Zrównoważony rozwój w gospodarce

Zrównoważony rozwój w gospodarce

Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

  Zrównoważony rozwój w gospodarce stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Specjalności na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce

  Zrównoważony rozwój w gospodarce – kierunek studiów

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia II stopnia
  Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 31 lipca 2024 r. | zrównoważony rozwój w gospodarce - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zrównoważony rozwój w gospodarce - uczelnie >

  Opis kierunku

  Zrównoważony rozwój w gospodarce to studia, które koncentrują się na zagadnieniach związanych z długoterminowym zrównoważonym rozwojem gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Program przygotowuje studentów do wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju w różnych obszarach gospodarki. Uczestnicy poznają podstawowe zasady oraz koncepcje zrównoważonego rozwoju, m.in. zrównoważony wzrost gospodarczy, sprawiedliwość społeczna i ochrona środowiska.

  Praca po studiach

  Absolwenci znajdą pracę w firmach i organizacjach, zajmując się wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju. Mogą także pracować w roli specjalistów zajmujących się analizą i oceną projektów pod kątem ich zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Odnajdą się też jako doradcy do spraw zrównoważonego rozwoju strategii dla firm oraz organizacji. Podejmą również pracę naukową lub dydaktyczną, zajmując się badaniami nad zrównoważonym rozwojem oraz nauczaniem kolejnych pokoleń.

  Wymagania rekrutacyjne

  Rekrutacja na studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce skierowana jest do absolwentów studiów wyższych – co najmniej pierwszego stopnia. Kandydatem mogą być osoby po ukończeniu dowolnego kierunku kształcenia.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  Zrównoważony rozwój w gospodarce - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Jak wyglądają studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce?

  Kierunki studiów związane ze zrównoważonym rozwojem zazwyczaj nastawione są na to, aby umożliwić uczestnikom indywidualizację ścieżki dydaktycznej. Nie inaczej jest w przypadku studiów na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce. Studenci mogą wybrać jedną z dostępnych specjalizacji – np. zielone finanse, zrównoważone łańcuchy dostaw oraz cyfrowa transformacja dla zrównoważonego rozwoju.

  Cały proces kształcenia koncentruje się na zagadnieniach związanych z łączeniem rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska i sprawiedliwości społecznej. Duży nacisk położony jest na rozwój umiejętności analitycznych, technicznych oraz miękkich, które są potrzebne do podejmowania decyzji w obszarze zrównoważonego rozwoju.

  Studenci poznają techniki zarządzania środowiskiem, gospodarowania zasobami oraz ich wpływ na procesy produkcji czy biznes. Uczą się także roli biznesu w promowaniu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

  Mają również możliwość wzięcia udziału w projektach dotyczących zrównoważonego rozwoju w gospodarce oraz odbycia praktyk w firmach związanych z tym obszarem. Program zajęć uwzględnia także symulacje biznesowe i analizy przypadków, które pomagają studentom zrozumieć, jak zastosować koncepcje zrównoważonego rozwoju w praktyce.

   

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  Absolwenci rozumieją podstawowe koncepcje zrównoważonego rozwoju, w tym ekonomiczny, społeczny i środowiskowy aspekt. Mają wiedzę na temat wpływu działań gospodarczych na środowisko i społeczeństwo. Potrafią także tworzyć strategie gospodarcze uwzględniające zrównoważony rozwój gospodarczy.

  Rozumieją przepisy prawne i politykę publiczną związaną ze zrównoważonym rozwojem w różnych sektorach gospodarki. Znają także metody zarządzania zorientowane na zrównoważony rozwój w kontekście firm, administracji publicznej i innych organizacji.

  Projektują i wdrażają rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju w różnych obszarach gospodarki. Podejmują decyzje i rozwiązują problemy związane z gospodarką zrównoważoną.

  Ile trwają studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce?

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

  Jaka praca po studiach na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce?

  Studia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce przegotowują absolwentów do pracy w różnych sektorach gospodarki, w których wdrażane są zasady zrównoważonego rozwoju. Absolwent ma wiele możliwości zatrudnienia w instytucjach publicznych, firmach prywatnych, organizacjach pozarządowych oraz w sektorze naukowym.

  Znajdzie pracę w firmach prywatnych, rządowych instytucjach, zajmując się wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju w różnych dziedzinach gospodarki. Może też przeprowadzać analizy i badania dotyczące wpływu działań gospodarczych na środowisko i społeczeństwo.

  Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce

  • specjalista do spraw zrównoważonego rozwoju,
  • analityk do spraw zrównoważonej gospodarki,
  • menedżer do spraw zrównoważonego rozwoju,
  • pracownik administracji publicznej,
  • doradca do spraw zrównoważonego rozwoju,
  • ekspert do spraw ochrony środowiska,
  • koordynator projektów zrównoważonej gospodarki.

  Absolwenci studiów na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce, są dobrze przygotowani do podejmowania ról zawodowych, które wymagają zrozumienia i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w różnych aspektach gospodarki.

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Zrównoważony rozwój w gospodarce studia niestacjonarne

  Zrównoważony rozwój w gospodarce studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Zrównoważony rozwój w gospodarce studia II stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zrównoważony rozwój w gospodarce

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku Zrównoważony rozwój w gospodarce

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)