Nauki o rodzinie - Warszawa

Nauki o rodzinie - Warszawa

Studia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Nauki o rodzinie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Nauki o rodzinie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Nauki o rodzinie studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku nauki o rodzinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Nauki o rodzinie - Warszawa
Studia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Nauki o rodzinie Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku nauki o rodzinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
 

Opis kierunku

Nauki o rodzinie w Warszawie to studia, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza nauk społecznych i psychologicznych. Studenci poznają między innymi elementarną terminologię, która używana jest w naukach o rodzinie. Posiadają także podstawową wiedzę na temat psychologicznych podstaw rozwoju człowieka. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak poradnictwo rodzinne, biomedyczne podstawy rozwoju człowieka, bezpieczeństwo rodziny jako środowiska wychowawczego, psychologia małżeństwa i rodziny czy rozwój psychoseksualny człowieka.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku nauki o rodzinie posiadają wiedzę z dziedziny analizy struktury i funkcji rodziny, a także komunikacji interpersonalnej. Dzięki szerogom zajęć praktycznych realizowanych podczas kształcenia potrafią rozpoznawać różnorodne problemy występujące w obrębie funkcjonowania rodziny. A co można robić po zakończeniu nauki? Na absolwentów czekać będą stanowiska np. doradców rodzinnych, terapeutów zajęciowych i konsultantów w ośrodkach pomocy społecznej, regionalnych ośrodkach polityki społecznej czy jednostkach specjalistycznego poradnictwa. Ponadto, specjaliści nauk o rodzinie odnajdą się także w ośrodkach adopcyjnych. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek nauki o rodzinie?

Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia, powinien zorientować się w pierwszej kolejności, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. W przypadku kierunków takich jak nauki o rodzinie propozycji jest wiele, istnieje więc duża szansa, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Wśród przykładowych przedmiotów rekrutacyjnych są między innymi: biologia, historia czy nawet wiedza o społeczeństwie. Warto zadbać, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku nauki o rodzinie?

Rodzina określana jest jako jedna z najważniejszych i zarazem podstawowych grup społecznych. To funkcjonowanie w rodzinie kształtuje w nas codzienne zachowania, reakcje na bodźce czy umiejętność radzenia sobie z emocjami. Nie zawsze jednak rodzina zapewnia prawidłowe wzorce postępowania, co przekłada się na występowanie różnorodnych patologii. Jak im zaradzić? Oto jedno z wielu pytań, które zadadzą sobie studenci nauk o rodzinie.

Studia w Warszawie na tym kierunku zostały stworzone z myślą o osobach, których zainteresowania oscylują wokół dyscyplin społecznych i psychologicznych. W siatce programowej znalazł się szereg wykładów i konwersatoriów. Nauki o rodzinie to bowiem jeden z tych kierunków, które mają interdyscyplinarny charakter.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku nauki o rodzinie możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (licencjackie);
  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne;
  • studia zaoczne.

Absolwenci szkół średnich, których interesuje kierunek taki jak nauki o rodzinie, rozpoczną swoją przygodę akademicką od studiów I stopnia. Są one czasem intensywnego rozwoju intelektualnego przepełnionego wykładami i ćwiczeniami praktycznymi. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej. Wraz z otrzymaniem tytułu licencjata mogą zadecydować, czy chcą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia czy interesuje ich rozwój zawodowy.

Studenci nauki o rodzinie mogą również wybrać, w jakim trybie chcą się kształcić. Uczelnie w Warszawie przygotowały dwie propozycje – studia stacjonarne lub zaoczne. Pierwszy z nich pozwala na regularne zdobywanie wiedzy, drugi ma najczęściej formę weekendowych zjazdów, kiedy to studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku nauki o rodzinie obejmują wiele różnorodnych aspektów. Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia otrzymują gruntowną wiedzę między innymi z nauk społecznych, teologicznych, psychologicznych czy pedagogicznych. To ona stanie się punktem wyjścia dla rozwoju unikalnych kwalifikacji zawodowych. Co można do nich zaliczyć?

Każdy student uczy się przykładowo jak rozpoznawać i – co najważniejsze – rozwiązywać problemy małżeńskie, opiekuńcze czy wychowawcze. Potrafi on ponadto analizować struktury i funkcje rodziny. Studia na kierunku nauki o rodzinie rozwijają także umiejętność komunikacji interpersonalnej. Studenci poznają różnorodne techniki prowadzenia negocjacji oraz sprawnej komunikacji.

Uczelnie w Warszawie - kierunek nauki o rodzinie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Studiów nad Rodziną) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie?

Studia na kierunku nauki o rodzinie trwają 3 lata na studiach I stopnia i 2 lata na studiach II stopnia.

Nauki o rodzinie w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie?

Specjaliści, którzy posiadają gruntowną wiedzę z nauk społecznych i psychologicznych, mogą liczyć na znalezienie różnorodnych miejsc zatrudnienia. Należy pamiętać jednak, że studia na kierunku takim jak nauki o rodzinie przyniosą najwięcej satysfakcji osobom czującym powołanie do wykonywania tych odpowiedzialnych zawodów.

Możliwe miejsca pracy dla absolwentów kierunku nauki o rodzinie:

  • powiatowe centra pomocy rodzinie;
  • regionalne ośrodki polityki społecznej;
  • jednostki specjalistycznego poradnictwa;
  • ośrodki interwencji kryzysowych;
  • ośrodki mediacyjne itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Nauki o rodzinie w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Nauki o rodzinie Warszawa studia i stopnia

Nauki o rodzinie Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Nauki o rodzinie Warszawa studia stacjonarne

Nauki o rodzinie Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Nauki o rodzinie w Warszawie

Popularne kierunki teologiczne w Warszawie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia