Dodaj do ulubionych

Recykling materiałów studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Ekologia i prowadzenie zdrowego trybu życia jest ostatnio na uwadze wielu ludzi, są na stałe obecne w mediach tradycyjnych, nie mówiąc już o zatrzęsieniu tej tematyki w mediach społecznościowych. Zainteresowanie nią stale rośnie, chociażby za sprawą popularnych osób, gwiazd, aktorów, piosenkarzy i innych działaczy, takich jak na przykład Leonardo DiCaprio, który swoją mowę oscarową poświęcił na zwrócenie uwagi na problemy z klimatem, dzięki czemu wiele osób zostało uświadomionych oraz zaczęło czynnie wspierać różnorakie ekologiczne organizacje. Jeśli jesteś osobą, która wierzy, że każdy z nas może zmieniać świat - zaczynając od własnego “podwórka”, która chciałaby mieć swój udział w tym procesie i związać swoją przyszłość z ekologią studia na kierunku recykling materiałów mogą okazać się tym, czego poszukujesz i co będzie Ci odpowiadało mając na uwadze realizację Twoich celów.

 

Program studiów i przedmioty

Studia te koncentrują się na wykorzystaniu w maksymalnym stopniu materiałów już raz, bądź kilkakrotnie wykorzystanych, przy jak najmniejszym nakładzie wkładanym w ich przetworzenie. Co nam to daje? Przede wszystkim ochronę surowców naturalnych, ich zasobów na świecie oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska odpadami czy redukcję miejsca na składowiskach i wysypiskach.

Gdy już zasilisz poczet studentów tego kierunku możesz spodziewać się w swoim planie zajęć takich podstawowych przedmiotów jak matematyka, chemia, fizyka, fizyka techniczna i podstawy nauki o materiałach. Oprócz nich spotkasz się z takimi przedmiotami kierunkowymi jak recykling ogólny, surowce wtórne, technologie pirometalurgiczne i hydrometalurgiczne, zarządzanie i logistyka gospodarki odpadami, materiałoznawstwo odpadów stałych, podstawy informatyki, algorytmy i programowanie, gospodarka materiałami niebezpiecznymi, oddziaływanie przemysłu na środowisko czy grafika inżynierska i podstawy projektowania. Zetkniesz się również z tematyką dotyczącą chemii i fizykochemii polimerów, legislacji recyklingu czy obrotem substancjami chemicznymi.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku recykling materiałów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, matematyka, filozofia, historia, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RECYKLING MATERIAŁÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE RECYKLING MATERIAŁÓW JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Inżynieria materiałowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria materiałowa

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku recykling materiałów

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ochrona środowiska

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując recykling materiałów

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • materiałoznawstwa
  • gospodarki odpadami
  • wszelkich form recyklingu
  • technologii przeróbki metali
  • mechaniki technicznej

Jak wyglądają studia na kierunku recykling materiałów?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek recykling materiałów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Studenci, którzy zdecydują się na pierwszą opcję będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek recykling materiałów, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, społecznych, przyrodniczych oraz ekonomicznych. Studenci dowiedzą się także więcej na temat recyklingu materiałów i utylizacji odpadów oraz ekologii czy ochrony środowiska. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów o tematyce powiązanej z powyższymi zaganianiami. Aktualny program nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku technicznego, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się przerabiać odpady metali, tworzyw ceramicznych i kompozytowych oraz polimerów. Ponadto opanujesz podstawy sporządzania profesjonalnej dokumentacji technicznej oraz wykorzystywania zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę. Studenci rozwiną także swój potencjał naukowy i tym samym zdobędą możliwość uczestniczenia w wybranych projektach badawczych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku recykling materiałów będą trwały siedem lub osiem semestrów i zakończą się nadaniem tytuły inżyniera.

 

Czas trwania studiów na kierunku recykling materiałów na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku recykling materiałów

Absolwent kierunku recykling materiałów znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • hutach metali
  • hutach szkła
  • przemyśle przetwórczym
  • placówkach naukowo-badawczych
  • produkcji opakowań

Komentarze (0)