Architektura wnętrz - Radom

Architektura wnętrz - Radom

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz – studia Radom 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku achitektura wnętrz, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UR.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Radom

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz  w Radomiu

Ogromna popularność, jaką niewątpliwie cieszą się studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu, przyciąga wielu chętnych do podjęcia tego przyszłościowego rodzaju edukacji. Dlatego jeśli chcesz mieć duże szanse na rozpoczęcie kształcenia, odpowiednio wcześnie przygotuj się do matury z wiodących przedmiotów. Jeśli zdecydujesz się kandydować na opisywany kierunek, prawdopodobnie będziesz musiał przejść przez dwuetapową procedurę – sprawdzian umiejętności praktycznych oraz egzamin maturalny z kluczowych dla Architektury wnętrz przedmiotów.

Bardzo ważne jest, abyś sprawdzał na bieżąco aktualne postanowienia w kwestii rekrutacji, gdyż mogą się one zmieniać i różnić w zależności od wybranej uczelni. Wystarczy, że raz na jakiś czas odwiedzisz stronę internetową wymarzonej szkoły wyższej. Prawda, że proste?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Radomiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ RADOM STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ RADOM STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA WNĘTRZ RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu można podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub zaocznych. Władze miejscowych uczelni pragną zagwarantować studentom jak największy komfort nauki oraz możliwość jej pogodzenia z innymi obowiązkami dnia codziennego. Architekturę wnętrz w Radomiu możesz rozpocząć jedynie w trybie stacjonarnym, zapewniając sobie ciągłość kształcenia i regularność zdobywanych kompetencji kierunkowych. Studia w trybie stacjonarnym odbywają się podczas pięciu dni roboczych od poniedziałku do piątku.

Dbanie o estetykę zamieszkiwanych pomieszczeń dotyczy niemal każdego człowieka na świecie. Na szczęście istnieją specjaliści, którzy w fachowy sposób potrafią zaprojektować wnętrza budynków, aby cieszyły oko wszystkich odwiedzających. Studia na kierunku Architektura wnętrz to względnie nowa propozycja dla absolwentów szkół średnich, pragnących doskonalić posiadany talent artystyczny oraz dopełnić go pragmatyczną wiedzą z obszaru nauk ścisłych, z matematyką na czele. Architektura wnętrz jest oferowana przez wiele polskich uczelni, między innymi w Radomiu.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Architektura wnętrz w Radomiu powstała w konkretnym celu, jakim jest uposażenie przyszłych absolwentów w szereg umiejętności kierunkowych i przygotowanie ich do możliwości podjęcia pracy w zawodzie z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

 

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Teoria architektury,
 • Podstawy urbanistyki,
 • Wytrzymałość materiałów,
 • Podstawy projektowania mebla,
 • Projektowanie architektoniczne,
 • Ekologia,
 • Konstrukcje budowlane,
 • Rzeźba,
 • Geometria wykreślana.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Radomiu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Radomiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Architektura wnętrz adresowana jest do wizjonerów o artystycznym umyśle i niemal nieograniczonych horyzontach kreślonych przez wyobraźnię. Znalezienie wspólnego mianownika dla nauk ścisłych i artystycznych nie jest łatwym zadaniem i często nie da się go zrealizować nawet najcięższą pracą – predyspozycje do podjęcia Architektury wnętrz w Radomiu powinny być wrodzone. Jeżeli czujesz, że sprawdzisz się na tym kierunku, nie wahaj się dłużej i aplikuj, pamiętaj tylko, że konkurencja prawdopodobnie będzie bardzo duża!

 

4. Program studiów

Studenci Architektury wnętrz dążą do opanowania twórczej pracy artystycznej i umiejętności pogodzenia jej z użytkowym walorem zgłębianej dziedziny. Udział w procesie kształcenia umożliwi przyszłym absolwentom sprawną realizację zleconych projektów, uposaży w umiejętność nadzorowania swojej pracy, a także nauczy podejmowania efektywnej współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin.

Zajęcia i wykłady prezentowane przez studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu można podzielić na dwa osobne, jednak uzupełniające się wzajemnie, bloki. Pierwszy z nich jest nastawiony na uposażenie studentów w wiedzę ogólną, stanowiącą podstawę pod rozwój specjalistycznych kompetencji kierunkowych. Skomplikowane teorie matematyczne, podstawy fizyki, materiałoznawstwo, a nawet chemia to niektóre z zagadnień poruszanych w ramach tego bloku zajęć.

Specjalistyczną wiedzę i umiejętności kierunkowe zaczniesz zdobywać na dalszych etapach edukacji. Dzięki opanowaniu złożonych zagadnień teoretycznych, udział w zajęciach warsztatowych będzie czystą przyjemnością. Pod okiem wybitnych artystów-architektów nauczysz się wykonywać plany architektoniczne w sposób zrozumiały i czytelny dla podwykonawców i innych architektów. Zrozumiesz zależności występujące między procesem twórczym a realizacyjnym oraz być może odkryjesz swój własny, niepowtarzalny styl projektowania.

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Uczelnie w Radomiu regulują obowiązujące postanowienia poprzez regulamin, zamieszczony na poszczególnych stronach internetowych ośrodków akademickich. Czas trwania studiów pierwszego stopnia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu wynosi trzy lata, a dzięki zdobytym kompetencjom, każdy z absolwentów zostaje w doskonały sposób przygotowany do rozpoczęcia pracy zawodowej lub kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia. W ofercie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego widnieje opcja podjęcia opisywanego kierunku na pierwszym stopniu.

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu

Absolwenci Architektury wnętrz w Radomiu otrzymają profesjonalne wykształcenie kierunkowe, dzięki któremu spektrum ich możliwości zawodowych okaże się niezwykle szerokie. Możliwość dopasowania przyszłej ścieżki kształcenia do osobistych predyspozycji i zainteresowań to klucz do życiowego sukcesu i szansa na uniknięcie przedwczesnego wypalenia zawodowego.

Architekci wnętrz kształcący się w Radomiu, poza kompetencjami ściśle ukierunkowanymi na wdrażanie szeroko rozumianych działań architektonicznych, zostają uposażeni w szereg umiejętności interpersonalnych, dzięki którym mogą podjąć współpracę z fachowcami innych dziedzin. Zatem po ukończeniu tego kierunku z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w pracowniach architektoniczno-budowlanych, a nawet w branży IT przy elektronicznym projektowaniu wystroju pomieszczeń.

Praca na własny rachunek i osiągnięcie pełni zawodowej niezależności jest możliwe wyłącznie dzięki założeniu własnej działalności gospodarczej. Ukończenie Architektury wnętrz stwarza doskonałe fundamenty pod rozwój dobrze prosperującej firmy, w której zajmiesz się wykonywaniem rozmaitych projektów na zlecenia korporacji lub klientów indywidualnych, a także poprawianiem wystroju urządzonych już pomieszczeń.

Jeśli zawsze marzyłeś o związaniu swojej przyszłości z branżą reklamową, zdobycie tytułu absolwenta Architektury wnętrz przybliży cię do celu. Agencje reklamowe podziękują ci za zwiększenie efektywności swoich działań za sprawą wykonanych przez ciebie projektów.

Ukończenie Architektury wnętrz umożliwia zdobycie stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia w wielu sektorach publicznych i prywatnych na arenie międzynarodowej. Jeżeli główną motywacją do podjęcia danego kierunku studiów są dla ciebie zawodowe możliwości i standard przyszłego życia, wybierając Architekturę wnętrz z pewnością nie będziesz zawiedziony.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Radomiu?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz w Radomiu

 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura wnętrz w Radomiu

Podejmowanie decyzji, które najprawdopodobniej będą miały wpływ na całe przyszłe życie, albo przynajmniej na kilka najbliższych lat, powinno zostać dobrze przemyślane. Rozważenie wad i zalet pójścia na studia w Radomiu na kierunku Architektura wnętrz może być trudne. Dlatego na sam początek odpowiedz sobie na kilka pytań, które pozwolą ci stwierdzić, czy twoja kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona.

 • Wyróżniasz się na tle innych ponadprzeciętnym talentem plastycznym?
 • Posiadasz dobrze rozwinięty zmysł estetyki, dzięki któremu widzisz więcej niż większość?
 • Opanowanie matematyki i fizyki to dla ciebie bułka z masłem?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to prawdopodobnie studia architektoniczne okażą się najlepszym z możliwych wyborów. Pierwszym sposobem na zajęcie jednego z miejsc przeznaczonych dla pierwszorocznych studentów Architektury wnętrz jest osiągnięcie wysokiego wyniku procentowego na maturze z matematyki, fizyki oraz języka angielskiego. W związku z tym, że przelicznik punktowy jest znacznie korzystniejszy w przypadku zdawania rozszerzenia, powinieneś rozważyć właśnie ten poziom.

Ponadto na kandydatów, którzy ubiegają się o jedno z miejsc na niektórych uczelniach, czeka praktyczny sprawdzian umiejętności plastycznych, polegający na wykonaniu kilka prac o odgórnie narzuconej tematyce oraz udowodnieniu umiejętności posługiwania się pismem technicznym.

Drugi ze sposobów jest dość trudny i wymaga długoletnich przygotowań lub wrodzonego talentu. Mowa o wygraniu jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, będących przepustką do rozpoczęcia dowolnie wybranego kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji

Kiedy poznasz rezultat swoich zmagań maturalnych, powinieneś utworzyć profil kandydata na stronie interentowej wybranej uczelni. Wówczas podasz swoje dane osobowe oraz wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej i wniesieniu opłaty rekrutacyjnej, pozostanie ci czekać na werdykt.

 

Dokumenty

Jeśli znajdziesz się wśród szczęśliwców, których nazwiska znajdą się na listach przyjętych, skseruj świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i zadbaj o terminowe skompletowanie fotografii do legitymacji, kserokopii świadectwa maturalnego oraz rzetelnie wypełnionego formularza aplikacyjnego, pobranego ze strony internetowej uczelni.

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

architektura wnętrz studia

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Radomiu

Pomimo tego, że Architektura wnętrz jest stosunkowo nową propozycją szkolenia wyższego, kierunek ten zdążył zaskarbić sobie sympatię wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Jednak większa część z nich nie wie, czy opisywany kierunek spełni ich oczekiwania. Dlatego warto poznań opinie starszych kolegów.

Zuzanna, studentka pierwszego roku Architektury wnętrz w Radomiu, mówi:

„Od dziecka lubiłam patrzeć na urządzenie wnętrz, w których byłam. Tworzyłam w myślach własne aranżacje marząc o tym, by kiedyś robić to na co dzień. Dzięki Architekturze wnętrz moje plany mają szansę na spełnienie. Dlaczego Radom? To moje rodzinne miasto, z którego nie chcę wyjeżdżać.”

Kierunki architektura i budownictwo w Radomiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia architektoniczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)