Budownictwo studia II stopnia - Łódź

Budownictwo studia II stopnia - Łódź

Budownictwo studia II stopnia - Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

budownictwo

Odkryj budownictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Budownictwo w Łodzi to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć na Politechnice Łódzkiej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia II stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

Jaki wymagania przy rekrutacji na kierunek budownictwo w Łodzi?

Aby dostać się na studia magisterskie na kierunku budownictwo, będziesz musiał przedstawić dyplom inżyniera budownictwa. Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o terminowym złożeniu wymaganych dokumentów. Ich dokładną listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku budownictwo w Łodzi

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

 

Stare kamienice, mosty, drapacze chmur to tylko garstka przykładów budownictwa, które już na stałe wpisały się do naszego codziennego krajobrazu. Dyscyplina, jaką jest budownictwo towarzyszy ludziom już od zamierzchłych czasów, kiedy to porzucali oni koczowniczy tryb życia i osiedlali się w wybranym przez siebie miejscu, budując prowizoryczne domy przed ochrony przed zwierzętami. Od tego czasu w dyscyplinie tej zaszło wiele zmian i zostały wprowadzone innowacyjne rozwiązania, dlatego też specjaliści z tego obszaru muszą posiadać wszechstronną wiedzę i gruntowne przygotowanie zawodowe.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie powinny interesować się naukami technicznymi, matematycznymi i fizycznymi. Jeżeli dodatkowo chcesz rozwinąć swoja wiedzę zdobytą podczas studiów pierwszego stopnia, to kierunek budownictwo będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia oraz gruntownego przygotowania zawodowego. Dlatego też, uczelnie w całej Polsce coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Znajdziesz je także na łódzkich uczelniach. Jeżeli chcesz poznać ich dokładną listę, przeczytaj dział poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą mieli okazję rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę, zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W czasie studiów przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności praktyczne, takie jak projektowanie konstrukcji:

 • betonowych
 • stalowych
 • drewnianych

 

Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Ich aktualną ofertę, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Budownictwo w Łodzi trwają w zależności od wybranego stopnia od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek budownictwo w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Druga opcja będzie idealna dla osób, które uzyskały tytuł inżyniera budownictwa i chciałyby pogłębić swoją wiedzę i zyskać nowe umiejętności. W tym przypadku nauka trwa półtora roku, czyli trzy semestry i kończy się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

Uczelnie w Łodzi kształcą doskonałych specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Także po ukończeniu kierunku budownictwo w Łodzi możesz liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych.

Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w biurach projektowych i konstrukcyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami:

 • wykonawczymi
 • deweloperskimi
 • zajmującymi się nadzorem budowlanym

Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, między innymi jako kierownik budowy. Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia II stopnia) w Łodzi

 • Politechnika Łódzka

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku budownictwo?

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jeśli chodzi o proces rekrutacyjne obowiązujący na studiach drugiego stopnia w zakresie budownictwa, kandydaci są zobowiązani posiadać tytuł inżyniera bądź magistra inżyniera z budownictwa lub kierunków pokrewnych.

W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się przede wszystkim ocenę na dyplomie oraz średnią ważoną z przebiegu studiów.

W przypadku przyjęcia na kierunek budownictwo w Łodzi musisz pamiętać o wykonaniu badań lekarskich, które poświadczą brak przeciwwskazań do kształcenia w tym zakresie i wykonywania zawodu.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Kierunek budownictwo w Łodzi w ramach studiów magisterskich przeznaczony jest dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności związane z realizacją projektów budowlanych i inżynierskich.

Studia drugiego stopnia są przeznaczone dla osób, które ukończyły już pierwszy bądź drugi stopień kształcenia. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie budownictwem i architekturą oraz odznaczać się naturą demiurga.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku budownictwo?

Studia magisterskie w zakresie budownictwa w Łodzi pozwolą Ci poszerzyć wiedzę i zdobyć dodatkowe umiejętności, a także umożliwią zapoznanie się z przepisami prawnymi w budownictwie, normami i wytycznymi, które odnoszą się stricte do projektowania i eksploatacji budowlanych.

Interdyscyplinarny program kształcenia obfituje w przedmioty związane z materiałami budowlanymi, zasadami produkcji przemysłowej i technologii wykonywania wyrobów i elementów budowlanych.

Studenci mogą rozwinąć umiejętności projektowe w zakresie złożonych konstrukcji inżynierskich, analityczne w odniesieniu do analizy ryzyka i niepewności, a także zarządcze.

Absolwenci studiów drugiego stopnia są przygotowani do wykonywania pracy w zakresie projektowania konstrukcji statycznych i mechanicznych budowli, wykonywania obiektów budowlanych, mieszkaniowych, przemysłowych, a także do kierowania produkcją i stosowania nowoczesnych technologii i technik komputerowych w wykonawstwie i projektowaniu obiektów budowlanych.

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku budownictwo

Budownictwo w Łodzi możesz realizować w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia niestacjonarne to studia zaoczne, a zajęcia co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy. Pamiętaj także, że tego typu kształcenie jest płatne. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów.

Proces rekrutacyjny w przypadku studiów drugiego stopnia na budownictwie przewiduje złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez łódzkie placówki akademickie.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, w zależności od rodzaju uczelni decyduje kolejność zgłoszeń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne. Oczywiście w tym przypadku ważna jest ocena na dyplomie oraz średnia ważona z przebiegu studiów.

Tryb niestacjonarny jest idealny dla osób, które chcą się kształcić, ale swoją edukację wyższą zamierzają połączyć z życiem zawodowym i osobistym.

Kierunki architektura i budownictwo w Łodzi

Komentarze (0)