Grafika - Radom

Grafika - Radom

Studia na kierunku grafika w Radomiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

18.01.2024

Grafika – studia Radom 2024 | woj. mazowieckie

Grafika w Radomiu to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na grafice w Radomiu w 2023 r. zaczynają się od 5800 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku grafika w Radomiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Grafika to kierunek studiów, który opiera się na przekazywaniu szeregu umiejętności praktycznych. W trakcie nauki studenci poznają zasady tworzenia grafik 2D, 3D oraz uczą się obsługi profesjonalnych programów graficznych. Studia poza warstwą praktyczną przekazują też wiedzę na temat historii sztuki, czy aspektów współczesnej grafiki.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów pozwalają na odnalezienie się zarówno w branży artystycznej jak i IT. Absolwenci grafiki mogą szukać pracy w agencjach graficznych i reklamowych albo w wydawnictwach. Współcześnie duże zainteresowanie usługami grafików wyrażają firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych oraz wytwórnie gier komputerowych. Jako grafik będziesz miał też możliwość założenia własnej działalności zajmującej się grafiką użytkową.

 

Uczelnie

W Radomiu grafikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Radomiu na kierunku grafika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brana jest pod uwagę ocena twórczości kandydata. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena wynosi około 5800 zł za pierwszy rok studiów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Radomiu

Studia w Radomiu na kierunku Grafika wiążą się z wymaganiami, którym zdołają sprostać jedynie najlepsi. Zastanawiasz się, co należy zrobić, aby móc zasilić szeregi studentów tego wyjątkowego kierunku? Odpowiedź jest prosta – prawdopodobnie przejść dwuetapową rekrutację poprzez udowodnienie, że właśnie ty powinieneś studiować Grafikę.

Po pierwsze, upewnij się, że znasz matematykę, informatykę i język angielski na tyle dobrze, żeby uzyskać jak najwyższy wynik procentowy na rozszerzonym egzaminie maturalnym. Jako że Grafika jest swoistym połączeniem nauk humanistycznych, informatycznych i artystycznych, właśnie te przedmioty odegrają główną rolę podczas rekrutacji. Niektóre uczelnie postanawiają wprowadzić dwuetapową rekrutację, polegającą na zdawaniu praktycznego sprawdzianu umiejętności artystycznych. Zapoznaj się z regulaminem uczelni, na którą aplikujesz, aby poznać szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Radomiu

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Radomiu

Jak już wiesz, istnieją kierunki studiów w Radomiu, które wiążą się z interdyscyplinarną, przyszłościową nauką. Grafika jest niewątpliwie jednym z nich. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość podjęcia studiów dwojako – w ramach studiów stacjonarnych lub zaocznych. To, na jaką opcję ostatecznie się zdecydujesz, będzie zależało od twoich planów na przyszłość. Pamiętaj, że niezależnie od trybu nauki, twoje szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie są ogromne.

Jeżeli cenisz sobie komfort, jaki gwarantuje zdobywanie wiedzy w sposób regularny i systematyczny, a ponadto nie zamierzasz łączyć studiów z pełnoetatową pracą, to studia stacjonarne powinny okazać się strzałem w dziesiątkę. Zajęcia odbywają się przez pięć dni roboczych każdego tygodnia, a nauka jest bezpłatna.

Jeśli natomiast zdobywanie pierwszego doświadczenia zawodowego jest dla ciebie tak samo ważne, jak kształcenie na uczelni wyższej, powinieneś wybrać studia niestacjonarne. Decydując się na ten tryb, zobowiążesz się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, podczas których zostaną ci zaprezentowane wszystkie wiadomości kierunkowe w sposób skoncentrowany. Pamiętaj, że z wyborem studiów zaocznych wiąże się obowiązek opłacania czesnego.

Chociaż rozwijanie swoich zainteresowań jest gwarancją życiowego szczęścia i samospełnienia, praktykowanie niektórych często uznawane jest za pozbawione sensu oraz nieuchronnie prowadzące do ubogiego życia. Taki krzywdzący pogląd dotyczył szczególnie artystów. Śledząc biografie niektórych najwybitniejszych poetów, czy malarzy można wysnuć wniosek, że ich profesja rzeczywiście nie była źródłem wielkich dochodów. Najważniejsze, że współczesne czasy diametralnie to zmieniły.

W czasach dynamicznego rozwoju techniki, multimediów, elektroniki i wszelakich gier komputerowych, mało kto szuka “tradycyjnych rozrywek”, nie mających nic wspólnego z komputerami, czy informatyką. Oczywiście, ma to swoje dobre i złe strony, jednak młodzi artyści z pewnością zauważają w tym więcej dobrego. Absolwenci studiów artystycznych mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w różnych sektorach dzięki możliwości zastosowania ich prac w multimediach. Grafika to studia, które znajdują wspólny mianownik dla pragmatycznych branży komputerowych oraz szeroko rozumianego artyzmu.

Mimo że studia artystyczne na kierunku Grafika to stosunkowo niedawno powstała propozycja dla absolwentów szkół średnich, to zdążyła zaskarbić sobie zainteresowanie bardzo wielu młodych ludzi. Liczba chętnych każdego roku zazwyczaj przekracza ilość dostępnych miejsc, w związku z czym na Grafikę dostają się wyłącznie najlepsi. Radom jest jednym z polskich miast, w których można podjąć opisywany kierunek studiów.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarny charakter kształcenia w ramach studiów na kierunku Grafika w Rzeszowie, uposaży studentów w wiele praktycznych umiejętności, popartych solidną dozą wiadomości teoretycznych. Zdawać by się mogło, że Grafika ma ściśle artystyczny charakter. Nic bardziej mylnego – studenci zgłębią również wiadomości z obszaru nauk humanistycznych oraz informatycznych, dzięki którym staną się prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie.

 

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Edytory obrazu,
 • Grafika warsztatowa,
 • Technologia i technika fotografii analogowej,
 • Grafika projektowa.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku grafika w Radomiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Radomiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Studia artystyczne są marzeniem wielu, sądząc po liczbie chętnych kandydatów. Jednak nie każda kandydatura jest uzasadniona. Artyści to przeważnie indywidualiści, posiadający alternatywne spojrzenie na świat i życie oraz wrodzony talent artystyczny i szeroko rozumiane poczucie estetyki. Zatem jeżeli lekcje plastyki były twoimi ulubionymi, wykonywane przez ciebie prace plastyczne były chwalone przez nauczycieli i znajomych, potrafisz odnaleźć piękno w przedmiotach codziennego użytku i mijanych codziennie budowlach, a ponadto pasjonujesz się najnowszymi technologiami informatycznymi, powinieneś wybrać studia na kierunku Grafika w Radomiu.

 

4. Program studiów

Takie kierunki studiów w Radomiu, jak między innymi Grafika, stawiają na wykształcenie w studentach pasji do zgłębianej dziedziny – jest ona szczególnie ważna w przypadku wszelkiej działalności artystycznej, gdzie nie można ograniczać się do prostej schematyczności, spowodowanej brakiem weny i wypaleniem zawodowym. W związku z tym większa część zajęć będzie miała charakter praktyczny. Warsztaty z rysunku i malarstwa zapoczątkują edukację na Grafice w Radomiu. Dalsze etapy kształcenia pozwolą ci na zrozumienie powstawania animacji, wizualnego zaplecza gier, czy nawet filmów animowanych.

Dzięki wyborowi jednej ze specjalności, zawęzisz zakres nauki wyłącznie do przedmiotu twojego zainteresowania.

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Radomiu

Studia na kierunku Grafika w Radomiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Każdy z nas chciałby poznać ilość czasu potrzebnego do zrealizowania określonych celów. Czas trwania pierwszego etapu studiów na kierunku Grafika w Radomiu wynosi trzy lata i oferuje studentom możliwość przejścia przez sześć semestrów kształcenia, dzięki któremu zostaną oni uposażeni w elementarną wiedzę i umiejętności, konieczne do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Studia magisterskie drugiego stopnia trwają dwa lata. W praktyce oznacza to, że łączny czas trwania obu stopni edukacji musi wynosić pięć lat.

Grafika w Radomiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Radomiu

Pomimo tego, że zdobyte wykształcenie generuje pełen pułap możliwości zawodowych, ostateczny wpływ na rzeźbienie swojej ścieżki życiowej masz ty sam i rozpoczyna się on w momencie wyboru specjalności na studiach wyższych.

Jeżeli zawsze interesowało cię to, jak powstają najnowsze tytuły gier komputerowych i w jakim stopniu zaplecze graficzne wpływa na grywalność, będziesz mógł zatrudnić się w firmach informatycznych, projektujących i realizujących istniejące projekty gier.

Praca w branży reklamowej to kolejna z możliwości zatrudnienia po ukończeniu Grafiki w Radomiu. Jeżeli wdrażanie konkretnych działań marketingowych na płaszczyźnie graficznej, promujących sprzedaż bądź popularność określonych serwisów internetowych lub usług daje ci satysfakcję, wybierz właśnie tę opcję.

Absolwenci studiów graficznych odnajdą się ponadto pracując w/jako:

 • galeriach sztuki,
 • mass-mediach,
 • agencjach reklamowych,
 • międzynarodowych korporacjach informatycznych,
 • wydawnictwach prasowych i książkowych,

a także w roli właściciela działalności gospodarczej, realizującego się na dowolnej płaszczyźnie kreślonej przez specyfikę ukończonego kierunku studiów.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Radomiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku grafika, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UR.

 

Kierunek grafika - uczelnie w Radomiu

 

czytaj dalej uczelnie w Radomiu

 

Grafika studia stacjonarne - uczelnie w Radomiu

 

Grafika studia niestacjonarne - uczelnie w Radomiu

 

Grafika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Radomiu
 

Uczelnie w Radomiu - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Sztuki) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Radomiu

Zanim przystąpisz do rekrutacji na wybrane uczelnie w Radomiu, które umożliwiają rozpoczęcie nauki na studiach artystycznych, powinieneś zrozumieć, że Grafika, mimo że uchodzi za prestiżowy, z pewnością nie jest dla każdego. Ogromna ilość materiału, stanowiącego połączenie nauk ścisłych z artystycznymi, może być opanowana jedynie przez ludzi o konkretnych predyspozycjach.

 • Twoja wyobraźnia od najmłodszych lat była podziwiana przez rodzinę i znajomych?
 • Uwielbiasz rysować i jesteś pewien, że robisz to dobrze?
 • Jesteś kreatywny, działanie w określonych schematach nie jest dla ciebie, ale jednocześnie nie boisz się matematyki i innych nauk ścisłych?

Jeśli tak, to już dzisiaj rozpocznij przygotowania do matury z matematyki, języka obcego, historii sztuki lub wiedzy o społeczeństwie – możliwa dowolność wyboru, dzięki czemu zdecydujesz się na zdawanie tego przedmiotu, w którym czujesz się najlepiej. Dodatkowe punkty zdobędziesz dzięki udziałowi w olimpiadach i konkursach, a zdobycie miejsca na podium w jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych będzie szczególnie docenione przez każdą z polskich uczelni.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia studiów na wybranym kierunku jest zgłoszenie swojej kandydatury. Każda z uczelni wyższej posiada własną stronę internetową, na której znajduje się odnośnik do formularza zgłoszeniowego. Po poznaniu rezultatu zmagań maturalnych lub ocen na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia na Grafice lub kierunku pokrewnym, należy wprowadzić je w odpowiednie miejsca tabeli. Następnym krokiem jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej w kwocie odgórnie ustalonej przez regulamin uczelni.

 

Dokumenty

Po upływie czasu przeznaczonego na rozpatrzenie wniosków o przyjęcie na studia, zostają wywieszone listy z nazwiskami przyszłych studentów, których przygoda ze szkolnictwem wyższym rozpocznie się już w październiku. Jeśli znajdziesz się wśród nich, skieruj się do fotografa celem zrobienia zdjęć do legitymacji, które dostarczysz wraz z dowodem osobistym oraz kserem matury lub dyplomu w ustalonym terminie.

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Radomiu

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Radomiu

Studia na kierunku Grafika cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przyszłych maturzystów, którzy marzą o rozwijaniu swoich umiejętności artystycznych w takim kierunku, aby otrzymać dobrze płatną pracę. Mimo wszystko u wielu młodych ludzi pojawiają się wątpliwości. Opinie starszych kolegów być może pomogą w ich rozwianiu.

Izabela, studentka trzeciego roku Grafiki w Radomiu, mówi:

„Grafika pozwala mi się rozwijać. Szczerze mówiąc jeszcze kilka lat temu rozważałam zupełnie inny kierunek studiów, ani trochę nie zbliżony do Grafiki. Cieszę się, że zmieniłam zdanie. Polecam mój wybór wszystkim zainteresowanym.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Grafika Radom studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Radom studia stacjonarne

Grafika Radom studia niestacjonarne

Popularne kierunki artystyczne w Radomiu

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie