Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Bioinżynieria zwierząt stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Bioinżynieria zwierząt studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Bioinżynieria zwierząt - Warszawa
Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie rozpocznie się 29 maja 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Bioinżynieria zwierząt Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku bioinzynieria zwierząt możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW).
 

Opis kierunku

Bioinżynieria zwierząt to studia, które najwięcej satysfakcji przyniosą umysłom ścisłym. Uczelnie w Warszawie opracowały programy kształcenia tak, aby znaczna część zajęć miała charakter praktyczny. Studenci otrzymują oczywiście niezbędne podstawy teoretyczne oscylujące wokół nauk chemicznych i biologicznych. W trakcie kształcenia uczą się między innymi, jak stosować nowoczesne metody inżynierii genetycznej w pracy laboratoryjnej. Uczą się wykorzystywania technik molekularnych, biochemicznych oraz analitycznych. Zdobędą również wiedzę z pogranicza wykorzystania nanonauk i nanobiotechnologii w pracy oraz zastosowania narzędzi bioinformatycznych.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą pracę w przemyśle biotechnologicznym, zajmując się produkcją substancji bioaktywnie czynnych, które wykorzystywane są w przemyśle medycznym, farmaceutycznym, weterynaryjnym i produkcji zwierzęcej. Odnajdą się również w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Stanowiska zajmują również w przedsiębiorstwach działających w przemyśle nanotechnologii.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinżynieria zwierząt?

Interesuje cię kierunek taki jak bioinżynieria zwierząt? Warto sprawdzić w takim razie odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych. Należy też zorientować się również, które z nich warto zdawać w wersji rozszerzonej. Wtedy też znacząco zwiększysz swoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych. Do najważniejszych przedmiotów podczas przygotowań maturalnych warto zaliczyć oczywiście te z grupy ścisłej!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Bioinżynieria zwierząt to jedna z nowoczesnych propozycji kształcenia, która została przygotowana przez uczelnie w Warszawie. Została ona stworzona z myślą o studentach, którzy nie boją się wyzwań związanych z intensywną nauką przedmiotów ścisłych. W siatce programowej odnaleźć można wiele wykładów, najważniejszy trzon stanowią jednak ćwiczenia praktyczne oraz laboratoria.

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt obfitują w przedmioty takie jak: biochemia eksperymentalna, zoologia, anatomia, genetyka, biologia komórki zwierzęcej, biologia mikroorganizmów. Oprócz tego studenci będą mogli rozwijać swoje kwalifikacje związane z nanobioinżynierią oraz makro- i mikrobioinżynierią.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie mają charakter dwustopniowy. Studenci swoją przygodę akademicką rozpoczynają od kształcenia I stopnia. W przypadku bioinżynierii zwierząt trwa ono trzy i pół roku. Studenci otrzymują wtedy podstawową wiedzę oraz tytuł inżyniera. Mogą oni kontynuować naukę podczas kształcenia II stopnia, które trwa z kolei półtora roku. Jest to czas poszerzania kwalifikacji oraz umiejętności.

Kierunek taki jak bioinżynieria zwierząt można rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym. Ma na to wpływ przede wszystkim duża liczba zajęć laboratoryjnych, które ciężko byłoby zrealizować popołudniami lub podczas weekendowych zjazdów naukowych.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Bioinżynieria zwierząt to jeden z tych kierunków, który gwarantuje swoim studentom przede wszystkim praktyczną wiedzę oraz umiejętności. Co można do nich zaliczyć? Jeśli chodzi o wiedzę to między innymi znajomość struktury i zasad funkcjonowania organizmów zwierzęcych na poziomie molekuł, komórek, tkanek, organizmów i populacji czy wiedzę na temat matematyki, fizyki, techniki i chemii oraz wykorzystania ich podczas wykonywania podstawowych manipulacji  na materiale biologicznym.

Studenci bioinżynierii zwierząt dużo czasu spędzają podczas zajęć laboratoryjnych, gdzie uczą się, jak korzystać z podstawowych metod, technik i technologii fizycznych, chemicznych, technicznych, molekularnych i biochemicznych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek bioinżynieria zwierząt:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Studia I stopnia na kierunku bioinżynieria zwierząt trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera. Studia II stopnia trwają z kolei 1,5 roku. Po obronie pracy dyplomowej studenci otrzymują tytuł magistra.

Bioinżynieria zwierząt w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

Jaka praca po studiach na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Bioinżynieria zwierząt jest jedną z bardziej przyszłościowych nauk, która sprawia, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na aktywny rozwój zawodowy. Dziś bioinżynierowie zwierząt znajdują zatrudnienie w przemyśle spożywczym, laboratoriach czy różnorodnych ośrodkach badawczych. Uczelnie w Warszawie wyposażają swoich studentów w unikalne kwalifikacje, które powinny być szybko docenione na aktualnym rynku zatrudnienia.

Możliwe miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku bioinżynieria zwierząt:

 • przemysł biotechnologiczny;
 • jednostki naukowo-badawcze;
 • laboratoria diagnostyczne;
 • laboratoria analityczne;
 • instytucje stosujące do badań modele zwierzęce itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioinżynieria zwierząt Warszawa studia i stopnia

Bioinżynieria zwierząt Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioinżynieria zwierząt Warszawa studia stacjonarne

Bioinżynieria zwierząt w Warszawie

 • Bioinżynieria zwierząt w Warszawie - studia II stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia II stopnia na kierunku bioinżynieria zwierząt

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

  Bioinżynieria zwierząt stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
  tryb: stacjonarne

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Bioinżynieria zwierząt w miastach

Nadchodzące wydarzenia