Informatyka - Zielona Góra

Informatyka - Zielona Góra

Informatyka studia - Zielona Góra

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że owoce postępu technicznego otaczają nas niemal wszędzie i mają wpływ na nasze życie. Komputery, aplikacje mobilne, płatności, telefony komórkowe, nawet zakup biletu na przejazd komunikacją miejską związany jest z niesłabnącym rozwojem. Czy łatwo wejść w ten świat? Na pewno należy zacząć od studiów, które u podstaw zakładają poznanie zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, zasad systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. 
Kierunek Informatyka w Zielonej Górze to studia pierwszego i drugiego stopnia, których celem jest wykształcenie specjalistów posiadających niezbędną wiedzę, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne do podjęcia pracy w firmach branży IT, bądź wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne. Jak wiemy, Informatyka to niezwykle szeroka i pojemna dziedzina, dlatego kierunek realizowany w Zielonej Górze podzielony jest na różne specjalności, wśród których wymienić można: Inżynierię systemów mikroinformatycznych, Przemysłowe systemy informatyczne, czy Zintegrowane systemy informatyczne.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

 

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Zielonej Górze? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Informatyka w Zielonej Górze? Rekrutacja to konkurs świadectw, w którym najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Warto jeszcze dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Informatyka w Zielonej Górze są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: programowanie obiektowe, architektura komputerów, podstawy systemów dyskretnych, aplikacje dla urządzeń mobilnych, bazy danych, inżynieria oprogramowania, elementy sztucznej inteligencji.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Zielonej Górze?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Zielonej Górze? Absolwent znajdzie zatrudnienie jako projektant systemów informatycznych sprzętowych i programowych, projektant mikrosystemów wbudowanych, projektant i administrator sieci komputerowych, projektant systemów baz danych, projektant sieci przemysłowych, specjalista do spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieciowych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Zielonej Górze?

Decydowanie o własnej przyszłości nie bywa najłatwiejsze. Gdzie iść na studia? Zostać, czy wyjechać? Jakie ma kierunek Informatyka w Zielonej Górze opinie? Damian, student Informatyki mówi:
„Informatyka w Zielonej Górze to fajna zabawa. Naprawdę. Nauka, zdobywanie umiejętności powinno być czymś przyjemnym, ciekawym. Idziesz na studia, aby odkrywać, badać, eksperymentować. Właśnie tak to wygląda tutaj. Informatyka w Zielonej Górze to przyjemność i świetna zabawa.”
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Komentarze (0)