Administracja studia I stopnia Katowice

Administracja studia I stopnia Katowice

Administracja studia I stopnia Katowice

Studia I stopnia w Katowicach

administracja

Odkryj administracje w Katowicach i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Administracja studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Administracja studia I stopnia Katowice

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek administracja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie administracja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Politologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku politologia

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Administracja publiczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku administracja publiczna

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek administracja w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku administracja w Katowicach powinieneś zdać minimum egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • Trzy przedmioty zdane na maturze.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku administracja w Katowicach?

Administracja od lat zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków studiów. W tego typu tendencjach nie ma nic dziwnego, ponieważ pracownicy administracyjni stanowią niezwykle potrzebną i docenianą przez pracodawców, grupę zawodową. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą biurową lub urzędniczą oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, to kierunek administracja w Katowicach powinien być twoim wyborem.

Pamiętaj jednak, że idealni kandydaci na studia prawnicze powinni spełnić kilka istotnych warunków. Niezwykle ważną kwestią jest zainteresowanie naukami humanistycznymi, społecznymi, administracyjnymi czy prawnymi oraz osiąganie dobrych wyników z takich przedmiotów, jak WOS, historia oraz język polski. Dodatkowym atutem będą także rozwinięte umiejętności organizacyjne i społeczne, które pomogą Ci podczas pracy z zespołem i klientem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku administracja w Katowicach oscyluje głównie wokół zagadnień związanych z naukami prawnymi, społecznymi czy ekonomicznymi. W czasie studiów będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych rodzajów prawa, między innymi administracyjnego, konstytucyjnego i cywilnego oraz nauczysz się wykorzystywać regulacje i przepisy prawne w praktyce. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • historia administracji
 • organizacja i zarządzanie
 • etyka w administracji
 • prawo cywilne
 • prawo gospodarcze
 • prawo europejskie

Co więcej, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek administracja można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom licencjata.

Jaka praca po studiach?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz gruntownego przygotowania zawodowego. Dlatego też, po ukończeniu kierunku administarcja w Katowicach nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. W czasie studiów wykształcisz cenne umiejętności i nauczysz się:

 • kierowania małymi zespołami pracowników
 • organizacji pracy biurowej
 • postępowania administracyjnego
 • stosowania technologii informatycznych w pracy administracyjnej
 • specjalistycznego języka obcego

Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz na wielu ciekawych stanowiskach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie pracownika administracyjnego zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak i w publicznych instytucjach. Równie ciekawą opcja może być związanie swojej przyszłości z jednostkami administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich.

Absolwenci często decydują się także na pracę w działach kadr i płac oraz działach prawnych przedsiębiorstw prywatnych. Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku administracja (studa I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja studia I stopnia na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki prawnicze i administracja w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Komentarze (0)