International master of horticultural science

International master of horticultural science

Studia na kierunku international master of horticultural science możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

International master of horticultural science stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

International master of horticultural science studia - kierunek studiów

Studia na kierunku international master of horticultural science to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku international master of horticultural science
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku international master of horticultural science możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | international master of horticultural science - uczelnie >

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Przy rekrutacji na kierunek international master of horticultural science na większości uczelni brane są pod uwagę następujące dokumenty: dyplom licencjacki lub inżynierski z zakresu ochrony środowiska, ogrodnictwa, rolnictwa, biotechnologii i kierunków pokrewnych.

International master of horticultural science - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując international master of horticultural science?

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zdobędziesz wiedzę z grupy przedmiotów ogrodniczych, które ukierunkowane są na międzynarodowe środowisko produkcji ogrodniczej oraz będziesz w stanie umiejętnie tę wiedzę syntetyzować i stosować w praktyce.

Będziesz mieć okazję poznać wiejską turystykę kulturową, ekologię owadów społecznych oraz specyfikę zintegrowanej ochrony upraw ogrodniczych. Ponadto rozwiniesz swoje predyspozycje na polu genetyki molekularnej i genomiki roślin, biostatystyki, przechowalnictwa owoców czy stosowanej biotechnologii roślin.

Nauczysz się terminologii związanej z sadownictwem specjalnym, wdrażania systemów ułatwiających pozbiorcze uprawy roślin oraz jakie możliwości istnieją w ramach uprawy bezglebowej. Przekonasz się, jakie znaczenie w ogrodnictwie ma dendrologia oraz polimery, jak wygląda nowoczesna produkcja warzywna i poznasz podstawy kultur komórek i tkanek roślinnych.

Co więcej, dowiesz się, jak w innowacyjny sposób projektować ogrody z wykorzystaniem dostępnych narzędzi informatycznych oraz tworzyć ich komputerowe wizualizacje i modele.

Nauczysz się, jak wykorzystać najnowsze technologie do automatyzacji procesów ogrodniczych. Będziesz w stanie zaplanować egzotyczną i rodzimą uprawę roślin, z uwzględnieniem najważniejszych czynników, tj. warunków glebowych, wilgotności, nasłonecznienia czy temperatury

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • technologii produkcji ogrodniczej
 • zagospodarowania terenów zieleni
 • organizacji pracy w przedsiębiorstwie ogrodniczym
 • podstaw prawa odnośnie do prowadzenia działalności w warunkach gospodarki rynkowej
 • metody analizy ekonomicznej
 • podstaw rachunkowości
 • efektywnego zarządzania majątkiem i finansami w gospodarstwie
 • racjonalnej oceny inwestycji
 • genetyki i hodowli roślin
 • agrometeorologii, fizjologii roślin, uprawy roli i żywienia roślin
 • dendrologii, zielarstwa, geodezji oraz kartografii
 • zarządzania w ogrodnictwie i wybranych zagadnień z sadownictwa
 • ekologii i ochrony środowiska
 • biegłego posługiwania się językiem obcym
 • gromadzenia i wykorzystywania informacji
 • skutecznej argumentacji i perswazji

Jak wyglądają studia na kierunku international master of horticultural science?

Wszystko zaczyna się zwykle od pierwszego kiełkowania rzeżuchy w słoiku w ramach pracy domowej na lekcję przyrody w szkole podstawowej. Później już robi się nieco poważniej – wycieczki krajoznawcze, piesze rajdy, dbanie o klasową miniszklarnię, sadzenie truskawek i tulipanów w rodzinnym ogródku działkowym, zwalczanie mszycy, nawadnianie, obserwacje, kształtowanie prywatnej oazy w środku miasta.

W ten sposób nie trudno o zaszczepienie pasji do ogrodnictwa, którą zgłębiać i realizować można w szkole wyższej. Dzięki zaawansowanemu programowi studiów przekonasz się, że ogrodnictwo to nie wyłącznie piękny obszar, na którym kwitną jabłonie, śliwki czy rosną hortensje. To przede wszystkim dziedzina, która tłumaczy związki i systemy zachodzące w środowisku – pozwala zrozumieć procesy związane z fizjologią roślin, botaniką, fitopatologią czy entomologią ogrodniczą.

Ogrodnictwo daje możliwość wyboru wąskiej specjalizacji, w trakcie której będziesz w stanie skonkretyzować swoją ścieżkę rozwoju w danym obszarze. Czym są kultury in vitro w ogrodnictwie? Czy rośliny rzeczywiście leczą? Jakie strategie marketingowe funkcjonują w ogrodnictwie? Z jakimi konsekwencjami należy liczyć się po zastosowaniu pestycydów? Na czym polega agrotechnika produkcji nasiennej i jak wyceniać uprawy ogrodnicze?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek international master of horticultural science jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku international master of horticultural science możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk przyrodniczych i biologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku international master of horticultural science będą realizowały program z zakresu biologii, przyrody, ochrony środowiska i przede wszystkim, ogrodnictwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:

 • Zintegrowana ochrona upraw ogrodniczych
 • Maszyny ogrodnicze
 • Nowoczesna produkcja warzywna
 • Dendrologia ogrodnicza

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie licznych warsztatów praktycznych realizowanych na kierunku international master of horticultural science, wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się zarządzania oraz handlu w dziedzinie, jaką jest ogrodnictwo.

Ponadto, nauczysz się podstaw produkcji ogrodniczej i wykorzystania zdobytej wiedzy biologicznej w praktyce. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję rozwinąć zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeśli podczas lektury Harry’ego Pottera z zafascynowaniem śledziłeś scenariusz lekcji zielarstwa u pani Sprout, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie ogrodnictwa i mieć wpływ na to, jak kształtowane są tereny zielone, ponadto chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proekologiczna uprawa roli i roślin oraz wniknąć w struktury biologii rozwoju roślin, studia na kierunku international master of horticultural science to bezsprzecznie najlepszy wybór dla Ciebie.

 

5. Gdzie studiować international master of horticultural science

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek  international master of horticultural science:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku international master of horticultural science trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku international master of horticultural science będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Gdzie będziesz pracował po kierunku international master of horticultural science?

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku international master of horticultural science? Jako ekspert w dziedzinie ogrodnictwa bez problemu znajdziesz zatrudnienie tam, gdzie Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pozwolą na udoskonalanie przestrzeni i terenów zielonych, jak również w sektorze doradczym związanym z branżą środowiskową.

Odnajdziesz się zarówno w roli pracownika przetwórstwa owocowo-warzywnego jako dostawca usług, pracownik firmy zajmującej się kształtowaniem zieleni czy specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych.

Doskonałą perspektywą jest również praca na stanowisku specjalisty w zakresie ogrodnictwa w instytucjach państwowych, organizacjach rządowych, instytutach naukowo-badawczych czy w ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Jeśli marzysz o karierze na rynku konserwacyjnym i chcesz mieć realny wpływ na innowacyjne ulepszanie przestrzeni, te studia zdecydowanie pozwolą Ci zrealizować zawodowe plany. Świetną alternatywą jest także praca w laboratorium lub jako pracownik akademicki.

 

Absolwent kierunku international master of horticultural science znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • własna działalność w gospodarstwie ogrodniczym
 • przetwórstwie owocowo-warzywnym jako dostawca usług
 • pracownik naukowy/akademicki
 • dziedzinach zarządzania, handlu i usług
 • pracownik firm zajmujących się kształtowaniem zieleni
 • pracownik instytucji państwowych działających na rzecz rolnictwa
 • specjalistycznych gospodarstwach ogrodniczych
 • pracownik instytutów naukowo-badawczych
 • pracownik ośrodków badawczo-rozwojowych
 • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji
 • instytucjach związanych z konserwacją terenów zieleni

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International master of horticultural science studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International master of horticultural science studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku International master of horticultural science

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)