Coaching stylu życia - Warszawa

Coaching stylu życia - Warszawa

Studia na kierunku coaching stylu życia w Warszawie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    15.01.2024

    Coaching stylu życia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Studia na kierunku coaching stylu życia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

    Coaching stylu życia - Warszawa
    Studia na kierunku coaching stylu życia w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Uczelnie

    Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku cochaing styku życia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Szkole Głownej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.
     

    Opis kierunku

    Coaching stylu życia to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby rozwinąć kompetencje miękkie i znacząco wzbogacić swoją wiedzę z pogranicza nauk psychologicznych, społecznych czy nawet filozoficznych! W programie kształcenia odnaleźć będzie można zajęcia poświęcone między innymi komunikacji, prowadzeniu efektywnych negocjacji i wspieraniu innych osób w ich rozwoju i motywowaniu do zmian.

     

    Praca po studiach

    Zajęcia praktyczne, ale i merytoryczna wiedza, którą posiądą studenci, sprawi, że po zakończeniu kształcenia można liczyć na aktywny rozwój zawodowych! Absolwenci realizować się będą na stanowiskach coachów, mentorów czy doradców zawodowych. Odnajdą się między innymi w firmach szkoleniowych czy działach HR przedsiębiorstw o różnorodnych profilach działalności.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek coaching stylu życia?

    Studia w Warszawie na kierunku coaching stylu życia zostały zaadresowane do kandydatów, którzy mają już za sobą pierwszy etap kształcenia lub nawet posiadają tytuł magistra z pokrewnej dziedziny. Naukę na tym kierunku można rozpocząć wyłącznie na studiach II stopnia. Należy sprawdzić zatem, jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie dokumenty trzeba dostarczyć w pierwszej kolejności do dziekanatu.

    Jak wyglądają studia na kierunku coaching stylu życiu w Warszawie?

    Dziś można zaobserwować rosnącą świadomość na temat zdrowia psychicznego i zachowywania wewnętrznej harmonii. Ludzie dążą do tego, by zachować balans i czerpać z życia, to co najlepsze. Jak jednak efektywnie radzić sobie ze stresem? Jak nauczyć się wypoczywać, gdy jednocześnie otacza coraz więcej obowiązków? Nie każdy może poradzić sobie z takimi wyzwaniami – wtedy zdecydowanie warto zwrócić o poradę do… coacha!

    Uczelnie w Warszawie przygotowały więc ciekawą ofertę kształcenia jaką jest coaching stylu życia. Studia na tym kierunku zostały stworzone z myślą o osobach, które interesują się holistycznym podejściem do zdrowia i mają świadomość, że na szczęśliwe życie ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Studia na tym kierunku mają formę teoretyczno-praktyczną, studenci będą się więc uczyć, jak otrzymaną wiedzę wykorzystywać podczas konkretnych aktywności.

     

    Typ i tryb studiów

    Studia na kierunku coaching stylu życia możemy podzielić na:

    1. Typ:

    • studia II stopnia (magisterskie).

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne.

    Kierunek taki jak coaching stylu życia można rozpocząć wyłącznie na studiach magisterskich. Oznacza to, że został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje związane z psychologią, mentoringiem i coachingiem. Na studentów czekają różnorodne zajęcia oraz przygotowania do obrony pracy magisterskiej.

    Kształcenie na tym kierunku odbywa się w trybie stacjonarnym. To wciąż jedna z popularniejszych form nauki – wykłady oraz ćwiczenia odbywają się wtedy podczas regularnych spotkań od poniedziałku do piątku. Warto podkreślić również, że studia dzienne na uczelni publicznej nie zakładają uiszczania opłat za czesne.

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studia II stopnia na kierunku coaching stylu życia pozwalają na znaczące wyspecjalizowanie kwalifikacji zawodowych. Kształcenie zakłada edukację w trzech obszarach wpływających na holistyczne podejście do zdrowia. Studenci uczyć się będą więc, jak wygląda prawidłowa dieta, aktywność fizyczna oraz równowaga emocjonalna.

    Oznacza to, że podczas czterech semestrów kształcenia studenci zdobywać będą wiedzę z zakresu między innymi strategii utrzymania sprawności fizycznej czy rekreacyjnych form aktywności. Na studentów będą czekać zajęcia poświęcone projektowaniom żywienia czy prozdrowotnym technikom kulinarnym. Ważny trzon kształcenia stanowić będzie rozwój kompetencji związanych z coachingiem – czyli komunikacją, doradztwem czy diagnozą osobniczą.

    Uczelnie w Warszawie - kierunek coaching stylu życia:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku coaching stylu życia w Warszawie?

    Studia na kierunku coaching stylu życia trwają 2 lata.

    Jaka praca po studiach na kierunku coaching stylu życia w Warszawie?

    Studia na kierunku coaching stylu życia został stworzone dla absolwentów m.in. psychologii, dietetyki czy rekreacji i wychowania fizycznego. Podczas kształcenia będą oni mogli wzbogacić swoją wiedzę kierunkową o praktyczne umiejętności, które powinny korzystnie wpłynąć na codzienna współpracę z pacjentami i klientami.

    Absolwenci coachingu stylu życia mogą znaleźć zatrudnienie w:

    • ośrodkach SPA;
    • klinikach wellness;
    • ośrodki dietetyczne;
    • instytucje doradztwa personalnego;
    • centra fitness itd.

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Coaching stylu życia w Warszawie?

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia