Doradztwo ogrodnicze - Lublin

Doradztwo ogrodnicze - Lublin

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Doradztwo ogrodnicze stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

22.11.2023

Doradztwo ogrodnicze studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Doradztwo ogrodnicze - Lublin
Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Lublinie doradztwo ogrodnicze możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP).
 
Opis kierunku

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze pozwolą Ci zdobyć szeroką wiedzę z zakresu organizacji ogrodniczą działalnością doradczą, a także nowoczesnych technologii stosowanych w ogrodnictwie. Zyskasz też możliwość realizacji prac badawczych w warunkach laboratoryjnych i polowych, podczas których będziesz mógł w praktyce wykorzystać zdobyte w czasie nauki umiejętności. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: diagnostyka szkodników roślin, przedsiębiorczość czy organizacja doradztwa ogrodniczego.

 

Praca po studiach

Ukończenie studiów na powyższym kierunku umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia w ośrodkach doradztwa rolniczego, jak również w firmach dostarczających zaopatrzenie ogrodnicze czy w różnego rodzaju laboratoriach. Doskonale odnajdziesz się również w roli szkoleniowca ogrodniczego, a także pracując w zakładach przetwórczych, jako osoba nadzorująca i kontrolująca produkcję w ośrodkach badawczo-rozwojowych, gospodarstwach i instytucjach naukowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek doradztwo ogrodnicze w Lublinie?

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym inżyniera na kierunku doradztwo ogrodnicze lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W procesie rekrutacyjnym pod uwagę brany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Doradztwo ogrodnicze w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo ogrodnicze w Lublinie?

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze zostały stworzone z myślą o osobach, które interesują się naukami przyrodniczymi oraz ogrodnictwem, a także chciałyby w przyszłości zajmować się pielęgnacją roślin czy prowadzić szkolenia w zakresie ogólnie pojętego ogrodnictwa. Studenci decydujący się na kształcenie w tym kierunku zdobędą szereg umiejętności praktycznych, niezbędnych do podjęcia pracy w tej branży. Wezmą udział w badaniach laboratoryjnych oraz zajęciach terenowych przeprowadzanych w gospodarstwach ogrodniczych, dzięki czemu zdobędą niezwykle cenne doświadczenie zawodowe.

Nauczą się analizować złożone zagadnienia związane z technologią produkcji płodów ogrodniczych, a także dowiedzą się, w jaki sposób dostosować je do zmieniających się warunków środowiskowych i wymagań konsumentów. Jeśli więc interesujesz się ogrodnictwem, potrafisz godzinami spędzać czas na pielęgnacji ogrodu czy uprawie roślin, a także masz rozwinięty zmysł estetyki, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad wyborem studiów na kierunku doradztwo ogrodnicze.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

  • studia niestacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku doradztwo ogrodnicze, zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat ogrodnictwa oraz nauk przyrodniczych i biologicznych. Poznasz nowoczesne technologie stosowane w ogrodnictwie i rolnictwie, a także dowiesz się więcej o procesach zachodzących w czasie wzrostu i przechowywania produktów ogrodniczych. Co więcej, zdobędziesz wiedzę z obszaru zagospodarowania płodów rolnych oraz ochrony roślin.

Doświadczeni wykładowcy pokażą Ci też, w jaki sposób oceniać jakość produktów ogrodniczych oraz wytłumaczą zagadnienia związane z ogrodnictwem ekologicznym. W trakcie kształcenia będziesz również uczestniczył w licznych zajęciach praktycznych, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku doradztwo ogrodnicze w Lublinie?

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze trwają 2 lata (studia II stopnia).

Doradztwo ogrodnicze w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku doradztwo ogrodnicze w Lublinie?

Jako absolwent studiów na kierunku doradztwo ogrodnicze będziesz dysponował specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym bez problemu znajdziesz ciekawą i dobrze płatną pracę. Z chęcią zostaniesz zatrudniony w firmach doradczych z obszaru ogrodnictwa lub w przedsiębiorstwach dostarczających zaopatrzenie rolnicze. Możesz też związać swoją karierę zawodową z pracą w ośrodkach doradztwa rolniczego, a także założyć własną działalność gospodarczą.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku doradztwo ogrodnicze:

  • firmy doradcze,
  • firmy dostarczające zaopatrzenie ogrodnicze,
  • laboratoria,
  • wydawnictwa,
  • firmy szkoleniowe,
  • ośrodki badawczo-rozwojowe.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo ogrodnicze Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo ogrodnicze Lublin studia stacjonarne

Doradztwo ogrodnicze Lublin studia niestacjonarne

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia