Anglistyka studia II stopnia - Wrocław

Studia II stopnia we Wrocławiu

anglistyka

Odkryj anglistyka we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

29.12.2021

Anglistyka studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku anglistyka we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku anglistyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Wrocławskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Anglistyka studia II stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek anglistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Anglistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek anglistyka we Wrocławiu?

Kwalifikacja na studia filologiczne we Wrocławiu w ramach języka angielskiego jest złożona. Kandydaci oczywiście muszą przedstawić ocenę figurującą na dyplomie ukończonych studiów, a także średnią z wszystkich ocen uzyskanych na studiach.

Najważniejszymi etapami rekrutacyjnymi są jednak: zaprezentowanie konspektu pracy badawczej w języku angielskim oraz rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli jesteś absolwentem kierunku innego niż filologia angielska, będziesz zobowiązany/a przedstawić także certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie C1.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Anglistyka w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGLISTYKA?

Studia filologiczne są niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla osób, które świetnie czują się w komunikacji w językach obcych. Rynek pracy coraz częściej poszukuje poliglotów i specjalistów, którzy mają wiedzę na temat krajów, z którymi współpracują. Poszerzanie wiedzy na drugim stopniu anglistyki umożliwi Ci przebranżowienie i zgłębianie innych języków obcych.

Anglistyka jest idealna dla osób, które mają predyspozycje językowe, a w sposób szczególny potrafią posługiwać się językiem angielskim. Drugi stopień skupia się na poszerzeniu wiedzy językowo-literaturoznawczej, a także kulturoznawczej. Oznacza to, że studenci studiów magisterskich są już na wysokim poziomie językowym, a swoją przygodę z kolejnym etapem anglistyki rozpoczynają przez wzgląd na zwiększenie możliwości awansu w pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku anglistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Języki obce zawsze trzeba doglądać, ponieważ nieużywane zostają przez nas zapomniane. Studia magisterskie w ramach anglistyki pozwalają rozwijać językowe zdolności, ale także rozszerzyć wiedzę na temat samego języka angielskiego, angielskiej literatury i kultury. Studenci mogą wybrać program ogólny, który uwzględnia także przedmioty fakultatywne z językoznawstwa bądź literaturoznawstwa lub program ze specjalizacją tłumaczeniową. Siatki zajęć skonstruowane są więc z przedmiotów obligatoryjnych i specjalnościowych. Studenci uczęszczają na zajęcia praktyczne z:

 • konwersacji
 • wymowy
 • pisania
 • słownictwa
 • gramatyki

 

Nie zabraknie także zajęć dydaktycznych, kulturoznawczych czy tłumaczeniowych. Studenci prócz języka angielskiego opanowują w stopniu komunikatywnym także dodatkowy język obcy.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak anglistyka w dużej mierze możesz realizować dwuetapowo. Studia drugiego stopnia (magisterskie) uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia (licencjackie/inżynierskie). Studia magisterskie trwają dwa lata i kończą się egzaminem. Dyplom magistra, który uzyskasz, otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości zawodowe.

Anglistyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANGLISTYKA?

Zawodowa kariera dla absolwentów anglistyki może rozpocząć się już na studiach. Miejsce zatrudnienia uzależnione jest często od realizowanej specjalności. Studia we Wrocławiu umożliwią Ci pracę w charakterze nauczyciela angielskiego, tłumacza specjalistycznego, akademickiego czy literackiego. Wykształcenie literaturoznawcze bądź językoznawcze wpłynie także na osiągnięcia w branży wydawniczej, dziennikarskiej, komunikacji wielokulturowej, PR i HR.

Absolwenci zatrudniani są w roli organizatorów i propagatorów kultury, pracują w:

 • instytucjach samorządu lokalnego
 • turystyce
 • czasopismach
 • mediach elektronicznych

 

Język angielski jest przydatny także w pracy w polityce lub w branży biznesu, na przykład w bankowości.

Gdzie studiować na kierunku anglistyka (studia II stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek anglistyka (studia II stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek anglistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Filologiczny UWr) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku anglistyka w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki filologiczne w mieście Wrocławiu

filologia
judaistyka
sinologia
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ANGLISTYKA

Komentarze (0)