Global communication - Wrocław

Global communication - Wrocław

Studia na kierunku global communication w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Global communication stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

22.02.2024

Global communication studia Wrocław - 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku Global communication to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Global communication - Wrocław
Studia na kierunku global communication w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku global communication dają studentom możliwość zdobycia wiedzy m.in. na temat specyfiki komunikacji korporacyjnej globalnych firm czy komunikacji politycznej w przestrzeni międzynarodowej. Ten kierunek to dobry wybór dla osób, które interesują się mediami, komunikacją społeczną, światem polityki i globalnym biznesem.

Studia na kierunku global communication dają ich absolwentom możliwość zdobycia pracy w mediach lub w public relations. Poza tym, mogą oni znaleźć pracę w instytucjach dyplomatycznych lub w marketingu. Dzięki interdyscyplinarności kierunku, absolwenci mają wiele ścieżek zawodowych do wyboru.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku global communication możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Społecznych UWR).

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia we Wrocławiu na kierunek Global communication skierowana jest do osób posiadających dyplom licencjacki potwierdzający ukończenie studiów, które uprawniają do aplikowania na ten kierunek. Są to dyplomy z: filozofii, socjologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa oraz dyscyplin pokrewnych.

Kandydat na studia musi również znać język angielski minimum na poziomie B2, ponieważ studia w całości realizowane są w tym właśnie języku. Rekrutacja na studia zwalnia z obowiązku dostarczenia certyfikatu językowego m.in. osoby, które uczyły się wcześniej w języku angielskim lub są native speakerami. Warto jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawiają przed kandydatami uczelnie we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GLOBAL COMMUNICATION?

Interdyscyplinarne kierunki studiów, takie jak Global communication, to dobry wybór dla osób, które chcą zdobywać wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Studenci tego kierunku mają możliwość nauki m.in. politologii, stosunków międzynarodowych czy wiedzy o komunikacji i mediach.

Program studiów zakłada, że studenci zapoznają się z metodami analizy mediów i zrozumieją wpływ wiedzy i informacji na rozwój społeczny, a także komunikacyjny wymiar problemów globalnych.

Studenci mają również możliwość zdobycia umiejętności w zakresie budowania wizerunku, opracowywania strategii komunikacyjnych czy prowadzenia kampanii informacyjnych.

Część zajęć na tym kierunku oferowanych przez szkoły wyższe we Wrocławiu ma charakter praktyczny. Są to np. creative writing, kurs analizy mediów czy kurs marketingu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Global communication możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku Global communication dają studentom możliwość zdobycia wiedzy z wielu dziedzin. Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi po ukończeniu studiów mają oni szansę na zdobycie pracy, która ich interesuje. Na tych studiach nie ma specjalności, jednak niektóre kierunki studiów we Wrocławiu, w tym Global communication, oferują przedmioty do wyboru. Przykładowe przedmioty do wyboru to: Introduction to Public Relations, Media Analysis czy Media and International Conflicts.

Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę z zakresu studiów nad mediami i komunikacją oraz teorii stosunków międzynarodowych. Studenci na tym kierunku mają również możliwość poznać teorię i praktykę relacji media-polityka-biznes w odniesieniu do globalnych wydarzeń.

Studenci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych zarówno przez polskich wykładowców, jak i ekspertów międzynarodowych. Studia na tym keirunku dają też studentom możliwość zdobycia kompetencji w zakresie komunikacji interkulturowej.

 

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek global communication:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Społecznych UWr) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GLOBAL COMMUNICATION?

Studia na kierunku Global communication trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Global communication w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GLOBAL COMMUNICATION

Dzięki możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin, absolwenci kierunku Global communication mają szansę zatrudnienia w wielu branżach. Dzięki wysokim kompetencjom językowym i komunikacyjnym mogą pracować np. w instytucjach dyplomatycznych. Wiedza z zakresu mediów i marketingu może ułatwić zdobycie pracy w mediach czy w działach reklamy/marketingu przedsiębiorstw, nawet międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Global communication:

  • instytucje dyplomatyczne,
  • media,
  • reklama i marketing,
  • specjalista ds. public relations,
  • tłumacz.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Global communication Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Global communication Wrocław studia stacjonarne

Global communication w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Global communication w miastach

Nadchodzące wydarzenia