TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM

TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM

Dodaj do ulubionych

TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, tematy związane z ochroną środowiska i ekologią cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się żyć w zgodzie z naturą i ekosystemem. Czasami wystarczy nawet mała zmiana codziennych przyzwyczajeń, tak aby mieć realny wpływ na stan naszej planety. Jednak często, podejmuje się działania na zdecydowanie większą skalę, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy doskonale orientowaliby się w tej dziedzinie i potrafiliby zająć się tym zawodowo.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, uczelnie powiększają swoją ofertę o kierunki związane z ochroną środowiska. Idealnym przykładem są studia technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którym bliska jest myśl ekologiczna i chcieliby mieć realny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego ekosystemu. Jeżeli więc ty także należysz do tego grona, to weź udział w rekrutacji na ten niezwykle perspektywiczny i prestiżowy kierunek.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem?
Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z ochroną środowiska i ekologią. Jako student będziesz uczęszczał na wiele, niezwykle interesujących wykładów oraz warsztatów praktycznych, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe.
W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat biotechnologii, ekologii czy najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie i leśnictwie. Co więcej, zaznajomisz się z podstawowymi zasadami marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi oraz biznesem, a także nauczysz się, w jaki sposób redagować teksty naukowe i prezentować je na specjalistycznych konferencjach. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu, co niewątpliwie wpłynie na twoją przyszłość zawodową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru ekologii i ochrony środowiska. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę w wielu interesujących branżach. Przede wszystkim będziesz specjalistą do spraw ochrony środowiska i znajdziesz zatrudnienie w firmach i instytucjach o podobnym profilu działalności. Co więcej, możesz pracować w specjalistycznych laboratoriach lub ośrodkach naukowych, badawczych lub monitoringowych.
Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z fundacjami czy obszarami objętymi ochroną, takimi jak Parki Narodowe lub Parki Krajobrazowe. Znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową. Co więcej, po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle przyszłościowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii, geografii, matematyki lub chemii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ochrona środowiska

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM :

   • znajomość najnowszych technologii wykorzystywanych w leśnictwie i rolnictwie
   • wiedza z zakresu ochrony środowiska
   • wiedza z zakresu ekologii
   • znajomość systemu GIS
   • wiedza z zakresu biotechnologii środowiska
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

   Czas trwania studiów na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM:

   • Agencja Ochrony Środowiska
   • laboratoria
   • ośrodki badawcze
   • przedsiębiorstwa przemysłowe
   • firmy konsultingowe
   • fundacje i stowarzyszenia
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIE PROEKOLOGICZNE I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM

   Komentarze (0)