Wzornictwo studia II stopnia - Kraków

Wzornictwo studia II stopnia - Kraków

Wzornictwo studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Wzornictwo w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wzornictwo w Krakowie?

Studia II stopnia (magisterskie) na kierunku wzornictwo zadedykowane są wyłącznie tym osobom, które na swoim koncie posiadają już tytuł licencjata. Podczas procedury rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta pod uwagę twoja ocena z kształcenia I stopnia.

Pamiętaj również o tym, że uczelnie w Krakowie umożliwiają naukę najlepszym kandydatom, więc będziesz musiał także wziąć udział w egzaminie praktycznym, podczas którego zaprezentujesz swój artystyczny dorobek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO?

 

Wzornictwo, czyli inaczej design na dobre zadomowiło się w naszych domach. Dziś znaczenie ma dla nas nie tylko funkcjonalność przedmiotów, lecz także ich strona estetyczna. Bardzo często zależy nam także, by przedmioty, którymi się otaczamy, czy ubrania, które nosiły wyrażały naszą osobowość, czy filozofię życia. O jakość wszystkich tych produktów dbać będą właśnie designerzy, czyli osoby specjalizujące się w wzornictwie użytkowym. Dotykać będzie ono przykładowo – krojów ubrań, biżuterii, mebli, czy nawet zastawy.

Studia II stopnia na kierunku wzornictwo zaadresowane są do osób, który pierwszy etap kształcenia mają już za sobą. Zostaną one wybrane zatem przez tych studentów, którzy wciąż czują intelektualny niedosyt. Pamiętaj jednak o predyspozycjach, jakie powinni posiadać przyszli designerzy. Talent plastyczny, zainteresowanie sztuką, kreatywność, radość z możliwości zagospodarowania przestrzeni. Zastanów się, czy posiadasz te cechy – dzięki temu unikniesz w przyszłości zawodowych rozczarowań.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku wzornictwo w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jeżeli wybierzesz studia II stopnia na kierunku wzornictwo, to twoje kształcenie będzie mieć przede wszystkim uzupełniający wymiar. Uczelnie w Krakowie przygotują dla ciebie bardzo interesującą ofertę ćwiczeń oraz zajęć warsztatowych, dzięki czemu w dalszym stopniu będziesz mógł rozwijać swój talent oraz zadbać o inne aspekty rozwoju artystycznego. Pracować będziesz wyłącznie pod okiem profesjonalistów, którzy czuwać będą nad tym, byś każdy zaprojektowany przedmiot uczynił nie tylko funkcjonalnym, lecz także pięknym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Wzornictwo w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

By uzyskać kompletne wykształcenie, trzeba rozpocząć studia drugiego stopnia. Mają one charakter uzupełniający i trwają dwa lata. Studenci poszerzają znacznie swoje umiejętności, systematyzują oraz znacznie wzbogacają wiedzę. Pasjonaci wzornictwa na zakończenie nauki na tym stopniu przystępują do obrony pracy dyplomowej i otrzymują tytuły magistrów, które otwierają drzwi do pełnego rozwoju zawodowego.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Studia na kierunku wzornictwo stworzone są przede wszystkim dla osób, którym nie straszne są zawodowe wyzwania. Miejsce zatrudnienia zależy tylko od indywidualnych fascynacji absolwenta wzornictwa. Może on się zajmować projektowaniem biżuterii, ubioru jak i projektowaniem mebli, czy zastaw kuchennych Każde drzwi kreatywnego rozwoju zawodowego są dla niego otwarte. Designerzy z powodzeniem mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą, która pozwoli na realizację indywidualnych marzeń oraz projektów.

Nie każdy jednak czuje się pewnie podczas prowadzenia własnej firmy. Jeśli chciałbyś tego uniknąć, to czekają na ciebie także wszelkie:

 • agencje reklamowe
 • biura projektowe
 • biura architektoniczne
 • wydawnictwa
 • galerie sztuki

 

Pamiętaj, że designerzy mogą się ubiegać o pracę w niemalże każdym sektorze, którzy związany jest z projektowaniem i wytwarzaniem. To daje wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo (studia II stopnia) w Krakowie

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

Kierunki artystyczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)