Najpopularniejsze kierunki studiów 2020

Najpopularniejsze kierunki studiów 2020

najchętniej wybierane kierunki studiów 2017

TOP 30. Najpopularniejsze kierunki studiów 2020

Rankingi popularności kierunków studiów to swego rodzaju lista przebojów kształcenia wyższego. Jakie kierunki są najpopularniejsze? Jakie kierunki tracą na znaczeniu wśród kandydatów? O jakie kierunki już niedługo będzie toczyć się rekrutacyjna batalia?

Wciąż, zdecydowanym liderem w rankingu najczęciej wyszukiwanych kierunków pozostaje Informatyka i jej przewaga nad pozostałymi kierunkami kształcenia jest więcej niż znaczna. Naturalnie, studia to nie wyścigi, lecz sytuacja na edukacyjnym podium powinna dawać choć trochę do myślenia, zarówno uczelniom, studentom, jak i pracodawcom. Największym powodzeniem cieszyła się wspomniana Informatyka, a na kolejnych miejscach podium uplasowały się Zarządzanie i Psychologia.

 

Tak wygląda TOP 5,

czyli pierwsza piątka najpopularniejszych kierunków studiów 2020

 

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE - TOP 5

 

 

Jak wiemy, liczby nie kłamią. Przedstawiamy Wam szczegółowe statystyki rankingu najpopularniejszych kierunków kształcenia:

 

Najpopularniejsze kierunki studiów według ogólnej liczby wyszukiwań kandydatów (powyżej 10 tys.):

Sprawdź co musisz wiedzieć o najpoularniejszych kierunkach w Polsce. Poniżej znajdziesz aktualne wymagania, uczelnie, porady ekspertów i opinie:

NAJCZĘCIEJ WYBIERANE - TOP 30

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Nie czekaj i sprawdź jakie są wszystkie kierunki studiów w Polsce w 2020 r.

 

 

Komentarze (5)

ssa odpowiedz

a ja mam pytanie co to znaczy najczęściej wybierane? czy jest to limit przyjęć na poszczególne kierunki, czy ile faktycznie osób zgłaszało się na dany kierunek

Lilykik odpowiedz

Ja w tym roku dostałam się do Wrocławia na architekture. Kierunek przyjemny polecam.

lucente odpowiedz

Zacząłem studia w marcu tego roku. Polecam, przyszłościowy kierunek, studiuje go w wyższej szkole bezpieczenstwa i jak na razie jestem zadowolona, przede wszystkim na plus kdra i fajny system stypendialny co jak na niepubliczna uczelnie pozytywnie zaskakuje. Zobaczymy jak będzie po studiach:)

ww odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Mam wrażenie, że takie wyniki są ważne tylko dla tych, którzy wybierają kierunek pod względem wyników matury. Bardziej by mnie interesowało ile procent absolwentów pracuje w zawodzie. Przykład: zarządzanie to oblegany kierunek, w zależności od uczelni może być i 6 osób na miejsce. Jednak u mnie podstawowym kryterium wyboru kierunku jest odpowiedź na pytanie czy znajdę taką pracę. Dostałam się na zarządzanie, na którym w tym momencie są tylko osoby uczące się (bo dobrze zdana matura), kończymy kierunek i co dalej? Nagle w lipcu jest parę tysięcy (jak nie więcej) bezrobotnych menadżerów, a oferty pracy nie pokryją może nawet 1/10 zapotrzebowania. Z chęcią przeczytałabym statystyki, które powiedzą mi czy jeśli wybiorę taki a taki kierunek to czy będzie dla mnie praca.

Ful W odpowiedzi do: ww odpowiedz

Tu jest zbyt duzo zmiennych. Sam papier nie wystarczy. Mozna byc swietnym specjalista ale jesli nie potrafisz przekonac siebie na rozmowie to klapa