Wzornictwo - Szczecin

Wzornictwo - Szczecin

Studia na kierunku wzornictwo w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Akademia Sztuki w Szczecinie

Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

16.01.2024

Wzornictwo - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Wzornictwo w Szczecinie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Wzornictwo - Szczecin
Studia na kierunku wzornictwo w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku wzornictwo w Szczecinie rozpocznie się 10 maja 2024 r. i potrwa do 15 lipca 2024 r. | Wzornictwo Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Wzornictwo to kierunek studiów, który łączy w sobie sztuki plastyczne i techniczne. W programie nauczania, wzornictwo oferuje swoim studentom naukę takich przedmiotów jak projektowanie biżuterii, realizacja akcesoriów czy materiałoznawstwo. Osoby na tym kierunku, poza wiedzą z zakresu technologi i metodyki procesu projektowania, zdobywają też umiejętności stylizacji, prezentacji i produkcji odzieży.

Dzięki umiejętności projektowania kolekcji, komunikacji wizualnej marki czy przestrzeni wystawienniczej absolwenci wzornictwa przygotowani są do podjęcia pracy w międzynarodowych domach mody, pracowniach architektornicznych czy w teatrach i muzeach. Po ukończeniu tego kierunku, można planować swoją zawodową przyszłość w roli freelancera, projektanta ubioru czy specjalisty ds. visual brandingu.

 

Uczelnie

W Szczecinie wzornictwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuki w Szczecinie.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku wzornictwo w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku wzornictwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. 
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Wzornictwo w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie na kierunku Wzornictwo będzie miała dwuetapowy charakter. Poza dobrym zdaniem matury z przedmiotów wiodących dla większości uczelni, czyli matematyki, fizyki i geografii, należy pozytywnie przejść sprawdzian umiejętności plastycznych, przewidziany tuż przed rozpoczęciem studiów na tym kierunku.

Warto, abyś pamiętał, że procedury rekrutacyjne mogą z dużym prawdopodobieństwem różnić się w zależności od wybranej uczelni w Szczecinie oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego jeśli chcesz być na bieżąco z ustaleniami i tym samym oszczędzić sobie przykrych w skutkach niespodzianek, staraj się systematycznie śledzić stronę internetową wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Naukę na Wzornictwie w Szczecinie można podzielić na dwa uzupełniające się wzajemnie moduły, kształcące zupełnie inne umiejętności w przyszłych absolwentach. Pierwszy z nich wprowadzi cię w świat teorii historii sztuki oraz samego wzornictwa, dzięki czemu z pełną świadomością będziesz zgłębiał wybrany kierunek. Nauczysz się tworzenia skomplikowanych modeli matematycznych i rozwiązywania złożonych problemów logicznych, co wykształci w tobie umiejętność analitycznego myślenia, niezwykle przydatną w perspektywie dalszego życia.

Blok umiejętności praktycznych, którego specyfika będzie uzależniona od wybranej przez ciebie specjalności, udoskonali posiadany przez ciebie warsztat artystyczny, a przez ciągłe obcowanie z ludźmi związanymi ze sztuką, poszerzysz swoje horyzonty i być może zdobędziesz cenne inspiracje. Specjalności możliwe do wyboru na Wzornictwie w Szczecinie to:

 • Wzornictwo przemysłowe
 • Komunikacja wizualna
 • Projektowanie odzieży
 • Projektowanie dodatków

 

Poczucie estetyki kształtowało się w ludziach i ewoluowało na przestrzeni czasu do obecnej postaci przez całe stulecia. Ciężko sobie wyobrazić, że w zamierzchłych czasach używano specyficznych przyrządów do modyfikowania ciała w dość drastyczny sposób – skracanie stóp u kobiet, czy wydłużanie szyi prowadziło niejednokrotnie do inwalidztwa.

Na szczęście temu podobne praktyki zostały z powodzeniem wyparte przez mniej inwazyjne i nieprzyczyniające się do kalectwa środki. Obecnie możemy w niemal każdym sklepie znaleźć mnóstwo ozdobnych dodatków do odzieży, biżuteryjnych akcesoriów, jednym słowem – wszystkiego, czego dusza zapragnie.

Pomimo faktu, że odbiór wrażeń wizualnych, a raczej ich interpretacja jako pozytywne i negatywne, zależy od indywidualnego spojrzenia jednostki, jej gustu i przekonań, to istnieją dzieła doceniane niemal przez wszystkich. Jest to zasługą między innymi dobrze wykształconych artystów, posiadających własną wizję i niesamowite pokłady kreatywności.

Jako że studia na kierunku Wzornictwo cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością, liczba chętnych na ich podjęcie stale rośnie. Dlatego jeżeli rozważasz rozpoczęcie kształcenia w ramach tego kierunku, będziesz musiał być przygotowany na starcie z potężnym gronem konkurencji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku wzornictwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Studia artystyczne należą do bardzo specyficznego grona kierunków, gdyż zrzeszają zbiór młodych ludzi o specyficznych, nieprzeciętnych poglądach, ogromnej wyobraźni i ambicji. Każdy z nich od Wzornictwa może oczekiwać wiele – wiele perspektyw na przyszłość, wiele potrzebnej w życiu wiedzy oraz wiele możliwości. W trakcie nauki na tych studiach z ogromnym prawdopodobieństwem spotkasz się z:

 • Komputerową produkcją ubioru
 • Mediami cyfrowymi wspomagającymi projektowanie
 • Projektowaniem biżuterii
 • Materiałoznawstwo
 • Podstawy plastycznego kształtowania form
 • Projektowanie obuwia
 • Realizacja akcesoriów

Dzięki czemu zdobędziesz interdyscyplinarną i adekwatną do potrzeb współczesnego rynku pracy wiedzę oraz szereg przydatnych umiejętności praktycznych.

 

3. Dla kogo te studia

Specyfika kierunków studiów, które znajdują się w szufladce z napisem „artystyczne” powoduje, że bez wątpienia nie każdy powinien do nich przystępować. Jaka jest wobec tego sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek?

Każdego z nich powinna cechować przede wszystkim nieprzeciętna wyobraźnia i innowacyjność w spojrzeniu na świat. Ponadto warunkiem koniecznym jest posiadanie wybitnych umiejętności plastycznych, których niestety nie sposób wykształcić u przeciętnego zjadacza chleba.

Jeżeli uważasz, że spełniasz te wymagania, a ponadto nauka przedmiotów ścisłych zawsze przychodziła ci z łatwością, w związku z czym chciałbyś połączyć pragmatyczność z możliwością własnego rozwoju artystycznego, to studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie będą idealnym rozwiązaniem dla ciebie!

Uczelnie w Szczecinie - kierunek wzornictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki w Szczecinie (Wydział Wzornictwa) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas trwania określonego kierunku studiów, jaki jest odgórnie narzucony przez uczelnie w Szczeciniezależy od wielu czynników, z których najistotniejszym jest uzyskany po ukończeniu studiów tytuł. Wzornictwo na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata. Absolwenci posiadający tytuł licencjata będą kończyć studia magisterskie przez dwa lata.

Wzornictwo w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Zdobyte w trakcie studiów na kierunku Wzornictwo wiedza i umiejętności będą gwarancją uzyskania przyszłościowej, stabilnej i dobrze płatnej pracy w zawodzie zgodnym ze specyfiką studiowanego kierunku. Każdy z absolwentów znajdzie zatrudnienie w rozmaitych gałęziach gospodarki. Wiele będzie zależało od tego, na jaką specjalność zdecydujesz się w trakcie studiów, gdyż to właśnie ona ukierunkowuje na praktykowanie konkretnej dziedziny w przyszłości.

Każdy z absolwentów Wzornictwa w Szczecinie będzie mógł znaleźć zatrudnienie w/jako:

 • Międzynarodowych domach mody
 • Pracowniach architektonicznych
 • Własnej działalności gospodarczej w postaci pracowni twórczej
 • Teatrach, muzeach, domach kultury i innych instytucjach kulturalnych
 • Wykładowca na uczelniach wyższych
 • Freelancer tworzący rozmaite produkty zgodnie ze swoim stylem
 • Międzynarodowych korporacjach związanych z handlem i dystrybucją produktów artystycznych

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuki w Szczecinie.

W rekrutacji na studia II stopnia na kierunku wzornictwo, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Sztuki w Szczecinie oferuje bezpłatne studia stacjonarne.

 

Kierunek wzornictwo - uczelnie w Szczecinie

 

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

 

Wzornictwo studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie

 
Wzornictwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie

 

Limity miejsc

Na każdy z kierunków studiów obowiązują limity miejsc, i tak również dzieje się w przypadku wzornictwa, które oferowane jest przez Akademię Sztuki w Szczecinie.  

O przyjęciu na wzornictwo w Szczecinie decyduje egzamin wstępny, który sprawdza umiejętności kandydatów.

Limity miejsc na kierunku wzornictwo w Szczecinie:

 • Akademia Sztuki w Szczecinie: 

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia 

Wzornictwo w Szczecinie na studiach stacjonarnych w uczelniach publicznych są bezpłatne. W przypadku studiów niestacjonarnych niezależnie od wybranej uczelni wymagane jest czesne. Ceny mogą różnić się w zależności od uczelni, jednak istnieje również możliwość rozłożenia czesnego na raty. Zainteresowani kandydaci więcej informacji na ten temat mogą znaleźć na poszczególnych stronach szczecińskich uczelni.

Wzornictwo studia w Szczecinie - ceny 2023:

 • Akademia Sztuki w Szczecinie: 

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na wzornictwo w Szczecinie po złożeniu aplikacji oraz podejściu do egzaminu wstępnego z pewnością oczekują na ogłoszenie wyników. Jak wygląda proces rekrutacji i kiedy można spodziewać się wyników?

Kandydaci na wzornictwo w Szczecinie zwykle muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych. Daty są ustalane przez poszczególne uczelnie i mogą się między sobą różnić. 

Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na wybrany kierunek na szczecińskich uczelniach? Informację o zakwalifikowaniu się na wzornictwo w Szczecinie, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK lub ERK. Dodatkowo w systemie można sprawdzić uzyskaną liczbę punktów i zajęte miejsce w rankingu. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Akademia Sztuki w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po znalezieniu się na liście osób zakwalifikowanych kandydaci muszą dostarczyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.  

Uczelnie ustalają indywidulanie sposób dostarczenia dokumentów przez kandydatów jednak najczęściej uczelnie decydują się na przyjmowanie ich w siedzibie wydziału. Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną takim przypadku brana jest pod uwagę data pieczątki świadcząca o nadaniu listu.

Kandydaci na wzornictwo w Szczecinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po opublikowaniu listy zakwalifikowanych kandydaci na wzornictwo w Szczecinie mają zwykle kilka dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Przyszli studenci muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny z wykreśleniem z listy.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Akademia Sztuki w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Szczecinie

Biletem wstępu na wszystkie kierunki studiów w Szczecinie jest przejście przez całokształt procesu rekrutacyjnego. W przypadku Wzornictwa proces ten będzie nieco bardziej skomplikowany, niż na większości innych kierunków. W pierwszej kolejności powinieneś rozpocząć naukę do egzaminu maturalnego z matematyki, fizyki oraz języka obcego nowożytnego. Tym sposobem zwiększysz swoje szanse na odniesienie dobrego wyniku, który odgrywa duże znaczenie podczas rekrutacji.

Jeśli jesteś ponadprzeciętnie uzdolniony z jednego z powyższych przedmiotów, spróbuj swojego szczęścia na jednej z ogólnopolskich olimpiad. Zdobycie tytułu finalisty lub laureata zagwarantuje ci możliwość podjęcia Wzornictwa bez konieczności starania się o wybitnie dobre wyniki na maturze.

Następnym krokiem będzie zdanie sprawdzianu praktycznych umiejętności plastycznych. Twoje kompetencje zostaną ocenione w sposób możliwie obiektywny.

 

Proces rekrutacji

Aby zgłosić swoją kandydaturę na Wzornictwo, wejdź na stronę wybranej uczelni oferującej możliwość podjęcia tego kierunku i w rzetelny i uważny sposób wypełnij znajdujący się tam formularz. Tak zwana elektroniczna rejestracja kandydatów powstała po to, żeby w wygodny i szybki sposób poinformować uczelnię o osiągniętych na drodze edukacyjnych zmagań, wynikach.

 

Potrzebne dokumenty

Fotografia do legitymacji, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, zaświadczenie o zdobytej liczbie punktów podczas sprawdzianu umiejętności praktycznych oraz wypełniony formularz, pobrany ze strony uczelni to prawdopodobnie wszystko, czego będziesz potrzebował do zwieńczenia całej procedury rekrutacyjnej, jeżeli tylko uda ci się odnaleźć swoje nazwisko na jednej z list przyjętych na ten kierunek.

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

WZORNICTWO - ważne informacje

wzornictwo studia

studia artystyczne w Szczecinie

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Wzornictwo Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Wzornictwo Szczecin studia stacjonarne

Wzornictwo w Szczecinie

 • Wzornictwo w Szczecinie - studia stacjonarne

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Szczecinie - studia stacjonarne na kierunku wzornictwo

  Akademia Sztuki w Szczecinie

  Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  tryb: stacjonarne

  Uczelnie w Szczecinie, gdzie wzornictwo jako specjalność / ścieżka kształcenia studia stacjonarne

  Politechnika Morska w Szczecinie

  Politechnika Morska w Szczecinie

  Inżynieria modelowania przestrzennego stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
  tryb: stacjonarne

  Specjalności na kierunku inżynieria modelowania przestrzennego

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Studia na kierunku Wzornictwo cieszą się doskonałą renomą, którą w najlepszy sposób potwierdzają opinie samych studentów i absolwentów.

Joanna, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Wzornictwo w Szczecinie, mówi:

„Od zawsze lubiłam ładne rzeczy. Wrodzone poczucie estetyki, które potwierdzały osiągane przeze mnie wyniki z przedmiotów artystycznych, pokierowało mnie wprost na kierunek Wzornictwo. A dlaczego wybrałam Szczecin? To niedoceniane miasto pełne wspaniałych możliwości. Szczerze polecam każdemu zainteresowanemu!”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu