Nawigacja - Szczecin

Nawigacja - Szczecin

Studia na kierunku nawigacja w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Nawigacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.02.2024

Nawigacja studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku nawigacja w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Nawigacja - Szczecin
Studia na kierunku nawigacja w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku nawigacja w Szczecinie rozpocznie się 20 maja 2024 r. i potrwa do 15 lipca 2024 r. | Nawigacja Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku nawigacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Morskiej w Szczecinie (Wydział Nawigacyjny PM).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek nawigacja w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku nawigacja  najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Specyfika, jaką charakteryzują się niektóre studia morskie, dyktuje wymagania rekrutacyjne, konieczne do spełnienia dla chętnych do ich podjęcia.

Aby dostać się na nawigację w Szczecinie, powinieneś przygotować się do egzaminu maturalnego z języka obcego oraz matematyki, najlepiej na poziomie rozszerzonym, gdyż uzyskany wówczas wynik będzie miał większe znaczenie podczas kwalifikacji.

Szczegółowe informacje rekrutacyjne odnajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAWIGACJA?

 

Współczesne życie bez map elektronicznych, urządzeń nawigacyjnych, które ułatwiają skuteczną podróż do celu, a także bieżących aktualizacji i optymalizacji ich działania byłoby zdecydowanie bardziej skomplikowane. Aby zapobiec takiemu stanowi rzeczy, powstały studia na kierunku nawigacja. Jeśli chcesz w przyszłości zająć się szeroko rozumianym nawigowaniem morskim oraz lądowym, wybierz studia na kierunku nawigacja w Szczecinie.

Zastanawiając się nad tym, do jakiej grupy odbiorców adresowany jest konkretny kierunek studiów, warto najpierw przemyśleć jego szczegółową specyfikę. Jako że uczelnie w Szczecinie starają się poszerzać swoją ofertę kształcenia, to możliwość rozpoczęcia nawigacji zaistniała między innymi tam. Kierunek nawigacja powstał w celu wykształcenia grona specjalistów, dzięki którym bieżąca aktualizacja nawigacji GPS, sukcesywne doskonalenie elektronicznych map, a także optymalizacja elektronicznych urządzeń nawigacyjnych byłaby możliwa.

Zatem od przyszłych kandydatów oczekuje się doskonałej orientacji w przestrzeni, znajomości przedmiotów takich, jak matematyka, fizyka oraz geografia, a dodatkowym, nieocenionym atutem okaże się podstawowa orientacja w środowisku urządzeń nawigacyjnych oraz map. Jeśli uważasz, że posiadane przez ciebie predyspozycje i zainteresowania pokrywają się ze specyfiką kierunku w dużym stopniu, z powodzeniem możesz rozważyć aplikację na studia nawigacyjne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku nawigacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku nawigacja w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Nawigacja jest kierunkiem niezwykle potrzebnym współczesnej gospodarce, a sukcesywne kształcenie grona młodych nawigatorów jest głównym celem niektórych uczelni. Zatem jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie opisywanego kierunku w Szczecinie, najprawdopodobniej będziesz miał okazję zmierzyć się z następującymi przedmiotami, tworzącymi siatkę kształcenia:

 • chemia ładunkowa
 • grafika inżynierska
 • urządzenie nawigacyjne
 • zarządzanie statkiem
 • ratownictwo morskie
 • łączność morska

 

Studia w Szczecinie na kierunku nawigacja Poza obszerną siatką kształcenia, dzięki której zdobędziesz wszystkie specjalistyczne i cenne z punktu widzenia przyszłych pracodawców kompetencje, na kierunku nawigacja będziesz miał okazję wybrać konkretną specjalność, która ukierunkuje twoje kształcenie na bardziej konkretny tor. Oto kilka specjalności, wśród których najprawdopodobniej będziesz mógł wybierać: pomiary hydrograficzne, transport morski, ratownictwo, czy morskie systemy informatyczne.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek nawigacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Nawigacyjny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku nawigacja w Szczecinie?

Studia na kierunku Nawigacja w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Nawigacja w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NAWIGACJA?

Jaką pracę podejmiesz, jeżeli ukończysz takie kierunki studiów w Szczecinie, jak na przykład nawigacja? Przede wszystkim pragmatyczną, stabilną i o szerokim spektrum zainteresowania. Absolwenci bez trudu zatrudniają się na stanowisku marynarza, jeżeli ich główną ambicją jest poznanie morskiego świata. Wszechstronne kompetencje, odnoszące się do orientacji w przestrzeni, pozwolą ci na zdobycie pracy w

 • resortach gospodarki morskiej
 • Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa
 • jednostkach organizacyjnych związanych z żeglugą

 

Stanowiska dostępne dla absolwentów to między innymi: armator, inspektor portowy, oficer pokładowy na statkach i okrętach, a także kierownik górnictwa morskiego. Jak z pewnością zdołałeś zauważyć, szerokość możliwości zawodowych pozwoli ci na wybranie najbardziej właściwej opcji, dzięki której zyskasz okazję do realizacji ściśle określonych celów.

Gdzie studiować na kierunku nawigacja w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Morskiej w Szczecinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek nawigacja w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Nawigacja w Szczecinie?

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

NAWIGACJA - ważne informacje

nawigacja studia

studia morskie w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Nawigacja Szczecin studia i stopnia

Nawigacja Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Nawigacja Szczecin studia stacjonarne

Nawigacja Szczecin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nawigacja w Szczecinie

Nawigacja w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia