Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

fizyka medyczna

Odkryj fizykę medyczną w Gdańsku Gdyni i Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Fizyka medyczna studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

 

Dla kogo ten kierunek?

Metody badawcze fizyki są obecnie wykorzystywane w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Jednak branżą, która najczęściej i najbardziej intensywnie stosuje techniki fizyczne jest medycyna. Działy medyczne , w których widoczny jest wpływ tej nauki przyrodniczej to : radiodiagnostyka, radiodiagnostyka oraz fizykoterapia. Część z nas może sobie nawet nie zdawać sprawy, że wykonując tak powszechne i ogólnodostępne badanie USG, korzystamy z dokonań fizyki. Nieustanny rozwój medycyny i pojawianie się nowych metod diagnostycznych i badawczych, implikuje zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Jednym z kierunków, który kształci przyszłych pracowników szeroko pojętej służby zdrowia jest kierunek fizyka medyczna w Trójmieście.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Trójmieście będą osoby posiadające wiedzę z obszaru nauk ścisłych, chemicznych, biologicznych i przede wszystkim, fizycznych. Dodatkowym atutem będzie także posiadanie takich cech, jak odpowiedzialność, zaangażowanie czy zdolność analitycznego myślenia. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

Program studiów i gdzie studiować

Uczelnie w Trójmieście coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia studiów medycznych, które mimo swojego wymagającego programu, cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Pełną listę uczelni, na których możesz realizować kierunek fizyka medyczna, znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku fizyka medyczna oscyluje wokół treści powiązanych z naukami matematycznymi, fizycznymi, biologicznymi i medycznymi, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenia. Jako student zyskasz kompleksowo przygotowanie teoretyczne, ale także cenne umiejętności praktyczne. Na licznych warsztatach nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury badawczej, a także poznasz tajniki radioterapii, radiologii i medycyny nuklearnej. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas kilkutygodniowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w jednostkach publicznej lub niepublicznej służby zdrowia.

 

Praca po studiach

Kierunki studiów w Trójmieście, dzięki programowi w pełni dopasowanemu do realiów obecnego świata, kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku fizyka medyczna bez problemu znajdziesz ciekawą i dopasowaną do swojego wykształcenia, prace.

Przede wszystkim będziesz mógł podjąć zatrudnienie w wybranych zakładach opieki zdrowotnej. Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość z pracowniami radiologicznymi, radioterapii czy medycyny nuklearnej. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami produkującymi i sprzedającymi sprzęt diagnostyczny i medyczny. Abiturienci często decydują się na objęcie stanowiska przedstawiciela medycznego, na którym mogą w pełni wykorzystać swoją wiedzę z obszaru medycyny. Ponadto, możesz rozważyć działalność naukową i pracę w wydawnictwach naukowych, ośrodkach badawczych lub w charakterze wykładowcy na uczelni wyższej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK FIZYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE FIZYKA MEDYCZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna (wydział chemiczny)

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna (wydział elektroniki, telekomunikacji i informatyki)

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Trójmieście?

Aby zostać studentem kierunku fizyka medyczna w Trójmieście, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: fizyka, biologia lub chemia. Dużym atutem będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach i konkursach naukowych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI FIZYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

KIERUNKI FIZYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)