Współczesne życie bez map elektronicznych, urządzeń nawigacyjnych, które ułatwiają skuteczną podróż do celu, a także bieżących aktualizacji i optymalizacji ich działania byłoby zdecydowanie bardziej skomplikowane. Aby zapobiec takiemu stanowi rzeczy, powstały studia na kierunku nawigacja. Jeśli chcesz w przyszłości zająć się szeroko rozumianym nawigowaniem morskim oraz lądowym, wybierz studia na kierunku nawigacja w Szczecinie.
Zastanawiając się nad tym, do jakiej grupy odbiorców adresowany jest konkretny kierunek studiów, warto najpierw przemyśleć jego szczegółową specyfikę. Jako że uczelnie w Szczecinie starają się poszerzać swoją ofertę kształcenia, to możliwość rozpoczęcia nawigacji zaistniała między innymi tam. Kierunek nawigacja powstał w celu wykształcenia grona specjalistów, dzięki którym bieżąca aktualizacja nawigacji GPS, sukcesywne doskonalenie elektronicznych map, a także optymalizacja elektronicznych urządzeń nawigacyjnych byłaby możliwa.
Zatem od przyszłych kandydatów oczekuje się doskonałej orientacji w przestrzeni, znajomości przedmiotów takich, jak matematyka, fizyka oraz geografia, a dodatkowym, nieocenionym atutem okaże się podstawowa orientacja w środowisku urządzeń nawigacyjnych oraz map. Jeśli uważasz, że posiadane przez ciebie predyspozycje i zainteresowania pokrywają się ze specyfiką kierunku w dużym stopniu, z powodzeniem możesz rozważyć aplikację na studia nawigacyjne.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku nawigacja możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku nawigacja w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Nawigacja jest kierunkiem niezwykle potrzebnym współczesnej gospodarce, a sukcesywne kształcenie grona młodych nawigatorów jest głównym celem niektórych uczelni. Zatem jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie opisywanego kierunku w Szczecinie, najprawdopodobniej będziesz miał okazję zmierzyć się z następującymi przedmiotami, tworzącymi siatkę kształcenia:
-
chemia ładunkowa
-
grafika inżynierska
-
urządzenie nawigacyjne
-
zarządzanie statkiem
-
ratownictwo morskie
-
łączność morska
Studia w Szczecinie na kierunku nawigacja Poza obszerną siatką kształcenia, dzięki której zdobędziesz wszystkie specjalistyczne i cenne z punktu widzenia przyszłych pracodawców kompetencje, na kierunku nawigacja będziesz miał okazję wybrać konkretną specjalność, która ukierunkuje twoje kształcenie na bardziej konkretny tor. Oto kilka specjalności, wśród których najprawdopodobniej będziesz mógł wybierać: pomiary hydrograficzne, transport morski, ratownictwo, czy morskie systemy informatyczne.