Kształcenie w ramach studiów niestacjonarnych, które są również zwane zaocznymi, ma charakter weekendowy. Oznacza to, że w przeciwieństwie do studiów dziennych, nauka odbywa się od piątku do niedzieli, najczęściej przez wiele godzin z rzędu, zgodnie z terminarzem ustalonym przez konkretną uczelnię. Najczęstszą motywacją studentów do rozpoczęcia Zarządzania w trybie niestacjonarnym jest chęć wywiązywania się z obowiązków zawodowych lub innych zobowiązań, które wymagają wolnego od poniedziałku do piątku. Sylwetka absolwenta, który przeszedł pozytywnie przez cały cykl edukacji w opisywanym trybie, nie różni się posiadanymi kompetencjami od absolwentów studiów dziennych, dlatego wszyscy abiturienci Zarządzania mają równe szanse na rynku pracy, a zwiększać je mogą udziałem w kursach doszkalających i wykonaniem specjalizacji
Zarządzanie to jedna z najbardziej popularnych propozycji dla przyszłych studentów ostatnich lat. Wielu młodych ludzi pragnie poszerzać wrodzone predyspozycje do sprawowania pozycji lidera, doskonalić umiejętności przywódcze oraz rozwijać swoją charyzmę. Niektóre uczelnie w Warszawie zdecydowały się na zaoferowanie możliwości podjęcia Zarządzania pierwszego i drugiego stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Jeżeli masz tak zwaną smykałkę do biznesu, od zawsze chciałeś rozpocząć własną działalność gospodarczą lub usprawniać realizację projektów firmowych w międzynarodowych korporacjach o różnej specyfice, to najprawdopodobniej Zarządzanie jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę przy okazji kształtowania swojej przyszłej drogi edukacyjnej.
Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie
Praca związana z Zarządzaniem może być niezwykle stresująca. Opisywana dziedzina jest jedną z tych, do zgłębiania której nie wystarczą nawet bardzo dobrze ugruntowane wiadomości i umiejętności kierunkowe – do wywiązywania się z obowiązków zawodowych należy posiadać konkretny zestaw cech. Jeżeli chcesz rozwijać się w tym kierunku, powinieneś przede wszystkim wyróżniać się ponadprzeciętną charyzmą i umiejętnościami przywódczymi, dzięki którym kierowanie zespołami ludzi pracującymi nad konkretnymi zadaniami będzie czystą przyjemnością. Ponadto cenna okaże się efektywność pomimo dużej presji czasowej, wysoko rozwinięta kultura osobista i kompetencje interpersonalne, ułatwiające nawiązywanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z współpracownikami. Jeżeli dysponujesz opisanym zestawem cech i wykazujesz chęć podjęcia Zarządzania na jednej z warszawskich uczelni, nic nie powinno stanąć ci na przeszkodzie.
Typ i tryb studiów
Studia niestacjonarne w Warszawie na kierunku zarządzanie:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia niestacjonarne
-
studia online
Studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia stacjonarne (dzienne) realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Szeroka tematyka nauczania, z jaką spotykają się na co dzień studenci Zarządzania sprawia, że zostają oni uposażeni w pełnię kompetencji, potrzebnych do wywiązywania się z obowiązków zawodowych w sposób profesjonalny. Program studiów może się różnić w zależności od wybranej uczelni, co więcej, każda z nich oferuje kilka specjalności, które ukierunkowują przyszłych absolwentów na wybraną ścieżkę zawodową. Chcąc zapoznać się ze szczegółami i dokonać dobrego wyboru, odwiedź stronę internetową uczelni.
Czego się nauczysz na studiach
Studia zarządzanie powstały po to, aby wykwalifikować kadrę specjalistów, uposażonych w taki zestaw wiedzy i umiejętności, który pozwoli na sprawowanie pieczy nad realizacją celów wyznaczanych przez specyfikę danej pracy. Absolwenci Zarządzania to osoby o wysokich kwalifikacjach menedżerskich, które są niezwykle cenione na współczesnym rynku pracy. Wybierając ten kierunek, zobowiążesz się do zgłębienia między innymi następujących przedmiotów:
-
prawo,
-
socjologia,
-
zachowania organizacyjne,
-
badania marketingowe,
-
projektowe zarządzanie publiczne.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Warszawie
Niestacjonarne kierunki studiów w Warszawie zobowiązują kandydatów do uiszczania opłat za czesne w formie ratalnej, podzielonej na liczbę semestrów nauki, lub jednorazowej wpłaty za cały cykl kształcenia. Średni koszt studiowania na Zarządzaniu w Warszawie jest dość wysoki, jednak nie opisuje w sposób dokładny opłat koniecznych do wniesienia na poszczególnych uczelniach. Dlatego jeśli chcesz poznać więcej szczegółów w tej kwestii, powinieneś odwiedzić stronę internetową interesującej cię uczelni.
Zarządzanie w Warszawie - ceny:
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 7400 zł
-
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – od 7600 zł
-
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie – od 18200 zł
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie - od 5000 zł
-
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 5760 zł
-
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie – 10400 zł
-
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - 6400 zł
-
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie - od 4720 zł
-
Akademia WIT w Warszawie – od 6500 zł
-
Uniwersytet WSB Merito Warszawa – od 7176 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Warszawie
Gdzie studiować kierunek zarządzanie niestacjonarnie w Warszawie
Limity miejsc
Kandydaci na uczelnie przyjmowani są w ramach limitu miejsc – do szkół dostaje się ograniczona liczba chętnych, którzy wybierani są w toku postępowania kwalifikacyjnego, na którego podstawie tworzona jest lista rankingowa.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska: 120
-
Uniwersytet Warszawski: 310
-
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 40
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji publikowane są przez uczelnie w terminie, który samodzielnie szkoły wybierają. Informacje na temat decyzji uczelni umieszczane są najczęściej w prywatnych profilach użytkowników w systemie rekrutacyjnym. Niektóre szkoły decydują się także na przekazanie takiej wiedzy kandydatowi osobiście za pomocą wskazanej przez kandydata drogi kontaktu (np. poczty elektronicznej lub tradycyjnej czy kontaktu telefonicznego).
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska – wrzesień 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – sierpień 2025
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
czytaj dalej uczelnie w Warszawie
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do siedziby wybranej szkoły wyższej w formie zgodnej z ustalonymi zasadami rekrutacji danej uczelni. Najczęściej kandydaci doręczają dokumentację osobiście, jednak niektóre szkoły umożliwiają przesłanie kompletnych zestawów dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Czasem uczelnie umożliwiają także przekazanie dokumentów za pośrednictwem osób trzecich, po wcześniejszym ich upoważnieniu. Kandydaci powinni pamiętać o tym, że niektóre szkoły wyższe wymagają wcześniejszego umówienia spotkania w celu złożenia dokumentów.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w terminie, który ustaliła dana szkoła wyższa. Najczęściej można tego dokonywać zaraz po ogłoszeniu decyzji uczelni sprawie przyjęcia lub odrzucenia aplikacji kandydata. Przyszli studenci mają na to najczęściej zaledwie kilka dni – spóźnienie lub doręczenie niekompletnego zestawu dokumentów rekrutacyjnych może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska – sierpień 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – od lipca do sierpnia 2025
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.