Biologia - Lublin

Biologia - Lublin

Biologia - Lublin

Studia w Lublinie

biologia

Odkryj kierunek biologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Biologia studia Lublin | woj. lubelskie

Różnorodność w obszarze organizmów żywych wzbudza zdumienie wielu ludzi, którzy w późniejszym czasie stają się naukowcami biorącymi udział w badaniu owej bioróżnorodności. Królestwa zwierząt, roślin, grzybów i bakterii są na tyle obszerne i ulegające dynamicznym zmianom, że wiele gatunków pozostaje nieznanych nawet w dzisiejszych czasach dynamicznego rozwoju niemal każdego dziedziny nauki. Studia biologiczne cieszą się dość dużą popularnością między innymi dlatego, że oferują możliwość uzyskania szerokiej wiedzy, która znajdzie zastosowanie zarówno w życiu zawodowym, jak i tym codziennym – w końcu jesteśmy nieodłącznym elementem przyrody, która dodatkowo otacza nas na każdym kroku. Lublin jest jednym z polskich miast, w których możesz podjąć kształcenie kierunkowe.

Ilu ludzi na świecie, tyle różnych charakterów, zainteresowań, uzdolnień i aspiracji na przyszłość. Wybór kształcenia o takiej specyfice, która będzie dopasowana do indywidualnych cech danej osoby, może okazać się gwarancją sukcesu zarówno na studiach, jak i w przyszłej pracy zawodowej. Interesujesz się biologią? Z zaciekawieniem obserwujesz otaczającą cię przyrodę, a negatywne zmiany związane z działalnością przemysłową człowieka nie są ci obojętne? Chciałbyś poznać wszystkie zawiłości nauk biologicznych, aby być bardziej świadomym własnego organizmu i innych istot żywych? Uczelnie w Lublinie wydają ci się najdogodniejszym miejscem zgłębiania kompetencji kierunkowych? Jeżeli tak, to studia na kierunku biologia są najprawdopodobniej wyborem skrojonym na miarę twoich potrzeb.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK BIOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku biologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biologia w Lublinie?

Aby dostać się na jakiekolwiek kierunki studiów w Lublinie, należy przystąpić do konkursu świadectw maturalnych. Uzyskane na egzaminie wyniki mogą okazać się biletem wstępu do rozpoczęcia interesującej cię dziedziny kształcenia.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu biologii w Lublinie, zadbaj o odpowiednie przygotowanie z takich przedmiotów, jak na przykład: matematyka, język angielski, biologia, chemia oraz fizyka, gdyż najprawdopodobniej właśnie one wezmą udział w procesie rekrutacji.

Odwiedź stronę internetową wybranej uczelni w celu zgłębienia aktualnych postanowień, regulowanych przez regulamin uczelni. W ten sposób będziesz w pełni przygotowany do rozpoczęcia kształcenia kierunkowego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 11.05.2020
do 19.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 11.05.2020
do 19.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOLOGIA W LUBLINIE

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W LUBLINIE

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że biologiczne studia w Lublinie są oparte o takie dziedziny nauki, jak właśnie: 

  • biologia
  • chemia
  • fizyka
  • matematyka

 

Zatem każdy ze studentów będzie miał okazję zmierzyć się z wymienionymi przedmiotami, aby zrozumieć podstawy pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji. Podczas edukacji na biologii, poznasz od podszewki anatomię i fizjologię wszystkich organizmów żywych, dowiesz się w jaki sposób procesy biologiczne mogą być wykorzystywane przez człowieka na skalę przemysłową, zrozumiesz istotę zakażeń wirusowych i bakteryjnych, a ponadto zgłębisz esencję bioróżnorodności i zagrożeń czyhających na poszczególne królestwa organizmów.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA I STOPNIA

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Biologia jest nauką na tyle wszechstronną, że każdy z absolwentów powinien bez trudu znaleźć idealną dla siebie ścieżkę rozwoju zawodowego. Osoby chcące przekazywać posiadaną wiedzę będą mogły zatrudnić się w placówkach oświatowych, takich jak

  • szkoły
  • świetlice środowiskowe
  • uczelnie wyższe

 

W celu kształcenia przyszłych pokoleń. Stacje epidemiologiczne, oczyszczalnie ścieków, kompostownie, przemysł spożywczy, gabinety weterynaryjne, laboratoria naukowe, ośrodki badawcze i wiele innych placówek będzie czekało na specjalistów z zakresu biologii.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)