Pedagogika studia II stopnia Szczecin

Pedagogika studia II stopnia Szczecin

Pedagogika studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

 pedagogika

Odkryj kierunek pedagogika w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Pedagogika studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Pedagogika w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek pedagogika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Pedagogika specjalna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika specjalna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika w Szczecinie?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek pedagogika w Szczecinie będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których listę znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Szczecinie?

Zawód pedagoga wymaga dużej odpowiedzialności, powołania do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki. Jednocześnie, jego wykonywania przynosi dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Specjaliści z tej dziedziny mają realny wpływ na odpowiedni rozwój psychiczny i społeczny dziecka i pełnią niezwykle ważną rolę w całościowym procesie wychowawczym. Dlatego też, zdobycie odpowiedniego wykształcenia i przygotowania zawodowego jest w tym przypadku kluczowe. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek pedagogika w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia magisterskie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych czy społecznych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną, komunikatywną i kreatywną to studia pedagogiczne w Szczecinie powinny być twoim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku pedagogika w Szczecinie będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami społecznymi, humanistycznymi oraz psychologicznymi. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć z zakresu powyższych obszarów tematycznych. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Psychologia rozwojowa
 • Elementy psychologii społecznej
 • Elementy pedeutologii
 • Edukacja dorosłych

Co więcej, w czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalnościowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Studenci będą mieli okazję rozwinąć również cenne umiejętności praktyczne i tym samym nauczą się stawiania odpowiedniej diagnozy psychologicznej oraz poznają nowoczesne metody wychowawcze i dydaktyczne. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pedagogika w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia magisterskie na kierunku pedagogika trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

 

Jaka praca po studiach?

Absolwenci studiów pedagogicznych mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert zawodowych dopasowanych do ich wykształcenia. Dlatego też, po ukończeniu kierunku pedagogika w Szczecinie będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako wychowawca w żłobkach, przedszkolach czy szkołach podstawowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem pedagoga szkolnego. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zatrudniając się w świetlicach środowiskowych czy ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych.

Absolwenci często decydują się na pracę w poradniach specjalistycznych, schroniskach dla nieletnich czy w zakładach poprawczych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w firmach z zakresu doradztwa zawodowego lub w działach HR. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku pedagogika (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

 

Kierunki pedagogiczne w Szczecinie

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)