Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Katowicach

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Katowicach

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Katowicach
Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Katowicach

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Bezpieczeństwo i higiena pracy to studia podyplomowe w Katowicach, które w trakcie całego roku kształcenia skupiają się na tym, aby przekazać uczestnikom zagadnienia obejmujące proces organizowania stanowiska pracy.

Studia przygotowują kadrę ekspertów w swojej dziedzinie, którzy odnajdą się w trakcie realizacji zadań BHP. Jeśli studenci są już zatrudnieni przy zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy czy oceną ryzyka zawodowego, wtedy mogą podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie i otrzymać awans na wyższe stanowisko.

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanitas w Sosnowcu

Akademia Humanitas w Sosnowcu

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Katowicach prowadzone w ramach kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, to oferta edukacyjna skierowana do osób, które ukończyły studia wyższe – w szczególności techniczne. Kandydatem może być także osoba, której zależy na zyskaniu kompleksowego przygotowania do pełnienia służby BHP.

Kierunek ten odpowiada także oczekiwaniom pracowników firm, które świadczą usługi w tym obszarze, kadry zarządczej placówek szkoleniowych, nauczycieli czy wykładowców w zakresie dziedziny BHP.

Proces kształcenia jest zarezerwowany tylko dla absolwentów studiów wyższych po dowolnym kierunku czy ścieżce dydaktycznej. Trzeba jednak pamiętać, że po przyjęciu na ten kierunek regularnie opłaca się czesne za każdy semestr nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy prowadzone są w sposób niestacjonarny. Zjazdy odbywają się weekendowo oraz w piątki po godzinie 16. W ramach uiszczonej opłaty za studia uczestnicy otrzymują także komplet materiałów dydaktycznych.

Proces dydaktyczny jest wspierany przez doświadczonych wykładowców oraz praktyków BHP, którzy na co dzień odpowiadają za organizowanie pracy czy identyfikowanie zagrożeń zawodowych. W siatce zajęć uwzględniono nie tylko wykłady, ale też praktyki zawodowe. Dzięki temu studenci uczą się, jak zastosować zagadnienia teoretyczne w praktyce i usprawnić przyszłą pracę.

Wszystkie przedmioty przewidziane w programie, mają formę aktywnych warsztatów. Wykładowcy wykorzystują praktyczne studium przypadku, aby studenci mogli włączać się w proces edukacji i łatwiej przyswajać informacje.

Siatkę godzin podzielono na bloki tematyczne – ogólnych i kierunkowych przedmiotów. Obejmują one tematykę ergonomii, zagrożenia w środowisku pracy czy oceny ryzyka zawodowego.

W ramach pierwszego semestru słuchacze zdobywają wiedzę przede wszystkim na temat obowiązujących w UE zasad zarządzania bezpieczeństwem pracy, analizy prawnej czy ekonomicznej systemu BHP. W trakcie drugiego semestru z kolei studenci biorą udział w tematycznych przedmiotach, takich jak zarządzanie bezpieczeństwem pracy czy nowoczesne metody kształcenia osób dorosłych.

Ten innowacyjny program dydaktyczny powstał przy współpracy praktyków zawodowych oraz absolwentów. Dzięki temu uczestnikom przekazywane są najbardziej pożądane przez przyszłych pracodawców informacje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Po ukończeniu kształcenia w ramach kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy absolwenci znają podstawowe zasady organizowania pracy. Wiedzą także, jakie są przepisy prawa pracy i kształtowania jej warunków. Uwzględniają jednocześnie obowiązujące akty prawne na terenie Unii Europejskiej.

Potrafią zastosować w praktyce techniki wspomagające zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy. Przeprowadzają analizę ryzyka zawodowego, rozpoznają i ograniczają szkodliwy wpływ zagrożeń w środowisku pracy na zdrowie czy życie pracowników.

Wykazują się również obszerną wiedzą, dzięki której zastosują w praktyce różne techniki ograniczania negatywnego oddziaływania procesów produkcyjnych czy technologicznych na środowisko naturalne. Absolwent zna także przepisy norm międzynarodowych w ramach zarządzania BHP.

Potrafi wdrażać w swoją praktykę zawodową postanowienia Kodeksu Pracy, rozporządzeń czy innych aktów, które obowiązują aktualnie i obejmują tematykę BHP. Wykazuje się znajomością zaawansowanej terminologii prawniczej obejmującej źródła zagrożeń zawodowych. Wie, co powodują zagrożenia chemiczne w pracy.

Potrafi dobierać i nadzorować system kontroli BHP, zna procedury powypadkowe. W razie zagrożenia pożarowego czy katastrofy w pracy – wie, w jaki sposób postępować, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

Ukończenie studiów na tym kierunku umożliwia studentom podjęcie pracy w różnych sektorach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Mogą także analizować wypadki przy pracy czy prowadzić szkolenia pracowników każdego szczebla w ramach BHP.

Odnajdą się również w roli specjalistów odpowiedzialnych za prowadzenie dokumentacji BHP w jednostkach organizacyjnych. Mogą również pełnić rolę inspektorów, starszych inspektorów czy specjalistów BHP.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy

  • specjalista odpowiedzialny za zarządzanie BHP,
  • specjalista dokonujący oceny ryzyka zawodowego,
  • specjalista odpowiedzialny za analizę wypadków przy pracy,
  • osoba prowadząca szkolenia BHP dla pracowników każdego szczebla,
  • inspektor służby BHP,
  • specjalista BHP.

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy dają uczestnikom możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności, które później wykorzystają do rozwoju kariery zawodowej.

Komentarze (0)