Studia fizyczne Częstochowa

Studia fizyczne Częstochowa

Studia fizyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

fizycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia fizyczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia fizyczne w Częstochowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są Studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI Z FIZYKĄ W CZĘSTOCHOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Częstochowie

Aby ucieszyć się ze zdobycia upragnionego indeksu i rozpocząć studia fizyczne, należy wziąć udział w konkursie świadectw. A jakie przedmioty powinny widnieć na świadectwach? Przede wszystkim fizyka i matematyka, dlatego niemal obowiązkowo należy zdawać te przedmioty na poziomie rozszerzonym. Warto także przyłożyć się do nauki języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia fizyczne w Częstochowie?

„Fizyka rozszerza nasze horyzonty myślowe. Jest ona doskonałą szkołą naukowego myślenia, naukowego krytycyzmu i naukowej skromności”. Tak o tej dziedzinie pisał Arkadiusz Piekara, polski fizyk i znamienity wykładowca akademicki. Jeśli wspomniany cytat pasuje do Waszego wyobrażenia o tej nauce, to warto zgłębić ją na wyższym poziomie. A w którym mieście? W Częstochowie.

Studia fizyczne w Częstochowie to ciekawa propozycja dla tych, którzy fascynują się zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie i obliczaniem prawdopodobieństwa ich wystąpienia, a także ciekawią ich zdobycze techniki i technologii, które oparte są na zjawiskach fizycznych.

Przyszły fizyk musi posiadać naturę odkrywcy, a dzięki studiom będzie mógł odkryć wiele dziedzin tej nauki; od akustyki zaczynając, na optometrii kończąc. Studia fizyczne w Częstochowie realizowane są na dwóch publicznych uczelniach, czyli UHP im. Jana Długosza i Politechnice Częstochowskiej. Oferują one szereg specjalności, po których absolwenci mogą obierać różne, ciekawe ścieżki kariery zawodowej.

Czy studia należą do łatwych? Na pewno nie, ale co znacznie ważniejsze, należą do interesujących. Studenci poznają powstawanie fal akustycznych, nowoczesne metody badawcze, uczą się diagnozować ubytki słuchu, czy też opracowują wytwarzanie soczewek, bądź innych pomocy wzrokowych. Jeśli jesteś gotowy na solidną dawkę doświadczeń i różnorodnych ćwiczeń, to nie zastanawiaj się długo, tylko sprawdź co mogą zaoferować Ci studia fizyczne w Częstochowie.

 

Praca po studiach fizycznych w Częstochowie

Studia fizyczne w Częstochowie oferują wiele specjalności, po których można znaleźć różne formy zatrudnienia. Na przykład, wiedza zdobyta na specjalności Fizyka komputerowa umożliwia samodzielne rozwiązywanie ogólnych problemów fizycznych obejmujących zaawansowane obliczenia numeryczne z wykorzystaniem metod symulacji komputerowych, jak również samodzielne formułowanie i rozwiązywanie konkretnych problemów z wielu dziedzin nauki i techniki.

Absolwent Inżynierii medycznej może nadzorować i kontrolować działanie aparatury diagnostycznej oraz terapeutycznej, a także dbać o jej właściwe wykorzystywanie, pomagając w ten sposób w pracy niejednego lekarza.

A co można robić po akustyce i realizacji dźwięku? Absolwenci pracują jako realizatorzy dźwięku, producenci muzyczni, montażyści dźwięku, operatorzy dźwięku. Znajdują zatrudnienie w studiach fonograficznych radiowych, telewizyjnych i teatralnych, w grupach produkcyjnych, czy przy nagłośnieniu koncertów, imprez artystycznych, plenerowych, bądź innych wydarzeń.

Gdzie jeszcze mogą pracować absolwenci studiów fizycznych w Częstochowie? W specjalistycznych laboratoriach przemysłowych i badawczych, w powstających firmach wdrażających innowacyjne technologie, parkach naukowo- technologicznych, centrach zaawansowanej technologii, gabinetach zajmujących się dobieraniem i dopasowywaniem aparatów słuchowych, podmiotach leczniczych, takich jak szpitale czy przychodnie, firmach zajmujących się akredytacją i certyfikacją w zakresie wyrobów medycznych, w zakładach elektronicznych i elektrotechnicznych wdrażających nowoczesne technologie przemysłowe, czy też we wszystkich typach szkół w roli nauczyciela fizyki.

Jak widać, fizyka to nie tylko ciekawa dziedzina nauki, ale także zakres wiedzy otwierający wiele drzwi do kariery zawodowej.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWE STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Fizyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Akustyka i realizacja dźwięku, Nanotechnologia, Protetyka i ochrona słuchu, Certyfikacja wyrobów medycznych, Nanofizyka i nanomateriały, Akustyka i układy audio, Nauczycielska.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA FIZYCZNE

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów:

  • Fizyka techniczna: studia I i II- stopnia. Specjalności: Fizyka komputerowa, Inżynieria medyczna, Nanomateriały i Nanotechnologia, Optyka okularowa, Optometria, Komputerowe sterowanie w elektronice przemysłowej.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Politechnice Częstochowskiej

 

Komentarze (0)