Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Szczecin

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Szczecin

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

bezpieczeństwo wewnętrzne

Odkryj bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie bezpieczeństwo wewnętrzne jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Kryminologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku kryminologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie?

Bezpieczeństwo wewnętrzne to studia, które są odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Współcześnie, w dobie wielu różnorodnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, zapewnienie stabilnej sytuacji kraju oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli jest nadrzędnym celem polityki wewnętrznej. Dlatego też, specjaliści z zakresu tej dziedziny są obecnie jedną z bardziej pożądanych grup zawodowych. Jeżeli więc chciałbyś związać swoją przyszłość z szeroko pojętym sektorem bezpieczeństwa, to koniecznie aplikuj na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach społecznych, gospodarczych i politycznych. Dodatkowym atutem będzie duże poczucie odpowiedzialności, odwaga oraz odporność na stres.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • filozofia bezpieczeństwa
 • strategia bezpieczeństwa wewnętrznego
 • zarządzanie systemami bezpieczeństwa wewnętrznego
 • strategia zapobiegania przestępczości

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Dowiesz się więcej na temat metodyki wykrywania i ścigania przestępstw i wykroczeń oraz poznasz techniki postępowania na miejscu zdarzenia. Co więcej, zdobędziesz informacje na temat medycyny sądowej oraz nauczysz się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci dodatkowo będą uczęszczać na warsztaty z samoobrony czy symulacji zamachu terrorystycznego oraz zdobędą umiejętność używania broni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Po zakończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kompleksowe wykształcenie, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako pracownik służb mundurowych, między innymi w Policji, Straży Pożarnej, Służbie Celnej czy Straży Granicznej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z jednostkami administracji rządowej i samorządowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zatrudniając się w służbach ratownictwa lub Siłach Zbrojnych. W czasie studiów wykształcisz umiejętności z obszaru zarządzania, które wykorzystasz zatrudniając się w sztabach kryzysowych czy instytucjach administracji publicznej.

Ciekawą alternatywą może być także praca w firmach konsultingowych i doradczych z obszaru bezpieczeństwa. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
 • Uniwersytet Szczeciński

 

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)