Dietetyka - Lublin

Dietetyka - Lublin

Studia na kierunku dietetyka w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Dietetyka +

Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB  stopień: () ,
forma:

Wydział Biomedyczny UMLUB  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

10.01.2024

Dietetyka studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Dietetyka w Lublinie to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na dietetyce w Lublinie w 2024 r. zaczynają się od 5000 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na UMLUB 223 punkty, na UP 119,4 pkt.

Dietetyka - Lublin
Studia na kierunku dietetyka w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dietetyka to kierunek studiów, która umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii i procesów zachodzących w organizmie. W trakcie nauki student będzie poznawał normy i zasady planowania żywienia. Uczestnicy zajęć będą uczyć się też, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Absolwenci studiów posiadają umiejętności niezbędne m.in. do tworzenia planów żywieniowych. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się takich przedmiotów jak np.: psychologia, biochemia ogólna i żywności czy fizjologia człowieka.

Zawód dietetyka cieszy się rosnącą popularnością. Po ukończeniu tego kierunku studiów można podjąć pracę w różnych ośrodkach zdrowia, klinikach, ale też na siłowniach, klubach fitness i innych placówkach sportowych. Dietetycy potrzebni są także w firmach z branży cateringowej, gdzie niezbędna jest wiedza na temat tego, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Absolwenci dietetyki mogą również nawiązać współpracę z lekarzami przy profilaktyce i leczeniu schorzeń odpowiednimi dietami. Ukończenie dietetyki daje też potrzebną wiedzę do rozpoczęcia własnej działalności.

 

Uczelnie
W Lublinie dietetykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Medycznym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie, Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie.
 
Specjalności
Współczesne studia z dietetyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku dietetyka w Lublinie: poradnictwo żywieniowe, dietetyka kliniczna... specjalności na dietetyce w Lublinie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku dietetyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, chemia, geografia, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku dietetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5000 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku dietetyka w Lublinie >

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dietetyka w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dietetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, fizyka, chemia, geografia, język obcy, matematyka

Kierunek dietetyka w Lublinie to jedna z najprężniej rozwijających się nauk medycznych. Rynek pracy nieustannie poszukuje specjalistów w tej dziedzinie, co wpływa na zainteresowanie kandydatów tego typu studiami. By zapewnić sobie mocną pozycję na liście zakwalifikowanych, postaraj się o jak najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak: biologia, matematyka, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy, geografia, informatyka. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym. Twoje szanse wzrosną poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych uczelni.
 

Dietetyka Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek dietetyka w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uwzględniane są dwa przedmioty spośród: biologia, chemia, język obcy nowożytny, fizyka, matematyka. dowiedz się więcej

Dietetyka Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Kandydaci na dietetykę w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w rekrutacji 2024/2025 muszą wykazać się wynikami z dwóch przedmiotów maturalnych: języka obcego nowożytnego oraz biologii albo chemii, albo fizyki, albo informatyki, albo matematyki. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na dietetykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Uczelnie w Lublinie - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB) więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Biomedyczny UMLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Opis kierunku

Ile punktów na dietetykę w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na dietetykę na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie 223 punkty, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie 119,4 pkt.

czytaj dalej progi na dietetykę w Lublinie

 

Ile osób na miejsce na dietetykę w Lublinie

Dietetyka w Lublinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie aplikowało 323 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się prawie 3 kandydatów.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować dietetykę w Lublinie

Studia na kierunku dietetyka można podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym w dwóch uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Dietetyki w Lublinie nie oferuje żadna uczelnia prywatna.

Gdzie studiować dietetykę bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku dietetyka można podjąć na trzech uczelniach publicznych w ramach studiów stacjonarnych:

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Gdzie studiować dietetykę niestacjonarnie w Lublinie

Możliwość niestacjonarnej nauki na studiach na kierunku dietetyka oferuje tylko jedna lubelska uczelnia publiczna – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Studia niestacjonarne w tej szkole wyższej są płatne.

Ile kosztują studia niestacjonarne na dietetyce w Lublinie

Studia niestacjonarne na dietetyce są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi około 5000 zł. ceny - dietetyka Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety studia niestacjonarne na dietetyce są płatne we wszystkich szkołach wyższych w Lublinie. Bezpłatną naukę na tym kierunku można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych na dowolnej uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Lublin studia i stopnia

Dietetyka Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Lublin studia stacjonarne

Dietetyka Lublin studia niestacjonarne

Dietetyka w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku dietetyka w Lublinie?

Dietetyka to jeden z najbardziej rozwojowych i popularnych kierunków medycznych ostatnich lat.

Justyna, studentka trzeciego roku studiów licencjackich, wyznaje:

Zdrowe odżywianie wpływa na nasze samopoczucie. Interesuję się tym tematem od lat, dlatego też zdecydowałam się na takie studia. Rozwijam się w kierunku dietoterapii. Zachęcam do racjonalnego żywienia i oczywiście studiowania dietetyki.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Lublinie na których jest kierunek DIETETYKA

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu