Fizyka medyczna - Poznań

Fizyka medyczna - Poznań

Fizyka medyczna - Poznań

Studia w Poznaniu

fizyka medyczna

Odkryj fizyke medyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Fizyka medyczna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Fizyka to nauka przyrodnicza, która na szeroką skalę zajmuje się badaniem właściwości oraz przemian materii i energii, a także ich wzajemnych oddziaływań. Osiągnięcia fizyki są powszechnie wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu, między innymi w medycynie. Jako że branża medyczna nieustannie się rozwija, doskonali i wprowadza innowacyjne rozwiązania, to wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronne wykształcenie medyczne i fizyczne, które potrafiliby zastosować w pracy zawodowej. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek fizyka medyczna w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny spełnić kilka warunków. Dużym atutem będzie przejawianie zainteresowania naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi i medycznymi. Jeżeli dodatkowo pasjonujesz się najnowszymi osiągnięciami fizyki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK FIZYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku fizyka medyczna w Poznaniu, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: fizyka, biologia lub chemia. Dużym atutem będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach i konkursach naukowych.

W przypadku studiów magisterskich, kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

POPULARNE KIERUNKI FIZYCZNE W POZNANIU

KIERUNKI FIZYCZNE W POZNANIU

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia, studiów medycznych. Obecnie kierunek fizyka medyczna, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia, to ta uczelnia będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Program studiów na kierunku fizyka medyczna wyróżnia się dużą interdyscyplinarnością. Tematyka oscyluje głównie wokół nauk medycznych, fizycznych, biologicznych, chemicznych czy technicznych,dzięki czemu studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • wstęp do fizyki medycznej
  • dozymetria
  • elektronika
  • biochemia
  • fizyka procesów biologicznych

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci będą mieli okazję zdobyć cenne umiejętności praktyczne, szczególnie podczas zajęć klinicznych odbywających się w specjalistycznych szpitalach i w Centrum Onkologii.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZYKA MEDYCZNA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

FIZYKA MEDYCZNA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku fizyka medyczna, którzy mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do pracy w branży medycznej, szczególnie w specjalistycznych szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm farmaceutycznych oraz w zawodzie przedstawiciela medycznego, gdzie będziesz mógł wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności z obszaru nauk o zdrowiu. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami produkującymi i sprzedającymi sprzęt diagnostyczny i medyczny. Abiturienci często decydują się na rozpoczęcie działalności naukowej i zatrudnienie w:

  • instytucjach badawczo-naukowych
  • laboratoriach
  • wydawnictwach
  • redakcjach naukowych

 

Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)