliści od modelowania różnorodnych procesów, specjaliści od sieci, analitycy, czy też pracownicy laboratoriów i innych ośrodków badawczych oraz wdrażających najnowsze technologie, a nawet w bankowości i innych instytucjach finansowych, z uwagi na wysokie kwalifikacje związane z ICT ora ścisłość myślenia sprawdzającą się w fintechu.

A co mogą robić absolwenci Fizyki technicznej? Mogą pracować przy instalacji, eksploatacji i konserwacji zautomatyzowanych linii produkcyjnych, jako specjaliści od oprogramowania lub sprzętu w różnych dziedzinach, w których produkcja lub usługi oparte są na systemach komputerowych, w ośrodkach medycznych wykorzystujących metody fizyczne do diagnostyki i terapii, czy też wszędzie tam, gdzie przydatna jest umiejętność modelowania procesów i rozwiązywania niestandardowych problemów.

Warto próbować, warto się starać i mierzyć wysoko. Za przykład niechaj posłużą toruńscy – a jakże – astronomowie, którzy stworzyli jeden z najbardziej precyzyjnych na świecie katalogów obszarów narodzin masywnych gwiazd oraz odkryli pod dwadzieścia pozasłonecznych układów planetarnych. Można? Można! 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej zaprasza:

  • Fizyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Fizyka doświadczalna i zastosowania komputerów, Fizyka teoretyczna i zastosowania komputerów, Nauczanie fizyki i matematyki;
  • Fizyka techniczna: studia I II- stopnia. Specjalności: Inżynieria systemów pomiarowych, Cyfrowe systemy automatyki, Fizyka medyczna, Optoelektronika i Mikroelektronika;
  • Astronomia: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)