Fizyka medyczna - Kraków

Fizyka medyczna - Kraków

Fizyka medyczna - Kraków

Studia w Krakowie

fizyka medyczna

Odkryj kierunek fizyka medyczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Fizyka medyczna - studia Kraków | woj. małopolskie

Złożoność maszyn i aparatury wykorzystywanej do ratowania zdrowia oraz życia ludzkiego, a także zaawansowanej diagnostyki wszelkich schorzeń klinicznych jest jednym z głównych przyczyn powstania Fizyki medycznej – kilkuletni cykl nauki pozwala każdemu ze studentów zrozumieć dokładne działanie oraz sposób budowy poszczególnych maszyn, dlatego stają się oni niezwykle cennymi pracownikami współczesnego rynku pracy. Fizykę medyczną możesz rozpocząć na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia.

Wszystkie kierunki studiów w Krakowie zostały stworzone, aby odpowiedzieć zarówno na zainteresowanie przyszłych kandydatów oraz zapotrzebowanie samego rynku pracy. Wszystko po to, aby każdy student miał pewność, że kilka lat poświęconych na edukację opłaci się możliwością zdobycia dobrego zatrudnienia. Wybierając Fizykę medyczną powinieneś pamiętać, że nie jest to kierunek dla każdego. Jeśli coraz poważniej myślisz o rozpoczęciu kształcenia na opisywanym kierunku, zastanów się, czy:

 • Twoim konikiem są przedmioty ścisłe, a szczególnie upodobałeś sobie fizykę?
 • Interesujesz się medycyną od strony technicznej?
 • Chciałbyś podjąć naukę w mieście polskich królów?

 

Trzykrotna twierdząca odpowiedź to doskonały pretekst do spróbowania swojego szczęścia na Fizyce medycznej w Krakowie – to prawdopodobnie kierunek stworzony właśnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK FIZYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Krakowie?

Studia medyczne są jednym z najchętniej podejmowanych rodzajów kształcenia, ponieważ obiecują przyszłościowe i dobrze płatne zatrudnienie nie tylko w kraju, ale również za granicą. Żeby dostać się na Fizykę medyczną w Krakowie, podejdź do egzaminu maturalnego z matematyki, języka angielskiego, fizyki, informatyki oraz biologii, gdyż właśnie te przedmioty są najczęściej brane pod uwagę w procesie rekrutacji.

Pamiętaj, że regulamin może się zmieniać oraz różnić w zależności od uczelni. Aby poznać szczegóły, zajrzyj na stronę internetową wybranej uczelni w Krakowie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI FIZYCZNE W KRAKOWIE

KIERUNKI FIZYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie stawiają sobie za punkt honoru uposażenie wszystkich studentów w obszerną wiedzę i umiejętności kierunkowe, które pozwolą na rozpoczęcie pracy zawodowej. Podczas edukacji na Fizyce medycznej, szczególny nacisk kładziony jest na zdobycie kompetencji z zakresu metod fizycznych, które leżą u podstaw działania sprzętu medycznego, wykorzystywanego w diagnostyce i terapii klinicznej różnych schorzeń somatycznych i psychosomatycznych. W ramach praktyk, które będzie miał okazję odbyć każdy przyszły absolwent:

 • poznasz od podszewki działanie aparatury medycznej
 • dowiesz się w jaki sposób wykonywać analizy wyników badań klinicznych
 • nabędziesz umiejętności interpersonalne, konieczne do rozpoczęcia efektywnej pracy w zespole

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

FIZYKA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Ukończenie Fizyki medycznej pozwoli ci na zdobycie zatrudnienia na stanowisku inspektora w firmach radiologicznych, statystyka w firmach biomedycznych, czy inżyniera w sektorach związanych z aparaturą medyczną. Studia w Krakowie na opisywanym kierunku pozwolą również na zatrudnienie w następujących miejscach:

 • placówkach medycznych
 • klinikach szpitalnych
 • firmach i centrach badawczych
 • przedsiębiorstwach uczestniczących w organizacji ochrony środowiska
 • korporacyjnych i interdyscyplinarnych centrach badawczych

 

Oraz wielu innych miejscach o specyfice zgodnej z ukończonym kierunkiem kształcenia.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


  

Komentarze (0)