Architektura wnętrz studia II stopnia - Wrocław

Architektura wnętrz studia II stopnia - Wrocław

Architektura wnętrz studia II stopnia - Wrocław

Studia II stopnia we Wrocławiu

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu?

Jeśli myślisz o dalszym kształceniu na architekturze wnętrz, musisz spełnić określone wymogi kwalifikacyjne. Czeka Cię prezentacja wykonanych prac i na tej podstawie uczelnie przyjmują najlepszych kandydatów.

Ważne jest także dostarczenie wymaganych dokumentów we wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu terminie. Musisz wypełnić kwestionariusz osobowy, dołączyć zdjęcia legitymacyjne i odpis dyplomu licencjackiego, a także dowód dokonania opłaty rekrutacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Architektura wnętrz to połączenie kreatywności i umiejętności technicznych. Jeśli kiedykolwiek interesowało Cię projektowanie wnętrz, uwielbiasz urządzać swój dom lub podpowiadasz znajomym, w jaki sposób urządzić mieszkanie, a może masz pomysł na zagospodarowanie przestrzeni publicznej, studia architektoniczne we Wrocławiu są właśnie dla Ciebie.

Studenci mogą rozwijać umiejętności projektowe, realizują własne koncepcje, kreują przestrzeń, wspomagając się nowoczesnymi technikami wirtualnymi. Wymaga to obeznania w dziedzinach nowych technologii, a także najnowszych pomysłów architektonicznych. Kierunek tego typu wymaga obycia w przestrzeni lifestylowej i umiejętności zaprezentowania siebie na forum. Architektura wnętrz to inspirujący kierunek, który pozwoli Ci rozwijać działalność artystyczną w świecie zurbanizowanym.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 2 lat do 2,5 roku.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu w ramach drugiego stopnia poszerza wiedzę absolwentów i pozwala zdobyć dodatkowe umiejętności, niezwykle cenne w przypadku kształtowania otoczenia w zgodzie z ludzkimi potrzebami, wymogami cywilizacyjnymi, środowiskiem naturalnym czy ogólnie pojmowanymi możliwościami technicznymi. Studenci nauczą się, w jaki sposób opracowywać specjalistyczne projekty oraz umiejętnie posługiwać się wyszukanym oprogramowaniem wspomagającym projektowanie. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

 • ergonomia
 • geometria wykreślna
 • metodologia projektowania komputerowego
 • historia sztuki i kultury
 • materiały i technologie
 • projektowanie architektury wnętrz

 

Niektóre zajęcia poszerzają wiedzę zdobywaną na studiach licencjackich, inne są zupełnie nowe i pozwalają zdobyć dodatkowe wiadomości i kompetencje w zakresie architektury wnętrz.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia).

Studia architektoniczne we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz w ramach drugiego stopnia trwają dwa lub dwa i pół roku. Studia magisterskie kończą się egzaminem, który absolwentów tytułuje magistrem.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak architektura wnętrz w możliwie jak najbardziej interdyscyplinarnym stopniu przygotowują absolwentów do pełnienia samodzielnych funkcji zawodowych. Absolwenci zajmują się wykonywaniem różnego rodzaju projektów i zleceń odnoszących się stricte do architektury wnętrz bądź do wzornictwa przemysłowego. Wiedza teoretyczna, ogólnokulturowa, umiejętności plastyczne, a także rozwinięta kreatywność pozwalają działać w swojej branży na najwyższych obrotach.

Absolwenci zatrudniani są przede wszystkim w:

 • firmach architektonicznych i developerskich 
 • pracowniach projektowych
 • firmach produkcyjnych
 • firmach organizujących wystawy
 • firmach organizujących imprezy okolicznościowe i artystyczne
 • agencjach eventowych i reklamowych
 • domach produkcyjnych
 • firmach współpracujących z TV

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia II stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)