Studia fizyczne Łódź

Studia fizyczne Łódź

Studia fizyczne Łódź

Największy wybór studiów

z fizyką w Łodzi

Odkryj kierunki z fizyką i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne w Łodzi | woj. łódzkie

Studia fizyczne cieszą się dziś bardzo dużą popularnością, zdziwieni? Dyplom studiów fizycznych w Łodzi to klucz otwierający niejedne wrota. Ogromny zasób wiedzy, do jakiego otrzymują studenci dostęp, oraz wciągające zajęcia praktyczne, które wymagają uruchomienia procesów twórczego myślenia, to podstawa studiów fizycznych. Jeśli tylko czujecie, że fizyka Was wciąga, intryguje, możecie w tej dziedzinie znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytania, to śmigajcie złożyć papiery na nowy rok akademicki!

Studia fizyczne w Łodzi to nie tylko zajęcia teoretyczne z matematyki i fizyki, zakuwanie wzorów i obliczanie nikomu nie potrzebnych wyników, to przede wszystkim: doświadczenia laboratoryjne, nauka programowania i obsługi oprogramowania, a także możliwość prezentowania swoich wyników przed liczną publicznością – a to umiejętność, która z pewnością przyda Wam się w życiu zawodowym. Dzięki takiej ofercie kształcenia, fizyka przeżywa oblężenie. Politechnika Łódzka wybudowała nowoczesną siedzibę, z wyposażonymi najnowszym sprzętem laboratoriami, a Uniwersytet Łódzki w Łodzi podpisuje umowy na coraz to ciekawsze granty badawcze.

W Łodzi studia fizyczne prowadzone są tylko przez uczelnie państwowe, w tym jeden wydział i jeden instytut, a zainteresowanych nie brakuje, na rynku jest spora konkurencja, ale też sporo miejsca dla nowych, wykształconych fizyków, którzy dzięki umiejętnościom innowacyjnego i twórczego myślenia, powoli zmieniają nasz świat.

KIERUNKI Z FIZYKĄ W ŁODZI

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia fizyczne w Łodzi

Uczelnie Łódzkie przyjmują pod swe skrzydła maturzystów ze zdaną maturą z matematyki, fizyki, chemii i informatyki, oczywiście język obcy i język polski również mają znaczenie, ale tylko takie, by ich wynik był pozytywny, nieważna jest sama punktacja. Wybierając się na studia fizyczne powinniście przyłożyć się nie tyle do nauczenia się fizyki, co do jej zrozumienia, choć absolwenci studiów fizycznych w Łodzi niejednokrotnie twierdzą, że to właśnie studia nauczyły ich owego rozumienia, a typowe wkuwanie z licealnych ław odeszło w niepamięć. Warto też, wybierając się na studia fizyczne, pamiętać, że praca fizyka jest ściśle powiązana z informatycznymi zadaniami, co znaczy, że powinniście żyć w dobrej komitywie z komputerami i nowoczesnymi technologiami.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach fizycznych w Łodzi

Uniwersytet Łódzki w trosce o swoich studentów zawiązał Radę Biznesu przy Wydziale Fizyki. Rada ta prowadzi szereg działań na rzecz poznawania pracy fizyka poprzez obcowanie z działającymi na rynku firmami. W każdy wtorek zapraszani są przedsiębiorcy z regionu łódzkiego, którzy opowiadają o swoich działaniach oraz prowadzą wykłady eksperckie, umożliwiają również odbycie praktyk studenckich w obranym przez studenta kierunku. Dzięki ułatwionej drodze kontaktu, dość szybko możecie znaleźć dla siebie miejsce pracy. Ukończone studia fizyczne to klucz do bram w branży informatycznej, w przemyśle farmaceutycznym, kosmetologicznym, żywieniowym oraz w sektorze nowoczesnych technologii, elektroniki, energetyki, czy medycyny. Wielu absolwentów pozostaje w instytucjach badawczych, w których prowadzą badania np. z fototoniki, modelowania i charakteryzacji elektro-optycznej struktur półprzewodnikowych, czy z cienkowarstwowych ogniw słonecznych. Jeśli takie pojęcia przykuwają Waszą uwagę, to przemyślcie dobrze, czy Waszym powołaniem nie jest przypadkiem praca fizyka?

STUDIA FIZYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA FIZYCZNE

Politechnika Łódzka na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej prowadzi Instytut Fizyki, który to oferuje kształcenie na kierunkach:

  • Fizyka techniczna – studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, stacjonarne
  • Science and Technology - studia I i II stopnia, studia inżynierskie, stacjonarne
  • Fizyka Medyczna - studia II stopnia, studia magisterskie, stacjonarne
  • Optoelektronika – studia II stopnia, studia magisterskie, stacjonarne

W Instytucie działa 5 zespołów badawczych, które prowadzą międzynarodowe projekty we współpracy z różnymi zagranicznymi uczelniami, są to: Zespół Fotoniki, Zespół Kryształów Biogenicznych, Zespół Fizyki Dielektryków, Zespół Fizyki Teoretycznej oraz Grupa Fizyki Molekularnej. Wielu z nich udaje się opracować nowe rozwiązania, które wpisywane są do urzędu patentowego jako autorskie sposoby rozwiązywania problemów, czy nowatorskie urządzenia opracowane podczas prac badawczych. To niezwykle istotne, by ludzie, którzy będą Was uczyć, mieli praktyczne doświadczenie w zawodzie fizyka-konstruktora. To właśnie takie osoby pomogą Wam zrealizować Wasze pomysły, które kiełkują w nieoszlifowanych jeszcze umysłach ścisłych. Współpracując z doświadczonymi naukowcami macie szansę sporo się od nich nauczyć.

dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA FIZYCZNE

Uniwersytet Łódzki również może pochwalić się prowadzonymi badaniami, a także zdolnymi studentami i absolwentami, którzy wręcz obsypywani są nagrodami, stypendiami, takimi jak np. stypendia dla młodych wybitnych uczonych, Nagroda Naukowa Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego, Nagroda Łódzkie Eureka, czy też za napisane prace i przeprowadzone badania - nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i magisterskie. Kierunki studiów prowadzonych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ to:

  • Fizyka – studia stacjonarne (licencjackie, magisterskie i doktoranckie),
  • Informatyka – studia stacjonarne i niestacjonarne zaoczne (inżynierskie i magisterskie),
  • Nanotechnology – studia stacjonarne prowadzone w języku angielskim we współpracy z Wydziałem Chemii UŁ

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)