Coaching stylu życia studia

Coaching stylu życia studia - kierunek studiów

Styl życia – sprawa indywidualna, ulotna i trudna do zdefiniowania lecz jednocześnie pozostająca w centrum zainteresowania tych osób, które poprzez zajęcia, którym oddają się na co dzień chcą w jakiś sposób zdefiniować siebie, przynależeć do większej, tożsamej im grupy społecznej. Wydawać by się mogło, że to materia, w której trudno o przewodnika – w końcu teoretycznie nie istnieje nikt, kto znałby nas lepiej niż my sami, trafnie definiujemy własne oczekiwania względem rzeczywistości i wiemy, co zrobić, by nasze życie przeżywać jak najpełniej – w harmonii z innymi ludźmi i własnymi potrzebami. Okazuje się jednak, że współczesny świat coraz skuteczniej zakłóca nam odbiór naszych wewnętrznych sygnałów, co w konsekwencji sprawia, że gubimy własną tożsamość i drogę, którą należałoby podążać, by żyć szczęśliwie, realizować się w życiu zawodowym lub prywatnym. Studia na kierunku coaching stylu życia są odpowiedzią na  potrzebę znalezienia profesjonalnego mentora – przewodnika po codziennych decyzjach, wizerunku i zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
Jeśli potrafisz dotrzeć do ludzi i często budzisz u innych autorytet, jesteś charyzmatyczny i opanowany, ale jednocześnie energiczny i pełen zapału do pracy, dbając o siebie dajesz innym przykład tego, jak powinno wyglądać zrównoważone i szczęśliwe życie, potrafisz zarażać ludzi dobrą energią i wsłuchać się w ich największe potrzeby, studia na kierunku coaching stylu życia mogą się okazać tym, czego dla siebie szukasz.
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? W centrum Twojego zainteresowania znajdzie się człowiek, a konkretnie – jego samopoczucie. Przygotujesz się więc do rozumienia i rozwijania każdej dziedziny życia, która na to samopoczucie ma jakikolwiek wpływ. Poznasz metody pozytywnej motywacji i nauczysz się korzystać z nich w praktyce. Dowiesz się w jaki sposób dbać o zrównoważony styl życia i efektywnie planować osobisty i zawodowy rozwój swoich klientów. Weźmiesz udział w warsztatach z autopromocji i autoprezentacji, opanujesz podstawy psychologii – niezbędne w pracy z osobami , które próbują zredefiniować siebie, będziesz przygotowany do przeprowadzania diagnoz osobniczych i zostaniesz wyposażony w narzędzia niezbędne w pracy każdego coacha podczas zajęć z tzw. metodyki coachingu. Przyjrzysz się zależnościom między aktywnością fizyczną, dietą a zdrowiem i będziesz przygotowany do opracowywania indywidualnych programów w tej materii. Poznasz podstawowe techniki argumentacji i komunikowania, historię kultury i sztuki oraz podstawy poradnictwa dietetycznego.
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku coaching stylu życia? Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do roli samodzielnego coacha, trenera i doradcy personalnego z zakresu harmonijnego stylu życia, opartego na właściwej diecie, aktywności oraz zrównoważonym stanie psychicznym i fizycznym. Z powodzeniem odnajdziesz się w roli osoby prowadzącej warsztaty rozwojowe – samodzielnie lub we współpracy z różnorodnymi instytucjami. Twoja wiedza i umiejętności będą pożądane w takich miejscach, jak ośrodki SPA, kliniki wellness, centra fitness czy kliniki dietetyczne. 

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując coaching stylu życia?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstaw psychologii
 • znajomości i wykorzystania w praktyce narzędzi pracy coacha
 • metod pozytywnej motywacji i aktywnego słuchania
 • podstaw autopromocji i autoprezentacji
 • przeprowadzania diagnoz osobniczych
 • metodyki coachingu
 • promocji zdrowego stylu życia
 • technik argumentacji i komunikowania
 • historii kultury i sztuki
 • podstaw poradnictwa dietetycznego i przygotowywania indywidualnych programów w tym zakresie
 • efektywnego planowania osobistego i zawodowego rozwoju swoich klientów
 • wprowadzania kultury life style ballance w firmach i korporacjach

 

Gdzie będziesz pracował po kierunku coachnig stylu życia?

Absolwent kierunku coaching stylu życia znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • klinikach wellness i SPA
 • samodzielny coach, trener personalny lub doradca personalny
 • doradca dietetyczny
 • osoba prowadząca lub organizująca warsztaty rozwojowe
 • centrach fitness
 • klinikach dietetycznych
 • ośrodkach doradztwa personalnego i zawodowego
 • doradca zawodowy
Przy rekrutacji na coaching stylu życia na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: Warunkiem przyjęcia na studia jest ukończenie studiów pierwszego stopnia. Studia kierowane są przede wszystkim do absolwentów dietetyki, turystyki i rekreacji, psychologii, socjologii i pedagogiki – ludzi otwartych na kontakty z innymi. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku COACHING STYLU ŻYCIA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Coaching stylu życia

COACHING STYLU ŻYCIA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Komentarze (0)