Studia fizyczne Opole

Studia fizyczne Opole

Studia fizyczne Opole

Największy wybór studiów

fizycznych w Opolu

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia fizyczne Opole | woj. opolskie

Studia fizyczne w Opolu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są Studia fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W OPOLU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI Z FIZYKĄ W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Opolu

Marzysz o tym, by zostać fizykiem? Postaraj się o przyjęcie na studia fizyczne w Opolu. Aby się dostać musicie przejść przez komisję rekrutacyjną i pochwalić się świetnymi wynikami z matury z fizyki i matematyki. Dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym będzie równie mile widziany, co pięknie zdana matura z języka obcego. Fizyk bez znajomości języka angielskiego będzie miał znacząco utrudnione zadanie. Dlatego nie lekceważcie nauki angielskiego i zadbajcie o swoją przyszłość, podejmując pierwsze decyzje w okresie matury.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia fizyczne w Opolu?

Fizyka - nauka ścisła, techniczna, wymagająca niemałej sprawności umysłowej. Fizyka, która jest wszędzie. W każdej dziedzinie naszego życia. Fizyka króluje. Studia fizyczne również. To kierunek dość mocno oblegany - bo zapewnia dość dobry start w życie zawodowe.

Zapewnia szerokie perspektywy kariery. O ile jest się dobrym w swej dziedzinie. Studia fizyczne są trudne, ale za to bardzo satysfakcjonujące. Jak już zdobędziecie podstawy, to z zawiłościami i tajemnicami z pewnością sobie poradzicie. 

Podczas nauki dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o świecie, o których później pomyślicie: przecież to oczywiste, że tak jest! Fizyka jednak nie stanie się dla Was nudna. Dlaczego? Bowiem jest to dziedzina stale rozwijająca się.

Dzięki prowadzonym badaniom i odkryciom fizycznym rozwija się medycyna, możemy stosować nowoczesne źródła energii odnawialnej, jak i korzystać z super innowacyjnych aut i wygodnych samolotów. To praca fizyków przyczynia się do szybkiego rozwoju różnych dziedzin przemysłu. Ma ona wpływ na nasze codzienne życie. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie wybrać w Opolu decydując się na studia fizyczne.

 

Praca po studiach fizycznych w Opolu

Gdzie pracują fizycy? Jeśli realizują karierę naukową to pozostają w obrębie uczelni, bądź są zatrudniani przez instytuty naukowe i  badawcze. Niezależnie od kraju, w jakim się wykształcili. Absolwenci fizyki otwierają własne firmy, prowadzą różnego rodzaju działalności gospodarcze powiązane np. z elektryką, bądź nowymi technologiami. To również specjaliści komputerowi, bądź badacze laboratoryjni. Znajdują zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, jak i w medycynie.

Dzięki różnego rodzaju specjalizacjom i możliwościom wykorzystania wiedzy fizycznej, absolwenci tego rodzaju studiów mają otwarte drzwi do bardzo różnorodnej pracy. Pamiętajcie tylko, że zatrudniani są specjaliści w swoich dziedzinach, czyli osoby, które naprawdę wiedzą co z czym łączyć, by uzyskać określony efekt. Nauka, praktyka, dociekliwość i spryt - to te elementy, które wpływają na pozytywny bieg kariery zawodowej absolwentów fizyki. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA FIZYCZNE

W Opolu możecie podjąć studia fizyczne na Uniwersytecie Opolskim, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)