Biotechnologia - Kielce

Studia w Kielcach 

biotechnologia

Odkryj biotechnologię w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.01.2023

Biotechnologia studia Kielce 2023 | woj. świętokrzyskie

Studia na kierunku biotechnologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku biotechnologia w Kielcach
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biotechnologia w Kielcach rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 24 września 2023 r. | Biotechnologia Kielce - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Kielcach biotechnologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) w trybie stacjonarnym (dziennym).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku biotechnologia umożliwiają zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i nauk o środowisku, a także poznanie metod używanych w praktyce produkcyjnej i badaniach naukowych z zakresu biotechnologii. W trakcie kształcenia studenci będą mogli połączyć umiejętności techniczne z naukami przyrodniczymi, dzięki czemu doskonale odnajdują się w strefie inżynierii genetycznej, molekularnej czy chemicznej. Co więcej, powyższe studia to także szansa na zgłębienie tajemnic biochemii, biologii komórki, genetyki i inżynierii genetycznej.
Biotechnologia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10 tys. kandydatów (o 40 więcej niż rok wcześniej).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku biotechnologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku biotechnologia w uczelniach publicznych są bezpłatne.
 
Praca po studiach
Absolwenci biotechnologii będą mogli znaleźć zatrudnienie w firmach, których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Ponadto doskonale odnajdą się w instytucjach monitoringu i ochrony środowiska, kontrolnych i badawczych laboratoriach wykorzystujących metody biotechnologiczne, mikrobiologiczne i/lub biologiczne, a także w ośrodkach uprawy roślin lub hodowli zwierząt oraz powiązanych z nimi instytutach naukowo-badawczych.

czytaj dalej wszystko o Biotechnologia - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek BIOTECHNOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia?

Jeśli rozważasz studiowanie biotechnologii, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Proces rekrutacji jest zmienny w stosunku do trybu i poziomu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biotechnologia w Kielcach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA W KIELCACH?

Biotechnologia to kompleksowo opracowany kierunek studiów, który łączy nauki z zakresu biologii, chemii, a także inżynierii genetycznej i inżynierii chemicznej. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu studenci mają szerokie perspektywy zawodowe, które obejmują medyczny, biologiczny, chemiczny rynek pracy.

W trakcie realizowanego programu kształcenia będziesz miał/a szansę zdobyć wiedzę i umiejętności użyteczne w przypadku prowadzenia selekcji i modyfikacji mikroorganizmów oraz komórek organizmów wyższych. Nauczysz się projektować i wykonywać modyfikacje genetyczne na materiale biologicznym przy jednoczesnym wykorzystaniu najważniejszych technik.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Biotechnologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia w Kielcach na kierunku biotechnologia realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Studia biologiczne w tym zakresie możesz realizować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku i wypełnione są zajęciami obowiązkowymi, dodatkowymi i fakultatywnymi.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne i odbywają się w ich siedzibach.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Biotechnologia to interdyscyplinarnie skonstruowany kierunek, który pozwoli Ci zrozumieć, czym jest biotechnologia medyczna, przemysłowa lub też jakie znaczenie ma chemia w biotechnologii. Pamiętaj jednak, że wszelkiego rodzaju specjalizacje, kursy, zajęcia fakultatywne są zmienne, dlatego aktualności zawsze warto śledzić na stronach internetowych wybranych uczelni.

W trakcie zdobywanej edukacji nauczysz się prowadzić procesy biosyntezy i biotransformacji, a także projektować i wykonywać modyfikacje genetyczne na materiale biologicznym przy wykorzystaniu techniki inżynierii genetycznej i biologii molekularnej.

Nauczysz się wykorzystywać mikroorganizmy, enzymy i inne metabolity, co będzie korzystne w przypadku pracy w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, chemicznym. Rozwiniesz umiejętności analityczne i diagnostyczne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA W KIELCACH?

Studia na kierunku Biotechnologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Biotechnologia w Kielcach - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA W KIELCACH?

Biotechnologia przygotowuje absolwentów kierunku do wkroczenia na rynek pracy, który ma w zanadrzu wiele ofert dla osób, mających wiedzę i umiejętności użyteczne do pracy w przemyśle biotechnologicznym, spożywczym, chemicznym, paszowym i farmaceutycznym lub w laboratoriach diagnostycznych i mikrobiologicznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biotechnologia:

  • instytucje monitoringu i ochrony środowiska
  • przedsiębiorstwa, które produkują żywność funkcjonalną i suplementy diety
  • instytucje naukowo-badawcze
  • laboratoria kontroli jakości

Absolwenci zajmują się ochroną środowiska na stanowiskach organizatorów produkcji, technologów i kontrolerów produkcji, projektują także linie produkcyjne z wykorzystaniem procesów biotechnologicznych. Mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia w Kielcach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 40 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia w Kielcach

 

czytaj dalej uczelnie w Kielcach

Uczelnie w Kielcach - kierunek biotechnologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biotechnologia w Kielcach?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Kielce studia i stopnia

Biotechnologia Kielce studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Kielce studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Kielcach

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia