Inżynieria biomedyczna - Lublin

Inżynieria biomedyczna - Lublin

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Politechnika Lubelska

Inżynieria biomedyczna +

Wydział Elektrotechniki i Informatyki POLLUB  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne

Wydział Mechaniczny POLLUB  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

26.01.2024

Inżynieria biomedyczna studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Inżynieria biomedyczna - Lublin
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku inżynieria biomedyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Elektrotechniki i Informatyki POLLUB, Wydział Mechaniczny POLLUB).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna są gwarancją uzyskania obszernej wiedzy z zakresu elektroniki, informatyki medycznej, biomechaniki inżynierskiej i inżynierii biomateriałów. Studenci poznają tajniki inżynierii rehabilitacji ruchowej, nanocząsteczek i nanotechnologii oraz oddziaływania środowiskowego i kompatybilności elektromagnetycznej. Zdobędą praktyczne umiejętności m.in. z obszaru badan materiałów i tkanek, a także projektowania sprzętu medycznego i systemów diagnostycznych i terapeutycznych. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak: telemedycyna i telediagnostyka, biomateriały ceramiczne i polimerowe w medycynie czy grafika 3D w medycynie.
 
Praca po studiach 
Absolwenci studiów na kierunku inżynieria biomedyczna współpracują z lekarzami medycyny w celu integracji i eksploatacji specjalistycznych urządzeń. Znajdują pracę w różnorodnych placówkach medycznych, jednostkach klinicznych i ambulatoryjnych. Warto zaznaczyć, że absolwent z powodzeniem znajdzie zatrudnienie zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dzięki zdobytym podczas studiów umiejętnościom językowym. Inżynierowie pracują również w jednostkach badawczych zajmujących się wykonywaniem nowoczesnej aparatury medycznej — protez, implantów i narzędzi specjalistycznych, a także w ośrodkach projektowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria biomedyczna najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Jeżeli w spektrum twojego zainteresowania znajdują się inżynierskie kierunki studiów w Lublinie, to z pewnością chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat procedur obowiązujących podczas rekrutacji. Aby dostać się na inżynierię biomedyczną, powinieneś na poważnie podejść do nauki takich przedmiotów maturalnych, jak: matematyka, fizyka, biologia, chemia oraz język obcy.

Pamiętaj o tym, że regulamin kształcenia i samej aplikacji może się różnić w zależności od wybranej uczelni, a także ulegać pewnym zmianom w czasie. Śledź na bieżąco stronę internetową danej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób powstała złożona aparatura medyczna, która poprzez doskonałe współgranie z ludzkim organizmem jest w stanie podtrzymywać funkcje życiowe, ratować zdrowie i zapobiegać powikłaniom po wypadkach i urazach doznanych w inny sposób? Czy wiesz w jaki sposób diagnozowane są przypadłości, niemożliwe do ocenienia wprawnym okiem lekarza? Studia inżynierskie na kierunku inżynieria biomedyczna udzielają kompleksowej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, odnoszące się do zaawansowanej aparatury medycznej, jej konstrukcji, działania i eksploatacji. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie kształcenia właśnie na tym kierunku, zapewnisz sobie wszechstronne możliwości zawodowe, ponieważ dziedzina ta jest niezwykle pragmatyczna i potrzebna na dzisiejszym rynku pracy.

Uczelnie w Lublinie starają się w sukcesywny sposób poszerzać oferowany kanon kierunków, aby odpowiedzieć na potrzeby jak najszerszego grona przyszłych studentów. Ze względu na dość dużą różnorodność w obszarze możliwej do obrania ścieżki kształcenia, każdy potencjalny kandydat powinien dobrze zastanowić się, zanim dokona ostatecznego wyboru. Jeżeli chcesz rozpocząć inżynierię biomedyczną, powinieneś wykazywać wszechstronne zainteresowanie, oscylujące wokół nauk medycznych, przyrodniczych oraz technicznych. Jeśli ponadto żadna nowinka technologiczna nie jest ci obca, wyrażasz ciekawość zasadami konstrukcji maszyn i sprzętów elektronicznych oraz pragniesz związać swoją najbliższą przyszłość z pragmatyczną branżą, to wybór inżynierii biomedycznej w Lublinie prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierię medyczną możesz podjąć między innymi na Politechnice Lubelskiej, gdzie zdobędziesz cenną wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • elektroniki medycznej
 • biomechaniki inżynierskiej
 • korzystania z nowoczesnej aparatury wykorzystywanej w medycynie

 

Zanim rozpoczniesz pogłębianie bardziej zaawansowanych treści, będziesz miał okazję poszerzyć wyniesione z poprzednich etapów kształcenia kompetencje z obszaru nauk ścisłych. Dzięki ukończeniu kształcenia na inżynierii biomedycznej zyskasz szansę na dalszy samorozwój oraz korzystne perspektywy zawodowe.

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny POLLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Lubelska (Wydział Elektrotechniki i Informatyki POLLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Studia w Lublinie na kierunku inżynieria biomedyczna cieszą się dość dużą popularnością, która wynika między innymi z możliwości zawodowych, jakie czekają na każdego absolwenta tej przyszłościowej dziedziny kształcenia. Zatem jakie perspektywy będą czekać na absolwentów inżynierii biomedycznej w Lublinie? Po ukończeniu tego kierunku, będziesz mógł pomyśleć o pracy w przemyśle związanym z:

 • produkcją
 • eksploatacją
 • wdrażaniem na rynek nowoczesnej aparatury medycznej

 

Biura konstrukcyjne i projektowe staną przed tobą otworem, a dzięki twoim wszechstronnym kompetencjom, branża farmaceutyczna być może osiągnie wiele korzyści. Ostateczny wybór będzie w twoich rękach, jednak pamiętaj, że jakiegokolwiek nie dokonasz, będziesz miał ogromne szanse na odniesienie sukcesu w życiu zawodowym.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria biomedyczna w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Lublin studia i stopnia

Inżynieria biomedyczna Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Lublin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Lublinie

Inżynieria biomedyczna w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia