Inżynieria biomedyczna - Lublin

Inżynieria biomedyczna - Lublin

Inżynieria biomedyczna - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria biomedyczna

Odkryj kierunek inżynieria biomedyczna w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Inżynieria biomedyczna studia Lublin | woj. lubelskie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób powstała złożona aparatura medyczna, która poprzez doskonałe współgranie z ludzkim organizmem jest w stanie podtrzymywać funkcje życiowe, ratować zdrowie i zapobiegać powikłaniom po wypadkach i urazach doznanych w inny sposób? Czy wiesz w jaki sposób diagnozowane są przypadłości, niemożliwe do ocenienia wprawnym okiem lekarza? Studia inżynierskie na kierunku inżynieria biomedyczna udzielają kompleksowej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, odnoszące się do zaawansowanej aparatury medycznej, jej konstrukcji, działania i eksploatacji. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie kształcenia właśnie na tym kierunku, zapewnisz sobie wszechstronne możliwości zawodowe, ponieważ dziedzina ta jest niezwykle pragmatyczna i potrzebna na dzisiejszym rynku pracy.

Uczelnie w Lublinie starają się w sukcesywny sposób poszerzać oferowany kanon kierunków, aby odpowiedzieć na potrzeby jak najszerszego grona przyszłych studentów. Ze względu na dość dużą różnorodność w obszarze możliwej do obrania ścieżki kształcenia, każdy potencjalny kandydat powinien dobrze zastanowić się, zanim dokona ostatecznego wyboru. Jeżeli chcesz rozpocząć inżynierię biomedyczną, powinieneś wykazywać wszechstronne zainteresowanie, oscylujące wokół nauk medycznych, przyrodniczych oraz technicznych. Jeśli ponadto żadna nowinka technologiczna nie jest ci obca, wyrażasz ciekawość zasadami konstrukcji maszyn i sprzętów elektronicznych oraz pragniesz związać swoją najbliższą przyszłość z pragmatyczną branżą, to wybór inżynierii biomedycznej w Lublinie prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna (wydział elektrotechniki i informatyki pollub)

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna w Lublinie?

Jeżeli w spektrum twojego zainteresowania znajdują się inżynierskie kierunki studiów w Lublinie, to z pewnością chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat procedur obowiązujących podczas rekrutacji. Aby dostać się na inżynierię biomedyczną, powinieneś na poważnie podejść do nauki takich przedmiotów maturalnych, jak: matematyka, fizyka, biologia, chemia oraz język angielski.

Pamiętaj o tym, że regulamin kształcenia i samej aplikacji może się różnić w zależności od wybranej uczelni, a także ulegać pewnym zmianom w czasie. Śledź na bieżąco stronę internetową danej placówki edukacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 16.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA W LUBLINIE

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W LUBLINIE

nawigacja
Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W LUBLINIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierię medyczną możesz podjąć między innymi na Politechnice Lubelskiej, gdzie zdobędziesz cenną wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • elektroniki medycznej
  • biomechaniki inżynierskiej
  • korzystania z nowoczesnej aparatury wykorzystywanej w medycynie

 

Zanim rozpoczniesz pogłębianie bardziej zaawansowanych treści, będziesz miał okazję poszerzyć wyniesione z poprzednich etapów kształcenia kompetencje z obszaru nauk ścisłych. Dzięki ukończeniu kształcenia na inżynierii biomedycznej zyskasz szansę na dalszy samorozwój oraz korzystne perspektywy zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA LUBLIN STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA LUBLIN STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Studia w Lublinie na kierunku inżynieria biomedyczna cieszą się dość dużą popularnością, która wynika między innymi z możliwości zawodowych, jakie czekają na każdego abiturienta tej przyszłościowej dziedziny kształcenia. Zatem jakie perspektywy będą czekać na abiturientów inżynierii biomedycznej w Lublinie? Po ukończeniu tego kierunku, będziesz mógł pomyśleć o pracy w przemyśle związanym z:

  • produkcją
  • eksploatacją
  • wdrażaniem na rynek nowoczesnej aparatury medycznej

 

Biura konstrukcyjne i projektowe staną przed tobą otworem, a dzięki twoim wszechstronnym kompetencjom, branża farmaceutyczna być może osiągnie wiele korzyści. Ostateczny wybór będzie w twoich rękach, jednak pamiętaj, że jakiegokolwiek nie dokonasz, będziesz miał ogromne szanse na odniesienie sukcesu w życiu zawodowym.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)