Prawo jednolite studia magisterskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Prawo jednolite studia magisterskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Prawo jednolite studia magisterskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia jednolite w Szczecinie

 prawo

Odkryj kierunek prawo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Prawo jednolite studia magisterskie Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku prawo w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo jednolite studia magisterskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku prawo najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • filozofia
 • geografia
 • historia
 • język mniejszości narodowej
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Aby zostać studentem kierunku prawo w Szczecinie będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki oraz dodatkowo z filozofii, historii, WOS-u lub geografii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w Szczecinie?

Prawo nieprzerwanie od lat zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków. Studia te są niezwykle wymagające i angażujące, a jednocześnie pozwalają zdobyć wszechstronne wykształcenie i kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, co przekłada się na więcej możliwości rozwoju zawodowego. Jeżeli więc zależy zależy Ci na związaniu swojej przyszłości z branżą prawniczą, to jednolite studia magisterskie na kierunku prawo w Szczecinie będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia prawnicze powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami społecznymi, politycznymi czy humanistycznymi i chęć rozwoju w tym kierunku. Przyszłego prawnika musi także wyróżniać ambicja, odpowiedzialność oraz zdolność analitycznego myślenia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek będą mieli okazję zaznajomić się z róznorodnymi dziedzinami prawa, między innymi z:

 • prawem pracy
 • prawem gospodarczym
 • prawem finansowym
 • prawem rodzinnym
 • prawem Unii Europejskiej

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat historii Polski oraz poznasz zmiany zachodzące w ustroju naszego kraju. Ponadto, dowiesz się więcej na temat poszczególnych doktryn politycznych i międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej. Studenci poznają także zasady panujące na rozprawie sądowej i zapoznają się z jej przebiegiem.

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także szereg cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się poprawnego tworzenia pism sądowych i urzędowych. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności komunikacji i negocjacji, które są niezwykle ważne w pracy prawnika. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku prawo w Szczecinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia na kierunku prawo trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po ich ukończeniu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra.

Gdzie studiować na kierunku prawo (studia jednolite) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (studia jednolite) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie

 

Jaka praca po studiach?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, dzięki czemu będziesz miał stabilną pozycje na rynku pracy oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się we wszystkich firmach, korporacjach oraz instytucjach potrzebujących pomocy prawnej.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z organami ochrony prawnej czy urzędach administracji publicznej. Absolwenci doskonale odnajdą się na stanowiskach pomocniczych, między innymi w roli asystenta sędziego. Dobrym pomysłem może być także założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich.

Pamiętaj, że aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego będziesz musiał ubiegać o aplikację dzięki której uzyskasz wymagane kwalifikacje zawodowe.

Kierunki prawnicze i administracja w Szczecinie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)