Inżynieria bezpieczeństwa - Szczecin

Inżynieria bezpieczeństwa - Szczecin

Inżynieria bezpieczeństwa - Szczecin

Studia w Szczecinie 

na kierunku inżynieria bezpieczeństwa

Odkryj kierunek inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Inżynieria bezpieczeństwa studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria bezpieczeństwa - Szczecin

Uczelnie, gdzie inżynieria bezpieczeństwa jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria zarządzania

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Wymagania rekrutacyjne, jakich można się spodziewać podczas aplikacji na dowolne studia inżynierskie, zazwyczaj bazują na przedmiotach ścisłych. Chcąc podjąć inżynierię bezpieczeństwa, zadbaj o odpowiednie przygotowanie do zdawania matematyki, fizyki, informatyki oraz języka obcego na maturze, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Bieżące ustalenia kwalifikacyjne oraz regulamin kształcenia znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Zapoznaj się z nimi, aby przystąpić do rekrutacji w sposób świadomy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 29.03.2021
do 31.10.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 29.03.2021
do 31.10.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 29.03.2021
do 31.10.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 29.03.2021
do 31.10.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA?

Studia w Szczecinie na kierunku inżynieria bezpieczeństwa każdego roku przyciągają wielu zainteresowanych przemysłem maszynowym i przetwórczym, najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwem podczas realizacji różnorodnych projektów inżynierskich. Charakter kształcenia oraz samego procesu rekrutacyjnego wymaga od potencjalnych zainteresowanych pewnych predyspozycji, które ułatwią kwalifikację oraz edukację na tym kierunku. Jeżeli przedmioty ścisłe i techniczne leżą w najbliższym spektrum twojego zainteresowania, lubisz śledzić nowoczesne odkrycia przemysłu elektronicznego, maszynowego i informatycznego, jesteś wszechstronnie uzdolniony, dlatego dążysz do rozpoczęcia kształcenia na kierunku interdyscyplinarnym, ponad wszystko cenisz sobie pragmatyzm pozyskiwanych kompetencji, a ponadto jesteś ambitny i zdeterminowany do osiągania dalekobieżnych celów, to najprawdopodobniej inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie jest kierunkiem, który będzie dla ciebie idealny.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie kierunki studiów w Szczecinie oferują wszechstronny program kształcenia, którego specyfika jest zgodna z charakterem przyszłego zawodu, a co za tym idzie, odpowiadająca na potrzeby dzisiejszego rynku pracy. Na jaką naukę powinieneś się przygotować jako przyszły kandydat na szczecińską inżynierię bezpieczeństwa? Studenci zyskują wszechstronną wiedzę i umiejętności inżynierskie, czyli odnoszące się do przedmiotów:

 • matematycznych
 • fizycznych 
 • informatycznych

 

Będących doskonałą podstawą pod kształtowanie bardziej specjalistycznych kompetencji. Studenci zdobywają pragmatyczne umiejętności praktyczne w kwestii konstrukcji maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Dowiadują się w jaki sposób monitorować przebieg procesów naturalnych oraz przewidywać skutki ewentualnych katastrof. Uczą się, jak zapobiegać awariom obiektów technicznych i poznają najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas pracy z obiektami elektronicznymi.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szczecinie?

Studia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwo w Szczecinie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA?

Jeżeli zdecydujesz się na aplikację na dowolne uczelnie w Szczecinie, prawdopodobnie zyskasz wszechstronne kwalifikacje zawodowe, cenione na międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli dodatkowo planujesz związać swoją przyszłość z naukami inżynierskimi, twoja przyszłość zawodowa okaże się jeszcze bardziej świetlana, bowiem zapotrzebowanie na specjalistów obeznanych w tematyce nauk ścisłych nieustannie rośnie.

Absolwenci inżynierii bezpieczeństwa mogą rozważyć pracę w różnych sektorach gospodarczych, zwłaszcza:

 • przemyśle maszynowym i przetwórczym
 • firmach zajmujących się szerzeniem profilaktyki związanej z bezpieczeństwem państwa
 • niektórych jednostkach administracji państwowej
 • służbach mundurowych i publicznych
 • firmach, których głównym celem jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego 

 

Jak z pewnością sam zauważasz, wachlarz możliwości zawodowych, gwarantowanych przez ukończenie inżynierii bezpieczeństwa, jest na tyle szeroki, że z pewnością zdołasz dokonać najlepszego z możliwych wyborów.

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

Komentarze (0)