Styl życia – sprawa indywidualna, ulotna i trudna do zdefiniowania lecz jednocześnie pozostająca w centrum zainteresowania tych osób, które poprzez zajęcia, którym oddają się na co dzień chcą w jakiś sposób zdefiniować siebie, przynależeć do większej, tożsamej im grupy społecznej.
Wydawać by się mogło, że to materia, w której trudno o przewodnika – w końcu teoretycznie nie istnieje nikt, kto znałby nas lepiej niż my sami, trafnie definiujemy własne oczekiwania względem rzeczywistości i wiemy, co zrobić, by nasze życie przeżywać jak najpełniej – w harmonii z innymi ludźmi i własnymi potrzebami.
Okazuje się jednak, że współczesny świat coraz skuteczniej zakłóca nam odbiór naszych wewnętrznych sygnałów, co w konsekwencji sprawia, że gubimy własną tożsamość i drogę, którą należałoby podążać, by żyć szczęśliwie, realizować się w życiu zawodowym lub prywatnym.
Studia na kierunku coaching stylu życia są odpowiedzią na potrzebę znalezienia profesjonalnego mentora – przewodnika po codziennych decyzjach, wizerunku i zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
1. Typ i tryb studiów
Kierunek coaching stylu życia jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku coaching stylu życia możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głownie wokół zagadnień związanych z naukami społecznymi i psychologicznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku coaching stylu życia będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
autoprezentacja i autopromocja – warsztaty
-
psychologia
-
funkcjonalna fizjologia człowieka
-
podstawy coachingu stylu życia
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się stawiania diagnozy psychologicznej oraz prowadzenia warsztatów coachingowych.
Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje psychologiczne oraz społeczne, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Jeśli potrafisz dotrzeć do ludzi i często budzisz u innych autorytet, jesteś charyzmatyczny i opanowany, ale jednocześnie energiczny i pełen zapału do pracy, dbając o siebie dajesz innym przykład tego, jak powinno wyglądać zrównoważone i szczęśliwe życie, potrafisz zarażać ludzi dobrą energią i wsłuchać się w ich największe potrzeby, studia na kierunku coaching stylu życia mogą się okazać tym, czego dla siebie szukasz.