Studia fizyczne Poznań

Studia fizyczne Poznań

Studia fizyczne Poznań

Największy wybór studiów

fizycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Fizyk ma dziś dość trudne i skomplikowane zadanie do wykonania - musi połączyć elementy różnorodnej wiedzy, niejednokrotnie z odległych dziedzin i zakątków mózgu, by znaleźć odpowiedź na męczące pytanie o rozwój, o byt, o sposób funkcjonowania człowieka. Fizyka jest wszędzie i jest wszystkim. Bez fizyki świat by nie istniał. Fizyka jest podstawą informatyki, robotyki, energetyki, przemysłu żywieniowego, ochrony środowiska i farmaceutyki. Fizyka to medycyna, fizyka to psychika, to łączenie neuroprzekaźników w mózgu.

Cóż więc fizycy mogą począć? Tak naprawdę cały świat! Posiadając wiedzę o konstrukcji przestrzeni, życia, umożliwia tworzenie odrębnych światów - w tym świata wirtualnego, jak i podboju kosmosu. Studia fizyczne w Poznaniu skupiają się na kształceniu przyszłych fizyków technicznych, czyli osób, które będą wytwarzały nanostruktury, funkcjonalne materiały dla potrzeb szybko rozwijającej się optoelektroniki, a także interdyscyplinarnych fizyków, którym nieobce są skomplikowane metody pomiarów.

Studenci fizyki w Poznaniu zapoznają się z działaniem skomplikowanej aparatury, jaka stosowana jest dziś w różnych gałęziach przemysłu i biznesu. To, w czym studia fizyczne w Poznaniu zdobywają sławę, jest powiązane ściśle z funkcjonowaniem komputerów - studenci fizyki uczą się wykorzystywania komputerów do rozwiązania najtrudniejszych problemów technicznych i zagadek ludzkości. Symulacje numeryczne i obliczenia symboliczne nie są im obce. Równie silnie rozwijany jest kierunek fizyka medyczna, na którym to adepci fizyki uczą się jej wykorzystywania w medycynie - w diagnostyce i terapii.

To innowacyjny kierunek, który umożliwia również odbycie praktyk w placówkach medycznych oraz wzięcie udziału w wielu laboratoriach medycznych Uniwersytetu Medycznego. Zawód fizyka ma różne oblicza, każde z nich ma wpływ na świat i zmiany w nim zachodzące, może dlatego tak wiele osób wciąż, mimo upływających lat, marzy o zostaniu kolejnym Einsteinem!

KIERUNKI Z FIZYKĄ W POZNANIU

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Poznaniu

Nie będzie dla Was zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że aby dostać się na studia fizyczne w Poznaniu należy bardzo dobrze zdać maturę z fizyki oraz matematyki - to one królują w kwalifikacjach na pierwszych miejscach i uprawniają Was do zdobycia wirtualnego indeksu! Zwiększycie swoje szanse zdając również język obcy na rozszerzonym poziomie oraz uzyskując satysfakcjonujące wyniki z języka polskiego. Polecamy uwadze jak największą liczbę zdawanych przedmiotów.

Dlaczego? Bowiem rokrocznie kierunki fizyczne przeżywają oblężenie podobne do kierunków prawniczych. Dyplom inżyniera i magistra studiów fizycznych daje szerokie możliwości zatrudnienia w ciekawych instytucjach, stąd tak duże zainteresowanie tego typu studiami. Warto zawalczyć o odpowiednią ilość punktów kwalifikacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach fizycznych

Przez wzgląd na interdyscyplinarność studiów fizycznych pracę tak naprawdę absolwent fizyki może znaleźć wszędzie - w każdym przemyśle, czy to żywieniowym, czy farmaceutycznym, jak i w przemyśle ciężkim. Dzięki organizacji studiów fizycznych w Poznaniu z pewnością otworzy się dla Ciebie droga akustyka i optometrysty oraz fizyka medycznego, który zatrudnienie może znaleźć w szpitalach, placówkach medycznych, laboratoriach czy w bardzo bogatej farmakologii. W zależności od obranej specjalizacji, absolwenci studiów fizycznych znajdują pracę na stanowiskach analitycznych, diagnostycznych, jak i projektowych.

Spora część absolwentów pozostaje na ścieżce naukowej i rozwija karierę tworząc nowe podwaliny pod teorie fizyczne. Wielu z naszych polskich fizyków święci triumfy sławy na zagranicznych uczelniach! Także kariera naukowa niech Wam się nie kojarzy ze smętnym odpytywaniem niezainteresowanych studentów… To kolejny studencki mit do obalenia. Jeśli masz pomysł na siebie i wiesz do czego dążysz, a Twoim konikiem i super specjalnością są studia fizyczne to do dzieła - niechaj Twój fizyczny zmysł zmąci podstawy naszej rzeczywistości! 

STUDIA FIZYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)