Studia geograficzne Szczecin

Studia geograficzne Szczecin

Studia geograficzne Szczecin

Największy wybór studiów

Geograficznych w Szczecinie

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Czy jest ktoś, kto nie lubi podróżować? Czy jest ktoś, kto nie jest ciekawy świata? Studia geograficzne w Szczecinie są dla tych, którzy lubią jeziora, morza i góry, a z sympatii do nich chcą je poznać jeszcze bardziej i jeszcze głębiej.

W naukach geograficznych stan wiedzy wciąż musi ulegać doskonaleniu,  dlatego studia to opcja dla ludzi dociekliwych, którzy chcą dowiedzieć się o świecie jak najwięcej, także po to, aby dbać o jego ochronę i po to, aby pokazywać go innym. Poza tym, studia geograficzne w Szczecinie to przyjemność! Bo jak inaczej określić naukę o środowisku geograficznym w mieście położonym nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie oraz bliskości Morza Bałtyckiego i granicy polsko- niemieckiej?

Dodajmy do tego jeszcze fakt, że w granicach Szczecina spotykają się typy krajobrazów czterech mezoregionów geograficznych, tj. Dolina Dolnej Odry, Wzniesienia Szczecińskie, Wzgórza Bukowe i Równina Goleniowska; a na południe od miasta Szczeciński Park Krajobrazowy. Czyż to nie idealne warunki do studiowania nauk geograficznych? Jeśli tak uważasz, to sprawdź ofertę kształcenia, w której dominuje uczelnia państwowa, Uniwersytet Szczeciński, z Wydziałem Nauk o Ziemi na czele.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI GEOGRAFICZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W SZCZECINIE

nawigacja

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Szczecinie

Podstawą przy tzw. postępowaniu rekrutacyjnym na Uniwersytet Szczeciński są wyniki egzaminu maturalnego. Przy rekrutacji na studia I- stopnia należy wybrać po jednym przedmiocie z każdej grupy.

  • Grupa I: język polski, geografia (jeden przedmiot do wyboru),
  • Grupa II: matematyka, geografia, fizyka z astronomią, informatyka (jeden przedmiot do wyboru),
  • Grupa III: język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie, informatyka (jeden przedmiot do wyboru).

Aby dołączyć do grona studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego, również należy wziąć udział w konkursie świadectw. Biorą w nim udział takie przedmioty jak: język polski, język obcy, biologia lub matematyka oraz inny przedmiot wskazany przez maturzystę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA GEOGRAFICZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach geograficznych w Szczecinie

Czy pracy po studiach geograficznych jest tak wiele, jak Ziemia długa i szeroka? Pewne jest to, że absolwent może dokonywać wyboru różnych dróg zawodowych.

Po ukończeniu nauki można znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji rządowej i samorządowej (na przykład w wydziałach planowania przestrzennego lub ochrony środowiska), w instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z wykorzystaniem zasobów naturalnych, instytucjach związanych z gospodarką morską, ochroną brzegów i ich zagospodarowaniem, instytucjach zajmujących się turystyką, organizacjach zajmujących się edukacją środowiskową, planowaniem działań służących propagowaniu i upowszechnianiu wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu środowiska wśród różnych grup wiekowych i zawodowych.

Do tej dość długiej listy możemy dopisać także: hotele, biura podróży, centra rekreacji, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, placówki informacji turystycznej, gospodarstwa agroturystyczne, organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, czy szkoły.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Nauk o Ziemi:

  • Geografia – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Geomonitoring, Geoinformacja, Edukacja środowiskowa.
  • Geologia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Bezpieczeństwo wodne- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnością nauczycielską.
  • Turystyka i rekreacja- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Organizacja i obsługa turystyki i rekreacji, oraz Krajoznawstwo i waloryzacja turystyczna.

dowiedz się więcej 

W ramach studiów podyplomowych można kształcić się na kierunku: Geografia dla nauczycieli.

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa: 

  • Gospodarka przestrzenna- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Geoinformatyki, Obszary wrażliwe.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)