Mikrotechnologie i nanotechnologie

Mikrotechnologie i nanotechnologie

Mikrotechnologie i nanotechnologie

Studia w Warszawie

mikrotechnologie i nanotechnologie

Odkryj studia mikrotechnologie i nanotechnologie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Mikrotechnologie i nanotechnologie studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Mikrotechnologie i nanotechnologie to jedna z bardziej unikalnych propozycji kształcenia. Pojawiła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich z myślą o studentach, którzy chcieliby szczególnie wyspecjalizować swoją wiedzę z tych dwóch zakresów. Otrzymają oni taką szansę dzięki szeregu różnorodnych zajęć, które odnajdą w siatce programowej.

Nanotechnologia to obecnie jedna z tych dziedzin, która zajmuje się urządzeniami o wielkości mikronów. Obejmują one chociażby roboty o wielkości czerwonej krwinki. Dziś to innowacyjna dziedzina, która pozwoli ci na rozwój w dopiero rodzącym się obszarze nauk inżynieryjnych. To zdobyczne mikrotechnologii i nanotechnologii mogą przyczynić się do jeszcze bardziej intensywnego rozwoju nauk medycznych. Przedmioty znajdujące się w planie to m.in.: mikro- i nanoukłady elektroniczne, technika mikroprocesowa, przetwarzanie sygnałów.

W praktyce oznacza to, że mikrotechnologie i nanotechnologie to jedna z tych propozycji kształcenia, która zapewni studentom doskonałe perspektywy zawodowego rozwoju po zakończeniu nauki. Mogą oni pracować we wszelkich ośrodkach badawczych oraz instytucjach naukowych, które przyczynią się do aktywnego propagowania tej nauki.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Mikrotechnologie i nanotechnologie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci mikrotechnologii i nanotechnologii szkolą się w zakresie m.in.: eksploatacji i serwisowania urządzeń elektronicznych; doboru elementów w przykładowych układach i urządzenia elektronicznych; konstrukcji urządzeń precyzyjnych; programowania strukturalnego; projektowania obwodów drukowanych i montażu modułów elektronicznych; wykorzystywania tworzyw konstrukcyjnych metalowych i niemetalowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: procesom wytwarzania mikroelementów i mikrosystemów; technologii modułów elektronicznych czy klasyfikacji sygnałów.

Studia na mikrotechonologii i nanotechnologii poznają m.in.: podstawowe charakterystyki i obszary zastosowania napędów urządzeń mechatronicznych; sposoby odczytywania dokumentacji i wykorzystania katalogu elementów i podzespołów urządzeń elektronicznych i mechanicznych; zaawansowane metody montażu i metody łączenia stosowane w obwodach drukowanych; technologie addytywne i ubytkowe w formowaniu ścieżek obwodów elektrycznych; zaawansowane techniki szybkiego prototypowania.

W programie studiów na mikrotechnologii i nanotechnologii znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Transmisja informacji
 • Systemy mikrooptoelektromechaniczne
 • Podstawy MES
 • Eksploatacja urządzeń mechatronicznych
 • Urządzenia i procesy technologiczne elektroniki
 • Mikro- i nanoukłady elektroniczne
 • Niekonwencjonalne techniki kształtowania
 • Technika mikroprocesorowa
 • Projektowanie zespołów elektronicznych
 • Mikro- i makrogeometria powierzchni
 • Materiały elektroniczne
 • Technologia obwodów elektronicznych
 • Przetwarzanie sygnałów
 • Napędy elektromechaniczne urządzeń mechatronicznych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: charakterystyki oraz zastosowania elementów i podzespołów mechatronicznych; nowoczesne rozwiązania komputerowe wspomagające projektowanie rozwiązań mikro i nano; przebiegu poszczególnych procesów technologicznych elektroniki.

Absolwenci mikrotechnologii i nanotechnologii to osoby, których specjalistyczna wiedza oraz techniczne zdolności cenione są m.in. w środowisku naukowo-badawczym, przemysłowym lub technologicznym. Ci, którzy ukończyli tę ścieżkę kształcenia, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Ponadto uczelnie w Warszawie, które oferują ścieżkę mikrotechnologie i nanotechnologie, umożliwiają studentom zdobycie umiejętności niezbędnych do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent mikrotechnologii i nanotechnologii może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • firmy produkcyjne
 • instytucje naukowo-badawcze
 • biura projektowe
 • firmy wdrażające innowacyjne technologie
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Mikrotechnologie i nanotechnologie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechatronika.

 

 

Mechatronika studia w Warszawie

Absolwenci mechatroniki potrafią m.in.: dobierać materiały konstrukcyjne podczas projektowania urządzeń mechatronicznych; tworzenia i porównywania rozwiązań prostych układów elektronicznych; planować i przeprowadzać eksperymenty dotyczące wyznaczania wielkości mechanicznych i elektrycznych urządzeń mechatronicznych; przeprowadzać analizę wyników przeprowadzonych eksperymentów; stosować technikę optoelektroniczną w projektowanych urządzeniach oraz podczas ich badań.

Osoby, które ukończyły mechatronikę, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Absolwenci tego kierunku studiów zatrudniani są szczególnie np. w środowisku produkcyjno-technologicznym, elektronicznym, analitycznym, projektowym czy naukowo-badawczym. Uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej: mechatronika studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)