Studia na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi, mają profil menedżerski i dają słuchaczom możliwość zdobywania wiedzy od wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych oraz kulturowych.
Kształcenie łączy dziedziny współczesnej sztuki, literatury oraz kultury. To również bogaty program nauki języka angielskiego, który został przygotowany specjalnie z myślą o przyszłych menedżerach instytucji artystycznych oraz kulturalnych. W programie uwzględniono także zajęcia kierunkowe w języku angielskim. Dzięki temu studenci zyskują możliwość podjęcia międzynarodowej współpracy w zakresie kultury i sztuki.
Ważną część siatki dydaktycznej stanowią zajęcia praktyczne z wybitnymi artystami, dyrektorami instytucji artystycznych oraz kulturalnych. Uczestnicy wykonują także praktyczne projekty menedżerskie oraz artystyczne.
Poza tym mają możliwość wyboru jednej z dostępnych ścieżek kształcenia w ramach specjalności menedżerskiej oraz sceniczno-menedżerskiej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie).
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Trójmieście na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi, kształcą absolwentów, którzy wykazują się umiejętnościami i wiedzą w ramach współczesnego marketingu, reklamy, public relations czy podstaw prawnych w działaniu instytucji kultury.
Wiedzą, jak pozyskiwać fundusze na sztukę i inne działania artystyczne. Znają teorie i metodologie nauk o sztuce, zarządzaniu oraz jakości. Orientują się we współczesnym życiu artystycznym oraz mają podstawowy zakres wiedzy o polskich i światowych instytucjach artystycznych.
Potrafią zastosować w praktyce środki ekspresji w realizacji prac artystycznych. W praktyce korzystają ze złożonej terminologii angielskojęzycznej w ramach zarządzania instytucjami artystycznymi.
Wiedzą, jakie są normy i procedury stosowane w instytucjach artystycznych lub kulturalnych i wykorzystują je w swojej pracy. Przygotowują typowe prace pisemne w języku polskim oraz angielskim w różnej formie i celu.
Planują i realizują zadania indywidualne oraz zespołowe związane z procesem zarządzania instytucjami artystycznymi oraz kulturalnymi.